PETICIJA PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH s predlogi za izbol


Gost

/ #408

2016-02-26 02:31

Jaz bi poudaril še, da je nujno potrebno zapreti vsa nefuncionalna zavetišča, katera ne delujejo v prid živali in ne sodelujejo s strankami, ki pokličemo, ne naredijo vsega optimalnega, da bi žival dobila dom ipd. Živalim se na tak način zelo zmanjša možnost posvojitve. Treba je vsekakor poostriti pogoje za odprtje zavetišča. Problematika je tudi na strani zavetišč, ki delujejo v okviru veterinarskih ambulant, saj zaposleni nimajo dovolj časa, da bi se kvalitetno posvetili oglaševanju in vsem obveznostim, ki jih prinaša posedovanje zavetišča. In spet so živali tiste, ki so na ta račun uspavane ipd. (predvsem Brežiško velikokrat manipulira na ta način, da javno grozi z evtanazijo). Izpostavil bi zavetišče Vitovlje, ki poleg slabo urejene FB strani drugega sploh nima. Vse živali sploh niso oglaševane, kaj se zgodi z njimi ne vem. Jaz sem parkrat klical za eno mamico nekih mladičev, pa še ni bila posvojena, niti rezervirana, a oglaševana nikjer ... vendo mi je obljubil fotografijo z več podatki, ki je nisem dočakali nikoli. Kaj se je z njo zgodilo še danes ne vem. Zavetišče Horjul ... togi, nefleksibilni nesramni do potencialnih posvojiteljev, vse obravnavajo tako, kot da se bo psom zgodilo kaj slabega ... sprobano na lastni koži in koži mnogih ljudi, s katerimi sem se zapletel v komunikacijo o imenovanem zavetišču. To sta samo dve zgodbi, jih je pa še polno. Tudi to ni v redu, da se pse v zavetiščih oddaja za bivanje v pesjaku ali na verigi - nedopustno. Skrajni čas je, da pes postane enakovreden član, in da se poostri nadzor nad tem, kdo sploh sme posedovati žival in kdo ne (v smislu kake plačljive licence v obliki daljših tečajev).