Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#201

2016-04-01 06:16

Zato,ker sem tudi jaz babica,nemorem si predstavljati da se mi to zgodi.Sočustvujem z dedkom in babico
Želim in upam da bosta "sončka"kmalu v njunem objemu!!!

Gost

#202

2016-04-01 06:17

Podpisala sem zato, ker mislim, da so postopki, ki se jih poslužujejo CSDji brezčutni, nesramni in sploh nimajo nobene zveze z zaščito otrokovih pravic. Urejati zadeve iz udobnega fotelja in spremljati po zakonu določeno kvadraturo prostora, ki naj bi jo imel otrok, ter ocenjevati po starosti, kdo je primeren za skrbnika in kdo ne ... katastrofalno. V preteklosti je živela na nekaj kvadratnih metrih kopica otrok, ki niso imeli polne riti vseh mogočih potrošniških dobrin, imeli pa so zato ljubezen in privzgojene moralne vrednote. Tile, ki v raznih CSDjih odločajo o usodi otrok so že iz generacije z zadostno kvadraturo stanovanja, z vsemi potrošniškimi dobrinami, polnimi žepi denarja in s "ključem okrog vratu". Starše itak niso videli od jutra do noči.

Gost

#203

2016-04-01 06:17

Ni rejnika na tem svetu, ki bi otrokoma lahko dal ljubezen staršev oz. starih staršev!!!! Recepta za vzgojo pa tako in tako ni, kaj je prav in kaj narobe, pokaže čas!!!! Brezpogojna ljubeze pa je tista, ki otroka najbolj potrebujeta, pa naj jo dobita v velikem, ali majhnem stanovanju, od mladih ali starejših ljudi, od bogatih ali revnih!!!!! To naj bo vodilo CSD-jem ob presoji in oddaji otrok v rejniške, ki so vse pohvale vredne, vendar v primeru, kjer se odloča med starimi starši in rejniki, le-ti ne oddtehtajo!!!!

Gost

#204

2016-04-01 06:18

Ne zdi se mi prav da otroke dajo nekim tujim ljudem,če pa še imajo živeče sorodnike

Gost

#205

2016-04-01 06:19

Ogorčena in zgrožena sem ko gledam kaj dela socialna služba pri nas. Kaj ni dovolj oz. preveč da so otroci ostali brez mamice sedaj so jim te brezčutnice vzele še stare starše in edini pravi dom kjer sta se otroka edino dobro počutila in bila varna. Kaj ni dovolj da se otroku nudi brezpogojno ljubezen ki je neizmerljiva, varen dom s čisto posteljo in hrano, pa če le to ni vila z bataljonom varušk in guvernant,in menim da je način da stari starši in vnuki z obojestransko ljubeznijo ,varnostjo ,naklonjenostjo in sobivanjem najlažje prebrodijo težke dni ko prebolevajo hčerko in mamico.Žalostna, žalostna , saj nimam več primernih besed. do konca ,ko s strahom v srcu čakam in upam na ugoden razplet.Niso moji ,sem pa čuteče bitje, ki želi samo pravico in dokaj normalno življenje teh malih nebogljenih revčkov, ki jim je edino mesto pri starih starših.

Gost

#206

2016-04-01 06:19

Ali ni dovolj, da sta izgubila hcerko, zdaj pa naj se vnuka?! CSD mora pomagati stiskam ljudem, ne pa jih povzrocati! Otroka spadata k starim starsem, saj lahko samo tam zacutita in sta delezna pristne ljubezni.

Gost

#207

2016-04-01 06:23

Zakaj??Zato,ker je država odvzela otrokoma še edino in zadnjo možnost življrenja v topli in ljubeči družini,ker sta otroka že preveč hudega doživela in ker je dovolj zla!!!!

Gost

#208

2016-04-01 06:24

Za dobro otrokoma.

