Peticija za zaščito pred spolnim nasiljem nad dekleti in ženskami


Gost

#1

2013-05-08 09:52

namesto bi bila to stvar preteklosti, vsaj pri nas, je ponovno potrebno vstopiti v borbo, katero so borile naše daljne prednice skozi stoletja

Gost

#2

2013-05-08 11:57

Bilo bi dobro,da se poleg navedenega vključi tudi obvezno zdravljenje tistih,ki izvajajo spolno nasilje.

Gost

#3

2013-05-08 13:47

Zadnji dogodki so spet pokazali na stanje duha v naši državi, ko gre za kršenje človekovih pravic žensk. Spolno nasilje je eden najhujših posegov v človekovo integriteto, ki pusti doživljenjske posledice. Zato morajo biti sporočila države jasna in nedvoumna, do česar v naši državi še nismo prišli. Ne obmolknimo, spregovorimo naglas!

Gost

#4 Re: res ja! bomo dodali, če bo mogoče.

2013-05-08 17:48

- podpisnica -

#5 samo začetek

2013-05-08 19:16

Dragi pobudniki in pobudnice, to se mi zdi samo začetek postopka, ki bi moral biti veliko bolj konkreten in adresen, moral bi se opirati na zakonska določila in steči v sodelovanju široke koalicije zainteresiranih na vseh vpletenih področjih. (Komu je pravzaporav peticija namenjena in kako naj bi preverili njeno učinkovitost?) Z izhodišči se pa absolutno strinjam in (nam) drzim pesti.
Ema

#6 Re:

2013-05-08 21:12

#2: -

Ja, to pa obvezno k temu! Saj pomembno je tudi ozavestit svoja dejanja in razviti višjo stopnjo razumevanja lastnega početja - vse je kot domina efekt, tudi povzročitelj je bil nekdaj žrtev! In še je žrtev svoje preteklosti, s katero ustvarja novo verzijo krutosti nad drugim!

Luna

#7 nadaljevanje

2013-05-09 17:05

Ja definitivno je peticija samo začetek. Plan - vsaj s strani pobudnic je, da najprej zberemo čim širšo podporo, potem naslovimo pobudo na vse odgovorne inštitucije (Ministrstvo za notranje zadeve, Vrhovno državno tožilstvo, Generalna policijska uprava ...), obvestimo medije kaj se dogaja in da pričakujemo ukrepanje. Zahteve so bile pripravljene v sodelovanju s pravnicami. Res je čas, da kaj premaknemo in nismo tiho, kakršnekoli podpore, nasvetov, sodelovanja bomo vesele.

Gost

#8

2013-05-10 18:49

Sem za visoke in stroge, stroge kazni, brez milosti.

Gost

#9

2013-05-14 08:42

Fanatiki...
Po besedah sledeč ("ničelna toleranca") izhajate iz tuje "pop literature" - katera je prepredena s pretiravanjem. Navajate "najhujše kazni" za "najhujši zločin" (- kam torej sodi mučenje?) vendar dvomim, da bi se katera izmed vas bila pripravljena soočiti s polovico posledic, ki bi na obtoženem ostale - tudi, če bi bil opran krivde. Če bi se lahko, pa se morate zamisliti, če sploh potrebujete (novo) zakonsko "zaščito" ali bi morda na tem morale storiti kaj same.

Zanimiva pa je ideja o obveščenosti z lokacijo. Z moderno tehnologijo bi bilo zelo preprosto slediti njihovim napravam (telefoni, prijave na elektronske naslove...).


Gost

#10

2013-06-11 15:59

Upam, da bodo tudi ti bolniki, ki vodijo našo državo, morali plačevati za svoje zdravljenje iz svojih žepov.

Gost

#11

2013-06-25 17:47

Premile so kazni nad nasiljem otrok in ženskami, pred pedofelijo in spolnimi napadi nad otoki in ženskami.

Gost

#12

2013-07-15 15:43

Ker sem tudi sama žrtev spolnega nasilja, sem to peticijo podpisala brez odlašanja - in v upanju, da pri pristojnih ne bo naletela, kakor večina peticij, na gluha ušesa...
IČR

Gost

#13

2013-11-25 16:07

Sem ena izmed njih. Veliko let sem trpela več oblik nasilja, ja pogovarjat se je treba o tem naglas, da pride do zlorabljenih, da ko se bodo odločile poiskat pomoč jih ne bo sram ali strah o nasilju spregovorit. Ali pa kot je bilo v mojem primeru, da žrtev prevzame na sebe odgovornost za nasilje, čeprav je nasilje povzročal negdo drug. ZMAGOVALKA

Gost

#14

2013-11-27 07:26

SEM ZA STROGE KAZNI IN OBVEZNO ZDRAVLJENJE TAKIH OSEB.(ŽIVI IN PUSTI ŽIVETI)

Gost

#15 Re:

2013-11-27 07:29

#13: -

Se absolutno strinjam s tabo,lahko se je pogovarjat s pravimi prijatelji,institucije,ki bi ti morale pomagati,ti pa vlivajo občutek krivde oziroma kot si napisala res prevzameš krivdo nase,ker ta sistem pač tko butasto deluje.


Gost

#16

2013-12-01 11:43

Mislim, da bi morali uvesti veliko strožje kazni za nasilneže in obvezno precej skrajšati sodne postopke. In vsi mi bi morali biti bolj občutljivi za vsakršno nasilje, ne samo nad ženskami.

Gost

#17

2014-12-13 19:25

Pomoc za zrtve spolnega nasilja je v Sloveniji neurejena, saj na pomoc psihologa cakas do enega leta, ceprav tovrstno dejanje spada med urgentna stanja v psihiatriji.