Peticija za spremembo zakona o obračunavanju ogrevanja v bloku

vf
Gost

/ #20

2014-03-24 17:55

Priklopljena sem na famozno kurilnico Za gradom v Kopru. Za en radiator plačujem 12 mesecev od 68 eur naprej in grejejo ob 05.30 ure do 21. Ko so topli dnevi, so radiatorji mlačni, cena ista. Ker živim pod podstrešjem, imam korekcijski faktor 16%, izolirala sem podstređje nad mojim stanovanjem, menjala okna, vhodna vrata .... vse, da bi se kaj poznalo na položnici, vendar NIČ. Popolnoma NIČ. Kupija sem IR panel, da bi se ceneje grela, a ne gre.  Odklopiti in se greti v lastni režiji NE moremo, saj bi naj plačevali cca 50% cene sedanje položnice. Goljufije in goljufije .... nov upravni odbor se trudi postaviti stvari na noge, vendar je toliko nepravilnosti, da ne vedo, kje začeti. Plačevati 12 mesecev znesek 70 eur za 55m2 stanovanjske površine in uporabljen samo en radiator je prava svinjarija. Delijo si dobičke, dosedanji kurilni odbor je bil dobro podmazan, vsaka seja 100 eur in delali so tako, kot je hotela direktorca - za ta denar so bili kupljeni. Ni čudno, da je ljudem počil film. Zaposleni se ne javljajo na telefonu, ogradili so se z ograjo, ker se bojijo ljudi, ko pridejo samo z vprašanji, zakaj taki zneski. Meni osebno je dejala uslužbenka, da je kar nekaj blokov, ki se nisi odličili za števce in plačujejo bistveno manj. Mi smo bili preko upravnika prisiljeni da te števce vgradimo. Gre za slovenski nateg???? Spet nekateri bogatijo .... Sem za to, da kurilnica ni v privatni lastnini, kljub temu, da smo odjemalci solastniki. Naj prevzame vse kurilnice država, če je sploh sposobna in naj se naredi študija, ki bo pokazala, zakaj prihaja do tako velikih razlik. Z veseljem sem podpisala pericijo in z veseljem delim naprej. Skupaj smo močni. LP iz Kopra!