Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim


Gost

/ #3

2014-12-07 13:57

Pozdravljeni! Najprej naj vam čestitam za pogum in predvsem voljo za boj z našimi mlini na veter. Žal je vsa leta naše samostojne države vsaka taka pobuda bila bolj kot ne glas vpijočega v puščavi. Resnično upam, da se bo kaj spremenilo. Res ne vem, kaj je narobe s temi ljudmi (vladajoča elita), da jim ni jasna najbolja jasna stvar na svetu, da človek, ki je v zaporu zaradi (milorečeno) nečednosti, ne more krojiti usode poštenim, delavnim ljudem. Kaj mora to res biti napisano v zakonu??!?!!? Jaz bi v zakon napisala samo to, da vsak, ki kandidira za kakršnokoli funkcijo, podpiše moralni kodeks, po katermu -če ga greši - leti na smetišče (politične ali gospodarske) zgodovine. Seveda brez bogatih odpravnin, nadomestil za brezposelnost in podobnih nesmislov, ki so si jih izmislili, da bi jim ja tekli brezskrbni dnevi tudi, če se jim zgodi taka krivica, da niso ponovno izvoljeni oz. imenovani. Enako velja za raznorazne direktorčke, menedžerje in nadzornike uprav - slabo poslovanje se da še kako ugotoviti - in naj odgovarjajo s svojim premoženjem za neumne odločitve ali namerno oškodovanje. Kaj pa se to pravi??? Jaz sem čisto navadna samostojna podjetnica in če svojo dejavnost spravim na kant, mi nihče ne da nagrade ampak moram vse dolgove lepo (pre)plačati. Ampak meni je to jasno, kot beli dan! Ni mi - in mi nikoli ne bo - pa jasno, zakaj moramo mi plačevati grehe drugih. Mislite, da se oni kdaj to vprašajo? Po mojem ne, ker ne premorejo kančka vesti. No, naj bo dovolj. Še enkrat vse čestitke in hvala, da ste zbrali voljo in moč za začetek upora eliti. Upam, da se bo širilo naprej in da bo pritisk množice zlomil tiste samovšečne zajedalce v parlamentu in njegovem ožjem krogu. Lepo pozdravljeni, Katja