Žica ob Kolpi-MI SMO PROTI

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Žica ob Kolpi-MI SMO PROTI.


Gost

#1

2015-12-03 07:55

Zice ob Kolpi ne potrebujemo zato, ker smo poleti odvisni od Kolpe, kopanja, uzivanja z otroki na plaži in zica bi nam preprečila še to največje ugodno veselje s katerim živimo že vrsto let. Marsikdo si dopusta na morju ali toplicah poleti ne more privoščiti, zato je Kolpa marsikomu edini vir počitnic in doživetij o katerih se otroci pogovarjajo v vrtcih in šolah..A je res potrebno še to veselje vzeti??

Gost

#2

2015-12-03 08:08

Od oblastnikov pozabljeni prelepi košček domovine. 

Kolpska dolina, bo te dni najverjetneje obdana še z bodečo žico. Turizem, ki se je začel v manjhnih korakih razvijati in nuditi en košček kruha maloštevilnim prebivalcem kraja bo na ta način odtrgan od ust. Država bi morala poskrbeti, da bi odpirali nova delavna mesta in pritegnila s tem čimveč mladih družin, da se vrneji domov na podeželje, ne pa da nam odvzemajo osnovne življenske pogoje. Z žico ne bo nihče nič pridobil, vsi bomo pa izgubili. Tako prebivalci Kostela, kot številni obiskovalci, ki ste hodili uživat neokrnjeno naravo.


Gost

#3

2015-12-03 08:46

Nočem živeti v žici.

Gost

#4

2015-12-03 09:09

Zato, ker si Kolpa tega preprosto ne zasluzi!!!! Leta in leta sluzi kot osvezitev nam in zivalim, izjemna za razvijajoc turizem ...

Gost

#5

2015-12-03 09:14

As a foreigner, residing in Slovenia I can only say that this natural beauty called Kolpa deserves much more than a dangerous fence around. I can't imagine a summer without its refreshment.

Gost

#6

2015-12-03 09:18

Nočem žice ob Kolpi!!!

Gost

#7

2015-12-03 10:19

za vsem stojijo politični interesi,niso pomembni ljudje in živali
v času največje migracijske krize ni bilo ilegalnih prehodov preko Kolpe temveč le na organiziranih vstopnih točkah
država nam je vzela trgovino,banko,premaknila pošto na petrol,brez avtomobila si popolnoma odrezan od sveta
na obeh straneh so strma in težko prehodna pobočja
upam si trditi, da tu nima nihče prehodnih apetitov
dolina bogu za hrbtom bo umrla

Gost

#8

2015-12-03 10:27

Ker sem prepričana, da bodeča žica ne sodi v turistično Kolpsko dolino, onemogoča pa tudi dostop divjim in domačim živalim do vode.
Mojca

#9

2015-12-03 10:49

Z vsem srcem podpiram boj za življenje v miru, v prelepi, neokrnjeni naravi. <3

 


Gost

#10

2015-12-03 12:12

Kot prebivalka občine Kostel, sem izredno proti žici. Bilo je že omenjeno, da se na našem področju pase ogromno živali in to bi jim zelo otežilo življenje, kot tudi prebivalcem. Naše gibanje bi bilo omejeno in to je popolnoma nepotrebna poteza.


Gost

#11

2015-12-03 12:58

Ne želim živeti v državi obkrožen z žico ... SF / SN !!!

Gost

#12

2015-12-03 14:35

Ker ograja samo še bolj frustrira in posledično povzroča jezo! Ljudi je treba pocartat, nam omogočit pogoje za prijazno in izpolnjujoče življenje, ljudi tu in tam, v tem smo si enaki. In zato, ker je na Kolpi tako lepo in bi mi bilo grozno gledat žico, ki bi moje misli usmerila v hude čase, hudo trpljenje ... In nočem, da živali v mukah umrejo nabodene in porezane!


Gost

#13

2015-12-03 14:58

Slovenija-koncetracijsko taborišče-ne hvala

Gost

#14

2015-12-03 16:20

Nemorem verjet,da oblast misli ,da je rešitev v ograjevanju države v bodečo ograjo !

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2015-12-03 18:23



Gost

#16

2015-12-03 18:39

Ker sem maneja, da je bila postavljena kar povprek in ne služi namenu.

Gost

#17

2015-12-03 20:47

ne zelim zice in si ne predstavljam kopanja v Kolpi s pogledom na zico!!!

Gost

#18

2015-12-04 08:24

To bo lepo, ko bo Kolpa narasla in bo žico razvleklo po celi strugi. Kolpa bo podobna minskemu polju. Kdo bo žico odstranil? Koliko bo to stalo? Slej kot prej bo treba to naredit, plačali pa bomo spet mi navadni državljani. Tisti ki pa o vsem tem odločajo pa lepo sedijo na tapeciranih stolčkih, na dopust pa gredo tako in tako v tople kraje, za našo zemljo jim je kaj malo mar.

Gost

#19

2015-12-04 09:51

Planke v naših glavah nas delajo butalce....živali pa invalide, oz žrtve ....da ne omenim otrok, ki se tam igrajo !! Dušan Trušnovec 


Gost

#20

2015-12-04 11:02

Predvsem zaradi nevarnosti, ki grozijo živalem in ne samo njim nevarno je tudi za otroke. V nevarnosti so poleg divjadi, psov in mačk tudi govedo in druge rejne živali, ki se pasejo ob Kolpi ter včasih tudi pobegnejo iz električne ograde. Saj občasno zaradi slabega vremena, npr. snega pride do kratkega stika, le ta pa prekine električni tok. Živali v želji po vodi iščejo pot k njej s tem pa se ujamejo v past rezil in to je mučenje živali. Zaradi ogrožanja živali, otrok in splošne varnosti podpisujem peticijo.

Gost

#21

2015-12-04 11:07

Ja, pa tudi turizem ter športne prireditve na reki kolpi, ki jih ni malo.... bo utrpel veliko škodo, saj nekaterim posameznikom in skupinam predstavlja rekreacijo, zabavo in zaslužek.  Nihče si ne želi živeti v ograji.


Gost

#22

2015-12-04 12:57

Mene moti predvsem to, da v imenu državne tajnosti nihče ne ve, po kakšnih kriterijih (razen števila dosedanjih beguncev) se sploh odločajo, kam dati ograjo in kam ne na 600 km meje..... ker po tem kriteriju seveda odpademo...prav tako po kriteriju lahke dostopnosti  (Gorski Kotar ni ravno idealen teren...)

 

žal se bojim, da je kriterij čimmanj ljudi, ki bi nasprotovali....torej po logiki  -  dajmo ograjo tja, kjer je najmanj ljudi....


Gost

#23

2015-12-04 13:10

Ker je to početje protiustavno - proti človekovim pravicam, zapravljanje denarja, škodovanje državljanom, naravi, živalim, okolju, proračunu. Edina korist je, da so se bedaki, ki nam vladajo, izkazali za to, kar so.

Gost

#24

2015-12-04 13:40

Zaradi absurdne odločitve države ki me nekako spominja na nekdanji Berlinski zid kateri je ravno tako dolga leta ločeval Vzhodno in Zahodno Nemčijo in povzročal le probleme med prijateljskimi sosedi iz obeh strani meje, ki živijo od nekdaj v slogi in prijateljstvu katera je prisotna kljub političnim zdraham.

Gost

#25

2015-12-04 18:00

sem zgrožena nad nasiljem nad naravo