Ukinitev oz. omejitev glasnosti zvonjenja cerkvenih zvonov

To sem jaz

#26 Kako spati ko ne mores zaspati?

2015-10-10 01:25

Pozdravljeni!

Vse zivljenje sem zivela v mestu kjer sem kljub temu da je bil hrup cez dan, ponoci lahko spala. Ta mesec pa smo se z druzino preselili na obrobje mesta in v blizini hise stoji manjsa cerkev. Zmotno sem mislila da name ne bo vplivala in da bo kvecjem zvonilo le cez dan. Cerkev zvoni noc in dan. Vsakih 15 minut. Ob soncnem vzhodu in zahodu celih 5 minut ter ob treh popoldne pravtako. Najvecji problem se pojavi ponoci. Zbujam se sredi noci (ce sploh zaspim), srce mi bije na vso moc saj se naglo zbudim ker mi glasno ponavljajoce zvonenje pretrga spanec. Kljub temu da zaprem okno se zvok slisi, ceprav manj, vendar pa dovolj da mi preprecuje spanec. Skrbi me kako bom zaspala poleti saj sem imela celo zivljenje navado da spim pri odprtem oknu. 

Je sploh kaksna resitev pri tem ali sem v tej hisi obsojena na nespanje?

P.S: Rada bi dodala, da nimam nic protiv cerkvam, vernikom in vsem tistim, ki jih zvonenje ne moti. Navsezadnje nimam tudi nic proti zvonenju cez dan, le ne razumem cemu sluzi zvonec ponoci. Zelim si le, da bi razumeli kako motece je to in da je vse kar si jaz in moja druzina zelimo le spanec.

 

Zato podpisujem to peticijo v upanju na lepse in bolj mirne noci. Pa lep pozdrav :)


Gost

#27

2015-10-13 08:32

Zvonenje je onaniranje po ljudstvu, ravno tako kot molitev za vse ljudi na svetu. Torej ne onanirajte po meni vsak dan najman trikrat.

Gost

#28

2015-11-26 11:26

Zakaj zvonjenje. Osnovni namen je bil, da ljudi opomni na dogodke v cerkvi, kdaj je potrebno k maši. Kasneje so dodali še zvonjenje na vsako uro, oz. na 15 min, da so ljedje vedeli koliko je ura, ko so bili na polju, kajti ura je bila luksuz in še to ponavadi le ena pri hiši in je ljudje niso nosili s seboj. Že nekaj desetletij pa ima uro v takšni ali drugačni obliki vsak s seboj in te potrebe po zvonjenju že dolgo ni, tako da ga je potrebno omejiti ali ukiniti, ker je moteče in ne služi več svojemu osnovnemu namenu.
antikrist

#29 Re:

2016-02-27 18:38


Gost

#30

2016-07-03 16:12

Sam nehajo naj, pa da čez vikende mirno spim. Pa tisti k bi radi šli k maši vejo kdaj je to, tako da nebuloze o tem da se ljudi kliče k maši so iz trte zvite, plus, glede na vso tehnologijo, ali res rabimo vedet koliko je ura, tako da zvoni?

Gost

#31

2016-07-19 06:49

Zvonik imam skoraj nad glavo in ko začne nabijat res ni prijetno.

Gost

#32 Re:

2017-07-25 11:35

Koliko podpisov bi rabili, da se kaj doseže?

Meho

#33

2017-07-25 12:58

Nisem za ukinitev. Naj zvonijo. Kogar pa moti, naj se pa ne seli k cerkvam, ki so tam že stoletja.


Gost

#34 Re: Re: Selitev

2018-04-03 18:00

#22: - Re: Selitev 

Nabi si cerku v ...


Gost

#35 Re: Re: Selitev

2018-07-02 12:47

#22: - Re: Selitev 

Bitje neotesano ... Zaradi cerkve se pa res ne bom selil. Rimokatoliška vera je je bila našim prednikom visljena! Kar se pa tiče tega, da je bila cerkev pred nami, v mojem primeru ne drži saj je bila v Kranju, na Zlatem polju zgrajena šele nekaj let nazaj ... 2016 so šele dobili zvonove in od takrat je življenje postalo neznosno. Verski terorizem brez primere. Sicer pa očitno ne poznate zgodovine RKC, tako da vam je oproščeno.

Zaprl bi te v zvonik in potem boš videl gdo je antikrist!

#36 Re:

2018-08-17 10:09

Matej Remškar

#37 Re:

2018-08-17 10:14

#33: Meho -

Moja rod živi poleg cerkve že stoletja in ne vem zakaj moramo poslušati prekomerno razbijanje zvonov. Jezus Kristus ni hodil po puščavi in razbijal z zvonovi nad glavami ljudi!!!

TOMIŠELJ

#38 Re:

2018-08-17 10:33

#17: -  

V Tomišlju so tudi pred leti s pomočjo primitivca iz Podkraja namestili večje zvonove, ki so bronasti in imajo zelo zoprno visoko frekvenco, z razliko od tistih ki so bili prej kovinski in so imeli bolj top zvok. So že vedeli tisti, ki so zamenjali večje bronaste za manjše železne ZAKAJ!!! Namestili so elektromagnetno kladivo s katerim tolčejo vsakih 15 minut. Glavna kladiva ki tolčejo po zvonovih so predelali, da imajo protiutež in več kot trikrat večjo maso. Z družino živimo pod to cerkvijo, imamo tri majhne otroke in smo prisiljeni poslušati razbijanje zvonov. V cerkvi učijo, kako živeti v miru, cerkev pa oddaja vse drugo kot MIR. 


Gost

#39

2019-01-29 21:22

Pred nekaj meseci sem rodila v sempetrski bolnisnici, ki je oddaljena kakih 100m od cerkve. Bilo je poletje, 32 stopinj, sobe brez klim, se pravi odprto okno. Vsako uro je bobnelo. Ni sans, da si se lahko odpocil. Zjutraj ob 6h je bobnelo tudi vec minut, ki so bili kot vecnost. Sploh po neprespani noci z novorojenckom. In jaz sem samo rodila. Kaj pa ostali v bolnisnici? Tisti, ki so imeli tezje operacije, ki rabijo daljse okrevanje? Ki se rabijo se bolj odpociti. Bolni otroci, starejsi... Res ne razumem. Cerkev naj bi ucila same dobre stvari, v praksi jim pa gre zelo slabo.