Ukinitev oz. omejitev glasnosti zvonjenja cerkvenih zvonov


Gost

#1

2014-09-04 21:55

Cerkev tudi v tem primeru ne sledi času in si s tem nabira samo negativne točke, kot še pri marsičem drugem. Zvonjenje v našem kraju med ljudmi sproža zgražanje ali posmeh, pa tudi šaljive komentarje. Za današnji čas je to početje preprosto neverjetno.
duhovni mož

#2

2015-08-14 12:21

Takšne peticije so zelo bogokletne. Bog je naš oče, Cerkev pa naša mati. Vsi ste vi antikristi, muslimani in komunisti!

 


Gost

#3

2015-08-17 10:28

Cerekev nima spostovanja do drzavljanov s temi zvonovi, ki so dalec preglasni. 

Zelo ne spostujoce je da vsak dan zjutri ob 7 zacnejo s temi zvonovi. Zbudijo me tudi cez vikend ob 7 zjutri, in potem cel dan ne morem se niti uciti, niti delati nic, ker sem ne naspana.  Se cez vikend, ko bi se clovek rad sprostil v svojem domu, tu ni mozno, ker cerkev NE DOVOLI.  

V moji blizini sta 2 cerkvi, ki tolceta s temi zvonovi vsaka zase. Za znoret, ko se to zacne.

Nikoli vec ne bom stopila v cerkev, ker ce ona nima spostovanja do mene, zakaj bi jaz imela spostovanja do nje. 

Pateticno, da mora z zvonovi svoje ovce vabiti na maso!!

Upam, da se bo to nehalo!


Gost

#4

2015-09-18 19:22

Zvonovi so psihično in fizično maltretiranje vernih in nevernih. So škodljivi za zdravje ! So nedovoljen hrup. Zvonomati niso glasba v nobenem pogledu! Tudi vsiljena glasba je lahko moteča!

Gost

#5

2015-09-18 19:33

Zloraba glasbe. Zvonomati niso zvonovi, ki naj bi proizvajali glasbo ! !!!!

Gost

#6

2015-09-18 19:57

Zvonovi so namenjeni njihovim članom, ne pa vsem. Naj jih kličejo k maši prekko slušalk.

Gost

#7

2015-09-18 20:26

Ker to ropotanje ne sodi v strnjena naselja - saj je moteče in neprimerno za bolne ljudi, otroke in ljudi, ki delajo ponoči!

Gost

#8

2015-09-18 21:53

Kaj se bo doseglo z njo? V Celju lahko iz prve roke povemo kako je živeti med tremi zvonovi v mestu. Decibele vsakodnevno nabijajo in zvonijo ob vedno drugih urah in dlje, da ne omenjam, da zvonijo tudi po polnoči, tudi ob 00.20 in drugih urah. Celje se trese ko zvoni Marijijina cerkev, ko zvoni pa Danijel, pa nam brenči v zobih. Za pojasnilo. Lep pozdrav!

Gost

#9

2015-09-19 06:52

Ker me zbudijo zaradi svoje glasnosti ob neprimernih urah. Zvoni po 20 minut skupaj po deveti uri zvečer. Skratka naj malo stišajo glasnost. Poslušam 3 zvonce v razmaku nekaj sekund. En turn neha,začne drugi na žalah, nato pa še mekinjski.Nič narobe, če ne bi bili preglasni. Poleti moram vsa okna zapreti ali pa naviti radio. da jih preglasim.


Gost

#10 Re: marko hren

2015-09-19 13:51


Gost

#11 Re:

2015-09-19 15:02

#2: duhovni mož -  

  nadvse duhoven komentar. res. bolnik.

 

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-09-21 16:28



Gost

#13

2015-09-21 16:54

Zvonjenje je preglasno, na trenutke zelo moteče. Na miren jutranji spanec v nedeljo lahko kar pozabimo.

