Peticija za nezaposlene prostovoljne gasilce


Gost

/ #379

2014-02-26 15:48

Ob letošnji naravni nesreči smo spoznali, da je država popolnoma razpuščena, neorganizirana in nesposobno odgovarjati na krizne situacije. Na srečo smo na sredi razkroja države kot družbeni dogovor o skupnem in vzajemnem življenju. Zato je ostalo še nekaj institucij, ki se samodejno zaženejo ob naravnih nesrečah, kot so gasilci, reševalci, gorski reševalci in terenski vzdrževalci v elektro gospodarstvu. Vsi našteti so pokazali državniško zrelost s svojim odzivom in neumornim deset dnevnim delom. Vse ostalo kar je bila država, se je že razšlo. Ni ne zavarovanj, ne denarnih nadomestil med akcijo ne državne podpore. Dražava in jaz smo obnemeli, ko so naštete skupine stopile na plano in postorili in pomagali prav povsod kjer je bilo potrebno.
Danes sem poslušal razprave v državnem zboru, kako se bodo lotili popravila škode. V razpravah je bilo čutiti, da poslanci niso dojeli obsežnosti naravne nesreče, ki je prizadela prebivalce Slovenije.
Žal!

Zahvaljujem se vsem požrtvovalnim reševalcem, ki so opravili tudi del mojega dela! Hvala!