Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo.


Gost

#201

2013-05-09 09:36

Laganje, potvarjanje dejstev, prodajanje megle, nenačelnost, sprenevedanje, nesprejemanje odgovornosti za evidentne kršitve zakona in politične kulture, neetičnost...pa kakšen minimalac lepo vas prosim, ven z njimi...

Gost

#202 Re:

2013-05-09 09:37

#4: -

 

TOČNO TKO, BRAVOOOOOOOOOO


Gost

#203

2013-05-09 09:43

PRAVILNO IN SE 10000X PRAVILNO!!!

Gost

#204

2013-05-09 09:48

BANDO JE TREBA RAZGONT KER SO SAMI LOPOVI LAŽNIVCI Z ENO BESEDO BARABE

Gost

#205

2013-05-09 10:06

Naj si znižajo plačo na mi nimalca, pa, da vidim korenjake!!!!!!

Gost

#206

2013-05-09 10:11

Popolnoma se strinjam s tem, da gredo od prvega do zadnjega na minimalca. Prav rada bi jih videla, če bodo tudi potem tako zelo pametni, kot so bili do sedaj.

Gost

#207

2013-05-09 10:15

pa da vidimo kako bodo preživeli mesec za minmalno plačo. Mnoge družine morajo preživeti, da ne govorim o ljudeh, ki so upokojeni.Vzami upokojencem saj morajo biti tako tiho ob tako mizerni pokojnine, če ne bodo dobili še manj
Realna optimistka
Gost

#208

2013-05-09 10:18

Vse življenje sem trdo delala: najprej za svojo izobrazbo, brez pomoči države; nisem šla na maturantski ples, da sem imela denar za vožnjo z vlakom v Anglijo, kjer sem delala eno leto in ob tem hodila v šolo - priprava na univerzitetni študij.

Vsa službena leta sem delala strokovno in odgovorno več kot je bilo "predpisano". Plače so bile vedno nizke, saj smo gradili socializem, vse dodatno delo je bilo brezplačno. Ni mi/nam bilo težko, saj je tako delala večina in smo se medsebojno spoštovali (naša generacija je še danes zelo aktivna in se medsebojno podpiramo in spoštujemose). Razmerje med mojo plačo in ravnateljem/direktorjem je bila 1:2/3, šele pozneje se je to razmerje začelo večati in doseglo po letu 1990 nerazumne mere!

Vse voljene javne funkcije(poslanci, načelniki oddelkov na občinah ipd) so bile častne t.j. neplačane. Ni bilo nobenih službenih avtomobilov ipd. ugodnosti. Moj oče je bil z dekretom prestavljen v Beograd, neposredno podrejen Kidriču, skupaj s par sodelavci zadolžen za celotno tekstilno industrijo Jugoslavije - brez stanovanja za družino, ki je ostala v Sloveniji. Moja mama je kot učiteljica po vojni učila v 3 šolah- na treh stopnjah, ker je imel avišjo izobrazbo. - Za ENO plačo! Moj oče (danes bi bil to državni sekretar) je stanoval kot podnajemnik, potoval službeno z enega konca Jugoslavije na drugi konec z vlakom, v Sloveniji ni bil upravičen do gostinske prehrane, ker ni imel živilske karte za Slovenijo, moral je kot vsi drugi na udarniško delo za obnovo glavnih beograjskih ulic in biti pripravljen na sestanek s tov. Kidričem tudi sredi noči. Ni se pritoževal, le ves čas je prosil za premestitev v Slovenijo, da se ne bi preveč oddtujil od družine. Pristal je na veliko nižje delovno mesto, najprej v Mariboru, nato v Celju in šele potem, ko so bili odpravljeni dekreti, se je lahko vrnil v isti kraj, kjer smo živele me tri.

Takšnih zgodb je ogromno, le novodobni oblastniki prikazujejo čas pred 1990 kot čas, ko so imeli "komunisti" neslutene privilegije in so si nagrabili bogastvo (Kakšno? Kje je sedaj?). Resnica je ravno obratna. In sedaj bi mi ti oblastniki radi zmanjšali pokojnino, ki je že itak sramotno nizka. Veliko mojih starejših sodelavk učiteljic, profesoric, ki jih izredno cenim, si s svojo pokojnino ne more plačati enoposteljne sobe v Domu starejših - brez nege! Tudi jaz si je ne bi mogla.Vsi moramo pomagati svojim otrokom in vnukom, da preživijo. - Istočasno je že veliko zdravil, katera nam predpisujejo zdravniki, treba plačati!

Poznam kar nekaj poslancev in drugih novodobnih bogatašev, ki so čez noč obogateli in poskrbeli ne le zase, ampak za to, da njihovm otrokom in vnukom ni treba "delati za ljubi kruhek" ampak le za še boljše, še večje dohodke,predvsem pa za vpliv in oblast,  čeprav bi lahko živeli v brezdelju na račun nepremičnin, bančnih vlog, delnic ipd. Vsaj svoje službebi lahko prepustili tisitm, ki jih potrebujejo za preživetje in imajo vso potrebno izobrazbo. Da bi visoko delovni, izobraženi mladi ljudje lahko ostali doma, v domovini, ki jo bolj ljubijo kot vsi ti, ki nam vsak dan v medijih pridigajo o državljanskih dolžnostih! Naj vrnejo, kar jim ne pripada in začnejo delati in se prebijati iz meseca v mesec kot vsi ostali državljani. In naj podrejo visoke ograje okrog svojih hiš, odstranijo varnostne kamere, protivlomne alarme, odprejo zaprte poti in ceste za prost promet - predvsem pa naj podrejo debele pregrade v sebi, ki jim preprečujejo videti nas,normalne državljane in občutiti vsaj malo empatije! Naj se nas ne bojijo in naj nam ne zavidajo, ker se še znamo veseliti preprostih stvari.