Gost

#14

2015-09-21 19:08

Ker so cerkveni zvonovi absolutno preglasni.
Sitoberglamaska

#15

2015-09-21 20:15

Evo moja izkušnja: živim v majhnem kraju s 3500 prebivalci in na točki med tremi cerkvami. Od glavne mestne cerkve sem oddaljen zračne linije dobrih 150 metrov in kadar pričnejo zvonovi na tej cerkvi doneti, se v hiši ne moremo normalno pogovarjati, saj se ne slišimo. Zunaj na vrtu pa sploh. Moti me tudi to, da velja zakon, da po 22. uri ni dovoljeno motiti javnega reda in miru, zvonovi na cerkvah se pa oglašajo tudi ob enajstih, polnoči, enih.... Kje je tukaj zakon? Npr. glasbe ne smem navijati, zvonovi pa lahko ropotajo. Ni to način, žal. Vsi smo se morali civilizirati, asimilirati v okolje in čas v katerem smo, in enako bi moralo veljati za cerkev. Ni več potrebe oznanjati koliko je ura, da je nekdo umrl itd. Imamo ročne ure, imamo ure na telefonih, računalnikih, imamo medije... Ne, pretiranega in preglasnega cerkvenega zvonjenja ne potrebujemo.


Gost

#16

2015-09-23 16:40

ker sovražim ropot zvonov

Gost

#17

2015-09-23 19:43

...ker nihče ne reagira na pritožbe o hrupu, ki nam ga povzroča zvonenje..od 6.00 zjutraj,tako večkrat dnevno do večernih ur.Radi bi zahtevali meritve db.,ker vsakič ko prične zvonenje prenehamo s pogovorom,ker se enostavno ne slišimo med seboj.Zvon,ki je bil pripeljan v konkretni zvonik pred 20.leti je bil nekje drugje odstranjen ravno zaradi prevelikega hrupa......

Gost

#18

2015-09-24 07:29

Vse znano...zelo moteče in nepošteno do okolice.

Gost

#19

2015-09-24 09:12

naj oblečejo zvonove v klobučevino ali kaj podobnega,svoje vernike naj kličejo preko SMS sporočil,zakaj bi posiljevali z brenglanjem cela mesta,vasi,na hišno,bolj hrupno zabavo prileti sto policajev in napišejo položnico,tem brenglačem,nihče ne more??
Dušan

#20 Kaj je bilo prej

2015-09-24 09:36

Cerve so bile najpogosteje zgrajene pred gradnjo hiš, torej so bile hiše zgrajene okoli cerkva zaradi varnosti in skupnega dobra in predvsem so bile tukaj pred nami. Cerve so zgradili naši predniki, ki jih zvonjenje ni motilo. Sam živim neposredno ob cerkvi in me zvonjenje ne moti. Je pa lepo slišati zvonjenje domače cerve, ko se po nekaj letih vračaš domov. 


Gost

#21

2015-09-25 05:37

Že dlje časa razmišljam o tem problemu. Cerkveno zvonenje je resnično preživet običaj. Hrup v bližini je nevzdržen. Zato pozdravljam to peticijo.

Gost

#22 Re: Selitev

2015-09-25 05:41

#1: -  

 Nč bat saj bomo policijsko uro tud kmalu mel pol bo pa vse tiho.  Upam da boste potem zadovoljni majmuni kateri iščete dlako v jajcu.  Vsak naj se briga zase pa bo.  Meni znonovi pašejo pa sem dosti blizu doma.Če pa vam ne paše se pa odselte saj zvonovi so bili tam pred vami!!!!

religion_of_peace

#23 Enakopravnost

2015-09-25 10:34

Za premislek: če je iz zakonov glede javnega reda in miru izvzeta Katoliška Cerkev, potem zaradi enakopravnosti morajo biti izvzete tudi vse ostale religije. In nekatere znajo biti še precej glasnejše :)

Emona_se_ne_strinja

#24 Re: Re: Selitev

2015-09-25 10:36

#22: - Re: Selitev 

To pa ne bo držalo, naselbine so bile po ozemlju slovenije DOSTI, DOSTI prej kot cerkveni zvonovi. Sicer pa ga ni mesta, vasi ali zaselka v Sloveniji, kjer ne bi nabijali zvonovi.


Gost

#25

2015-09-26 06:39

Peticijo sem podpisala:
v starih časih so zvonovi služili kot ura (vsakih 15 min.), kot opozorilo za neurja, prihod Turkov, obvestilo o smrti farana, ob porokah,,vabilo k maši ( 3x !. za tistezelo oddaljene, 2.malo bližje, 3. zadnji poziv)! V telekom.inter.povezav vse to odpade plus hitrih prevozov! Ker pa RKC na vse mogoče in predvsem nemogoče načine povdarja svojo pomembnost in jim je tuje spoštovanje do drugače mislečih oz. tistih, ki mislijo s svojo glavo.Njihov ,,slogan"je naše ovčice oni pa se imajo za pastirje pastirji!