Gost

#209

2016-04-01 06:27

Želim in stremim k temu, da so otroci tam, kjer jim je najbolj domače in najlepše!!! Pri starih starših, v tem primeru! Zdi se mi skrajno nehumano tako na silo odvzeti otročka, sploh bolnega, in še vedno v šoku,ki se ga niti sama ne zavedata... dosti travm sta za svojo mladost dala skozi,... Jima je res potrebno povzročati nova!??? kK starim staršem naj gresta, saj sta sposobna skrbeti zanju! Gospe na socialni pa eno krepko moralno in disciplinsko!!! Mislim, da bi ona sama morala skozi kakšno takšno zadevo, da bi res postala ČLOVEK!!!!

Gost

#210

2016-04-01 06:28

Zato ker, dokler je zivec kak sorodnik od otrok in ce ga ta zeli v skrbnistvo ali posvojitev, bi drzava oz socilna morala to dovolit in pika.

Gost

#211

2016-04-01 06:28

Starost ne more biti pravi razlog za odvzem. Prenekateri otroci odvisnikov, ki so že sami na robu, so v kritičnih in mejnih razmerah, pa CSD odloči, da ni razloga za odvzem.

Gost

#212

2016-04-01 06:29

zato ker če bi bil to moj primer in bi mi nekdo rekel da moji starši niso sposobni pazit in vzgojit otrok zaradi starosti, bi jih nekam poslala, sploh pa če bi oba dva stara starša vedela, da sta sposobna in da si to želita.

Gost

#213

2016-04-01 06:30

V dobro teh dveh otrok. Ker bi socialni delavci morali delati v dobro ljudi. Ker bi to lahko bil cenjen poklic in poklic s poslanstvom, pa v mnogo primerih temu ni tako.

Gost

#214

2016-04-01 06:30

Zaradi jebene pravice v naši smrdljivi državi!

Gost

#215

2016-04-01 06:30

ZATO KER JE SLOVENIJA PRFUKNENA Z VLADO DO PRECEDNIKA!!!!!!!!


Gost

#216

2016-04-01 06:30

Ne zdi se mi pošteno, da ima morilec in tuji ljudje več pravic od sočutnih in skrbnih starih staršev. Javnost naj poziva tudi direktorico CSD Velenje, da TAKOJ odstopi....Očitno je brezčutna osebe, ki NE dela v korist otrok.

Gost

#217

2016-04-01 06:33

Zato ker se borim kar je za najboljše otrok

Gost

#218

2016-04-01 06:34

Kooporacije si zelije vzeti nase pravice, svobodo, ekonomijo, in se vodo.


Gost

#219

2016-04-01 06:35

Nimam besed nad naso drzavo...vsak dan vedno znova me bolj razocara. Argumenti, da vzamejo otroke, ker je stanovanje premajhno in stari starsi prestari???!!! Torej vsem druzinam, ki si zaradi nase zarukane vlade ne morejo privosciti vecjega stanovanja, kar odvzet otroka?? Vsi , ki so starsi v visji starosti tudi?? Bolano od bolanega!!! Sramota!

Gost

#220

2016-04-01 06:35

In otroka TAKOJ VRNITI, da se ustavi njuno trpljenje in trpljenje starih staršev!

Gost

#221

2016-04-01 06:36

Ker je tako prav!!!

Gost

#222

2016-04-01 06:36

Želim da otroka živita pri starih starsih ker sta edina ki lahko skrbita za njiju,izgubila sta mamo,vesta kako se pocutita v takih okoliscinah,ker sta edina krvna sorodnika.

Gost

#223

2016-04-01 06:36

Otroka naj ostaneta pri starih starših,saj je to edino pravilno.....ne pa jih jemat stran....ni važno kako živijo,važno je da ostaneta skupaj,saj ju otroka poznata...
že tako sta izgubila mamico ne jim še to vzet

Gost

#224

2016-04-01 06:36

Ker otroka še vedno imata stara starša in sta navezana na njiju veliko bolj kot bosta na rejniško družino.

Gost

#225

2016-04-01 06:37

ker je CSD Velenje kršil vsa načela in storil kriminal, ki bi moral biti kaznovan!!!