Gost

#209

2013-05-09 10:27

Upam, da ni spet manipulacija v imenu....kdo ve koga

Gost

#210

2013-05-09 10:39

Samo eno besedo imam: PRAVILNO

Gost

#211

2013-05-09 10:50

kaj bomo naredili glede občin?

Gost

#212

2013-05-09 10:56

to je naše edino orožje proti pokvarjeni vladi glejte da ga maxsimalno iskoristimo

Gost

#213

2013-05-09 11:03

Želim, da enkrat vsi tam gor na vrhu preizkusijo bedo vsakdana, ki smo ga navadni ljudje primorani živeti v zadnjih letih. Dolgove naj vrnejo tisti, ki so pokradli naša podjetja, tudi tiste nepremičnine v tujini naj se jim pobere, davke naj poberejo, SDK naj se ponovno uvede, od takrat ko so se pripraviie individualne pogodbe, je šlo vse navzdol. Na minimlacu naj tajkuni živijo par let, naj hodijo po socialno pomoč, na Karitas, na Rdeči križ, naj na lastni koži izkusijo ponižanje, razčlovečenje navadnega človeka. Upam, da bodo različne peticije in gibanja dosegla spremembe na vrhu, ta vlada naj gre, naj pridejo ljudje, ki ne bodo delali v svojo korist. Ven iz Evrope, kaj so oni, d abodo upravljali z nami? Sram me je, da sem Slovenka!

Gost

#214

2013-05-09 11:18

Tisto kar politika predpisuje, naj najprej izkusijo sami, uživajo v predpisih in plačah, nato bomo šele mi ostali državljani

Gost

#215

2013-05-09 11:23

Plače v državni upravi bi bile lahko tudi vezane s faktorjem na minimalno plačo v gospodarstvu, kar bi jih zavezovalo k uspešnem upravljanju.

Gost

#216

2013-05-09 11:28

Naj spravijo Slovenijo zopet na nivo normalnega življenja (ne golega preživetja, kot ga ta trenutek velika večina živimo), potem si bodo pa zaslužili zopet večjo plačo.

Gost

#217

2013-05-09 11:46

vsi parlementarci, ministri, direktorji, državni sekretarji,in vsi vodilni v državnih podjetjih, si zaslužijo minimalno plačo, tudi regresa naj ne dobijo in normalne cene naj plačujejo za najemna stanovanja,iz svojega žepa naj poravnavajo telefone in cene malic naj plačajo po normalnih cenah.
Revolucionar

#218 Plača mora biti vezana na dejansko stanje...

2013-05-09 11:48

Plača bi morala biti vezana na povprečno plačo v gospodarstvu (brez državnih in paradržavnih podjetij!)...lahko tudi nek mnogokratnik le-te (ne nujno 1x...;)..) in pa seveda, zmanjšana za realno stopnjo brezposelnosti....potem bi šele občutili na svojem lastnem žepu kako se v 'realnem' sektorju občutijo njihove pogruntavščine!!

Gost

#219

2013-05-09 11:56

bilo bi dobro da bi tudi oni stopili na trda in realna tla..

Gost

#220

2013-05-09 12:04

narod podpisuj

Gost

#221

2013-05-09 12:45

smo to lahko napisem-bando na minimalca

Gost

#222

2013-05-09 12:47

Potrebno je tudi prenehanje financiranja pol.strank in verskih organizacij iz državnega proračuna.Od obeh omenjenih,nimamo normalni državljani NOBENE koristi,ampak samo nepotrebne stroške!

Gost

#223

2013-05-09 12:47

Naj oni sami plačajo, saj so sami krivi, da je prišlo do take situacije. Mi smo najmanj kriv in mi bomo plačevali grehe? Pa saj so nori. Pobrati vsem tajkunom premoženje, obdavčiti privilegirano cerkev, ukiniti številne občine, ukiniti Državni svet in raznorazne agencije, znižati si plače, ukiniti previsoke sejnine, ukiniti raznorazne abnormalne visoke nagrade, ukiniti doniranje strank in šele takrat bomo verjeti, da jim je mar za državo in da ne delajo za lastno korist.


Gost

#224

2013-05-09 12:57

Če bi naš povprečen delavec vsako aktivnost pri delodajalcu opravil s figo v žepu, bi ga slednji brez obotavljanja brcnil v rit in nagnal iz službe... parlamentarci so itak poenostavili način odpuščanja. Kaj pa oni? Mar ne polagajo obljub delodajalcu (volilcem, torej nam!!!) na prav tak način? Z lažmi, prevarami, za rajo prirejeno, strankarskim šefom in ekonomskim lobistom (bankstarjem) všečno? Marš v tri p.m

Gost

#225

2013-05-09 13:10

Skrajni čas, da ti ščurki neodgovorni dokažejo, kako so "pametni". Naj pokažejo, kako preživeti z minimalno plačo! Pa da vidimo to pamet pokvarjeno!