PETICIJA PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH s predlogi za izbol

Nutellacake

/ #459 Pripombe

2017-01-24 11:54

Spoštujem to da se trudite, vseeno pa se mi vaši predlogi ne zdijo realni in menim, da v praksi ne bi delovali. Bolj realno bi bilo zahtevati 60 ali 90 dnevni rok pred usmrtitvijo živali, 30 dnevni je prekratek saj v tem času poškodovane živali na primer v tem času še ne okrevajo dovolj da bi bile lahko posvojene, v 60 ali 90 dneh pa se večina živali posvoji. 

Čipiranje psov je že obvezno, pametno se mi pa zdi tudi da bi uvedli register mačk in obvezno čipiranje mačk. Mogoče še uvedba enotne cene za vpis.

Glede davkov se mi zdi da je to preveč birokracije, obremenilo bi sistem polek tega pa verjetno ne bo imelo dovolj velikega učinka da bi se jih splačalo uvest. Ljudje nekastriranih živali namreč preprosto ne bodo registirali, država pa nima dovolj ljudi in volje da bi preverjala pri vsaki hiši če zakone spoštujejo. 

Sredstev za zastojn kastracijo in sterlizicijo lastništkih žiavli realno tudi ne boste dobili. Osebno se mi bolj smiselno se mi zdi ljudi prepričati v to da svoje živali kastrirajo z kakšnimi plakati ali objavami in jim istočasno ponuditi možnost subvencionirane kastracije lastniških živali. Najboljša možnost se mi zdi da bi organizacije, društva ter posamezniki ki jim je mar, organizirali celoslovensko akcijo v ozaveščanja potem pa bi z sodelovanjem z veterinarji izvedli akcijo kastracij in sterilizacij. 

No to so moje ideje. Veliko lažje je sicer povedat kot dejansko izvest.

Ni ravno slovnično, vem, nimam časa popravljat :D.