Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Quoted post

pip

#46

2013-05-02 20:24

Blesarije pišete. A bi vi sedeli za minimalca tam in reševali krizo in imeli odgovornost, ki je delavec nikoli nima?Delavec pride na delo in ima vse pripravljeno,da dela,pa še zaščiteni je kot koloradski hrošč, kar se pa tiče direktorjev,poslancev,....pa iščejo rešitve, iščejo delo za svoje delavce,.. Zato ne na pamet!!!Skregani ste z logiko in ne mečite vse javne osebe v isti koš.

Replies

Pip ne piši znanstvene fantastike.

#47 Re: Pip ne piši znanstvene fantastike.

2013-05-02 20:41:21

#46: pip -

Kakšna odgovornost, še imuniteto imajo, če kaj hudo zajebejo. Drugače pa je predlog,za minimalca da dobil samo, če je nesposoben. Če je sposoben in zmanjšajo brezposelnost, povečajo plače, gospodarsko rast imajo lahko temu primerne nagrade. Drugače pa si ne zaslužijo niti minimalca, pa jim ga vseeno damo, ker je tak zakon in mi ga ne kršimo.

amazonka

#53 Re: pip, besed smo že siti, naj pridejo na vrsto dejanja!

2013-05-03 08:59:31

#46: pip -

saj so lahko plačani po učinku in se trudijo za svoj kruhek, kot se moramo mi...o kakšni odgovornosti teče beseda? do sedaj smo morali še vedno plačevati mi za njihove odločitve...in ne da je zaščiten kot koloradski hrošč, ta je premalo, prej kot polarni medved...in logika tukaj ne pride v poštev, saj plačuje narod za njihove napake in ne oni...


Gost

#565 Re:

2013-05-14 14:59:00

#46: pip -  

Ja, to so stare fraze. Krizo so ustvarili ti isti pametni vladarji, direktorji in samooklicana elita. Ne le pri nas, v celem t.i. 'razvitem' svetu. Večina dela,  je  proizviodnja nepotrebnih smeti, ki so namenjene  prodaji, da bi se nenasitni zmaj lahko hranil.  Sistem je v osnovi zgrešen. No pa ta tema ne paše na to mesto. 

Prav bi bilo, da bi politiki živeli z nizkimi dohodki, tako bi se približali državljanom in razumeli njihove stiske. Samo tako bi lahko iskali pametne rešitve. Iz izkušnje! In to, da bi delali za zmerno plačo bi dokazovalo njihovo iskrenost.

MARMELADA

#1049 Re: pip

2013-09-11 11:51:31

#46: pip -

..dobr te pere ...pa zapusti Slovenijo ..odseli se ....še prej pa preberi....

...Plačujem davke in dodatno zavarovanje, vendar moram čakati na zdravnika leta ali pa doplačati. Zobozdravnike nebi omenjal. Zakaj plačujem RTV davek? Plačujem cestnino, denar gre železnicam. Ločujem odpadke ki nekomu prinašajo lep dohodek, cena odvoza mi pa raste .Plačujem za penzijo, hkrati mi obljubljajo delo do smrti in nič penzije.Če iščem pravico na sodišču čakam leta in leta, sami postopki so dragi kot žafran ...KAPIŠ

plomba

#1058 Re:

2013-09-11 12:15:08

#46: pip -

pip ne vem če si kreten ali idiot!?Verjetno si kak direktor.

Jaz v službi delam na rezkalnem stroju kjer dobro izgotovljen obdelovanec stane 35000€!!!

In ti boš meni da delavec nima odgovornosti???Kaj misliš kdo bo odgovarjal za neustrezen izdelek-jaz ali direktor???


Gost

#1148 Re:

2013-09-11 18:14:06

#46: pip - Ti pip a si mogoče že kdaj opravljav kakšno fizično delo , po tvojem pisanju izgleda da si njihov . brš na minimalca !

 

pip_?

#1236 Re: Odgovornost ?

2013-09-12 05:51:54

#46: pip -

A si opazil da je kdaj kdo odgovorjal za svoje napake znotraj politike ? Karkoli naredi se izmuzne odgovornosti, in kakšna je potem odgovornost na delovnem mestu ?

hitler

#1777 Re:

2013-09-15 19:41:52

#46: pip -

Ti tud zgleda, da imaš puno rit tak ko je rekla moja oma sit nikoli ne verjame lačnemu zgleda da si tudi ti eden tistih tajkunov z puno ritjo


Gost

#1984 Re: pametno!!!

2013-09-19 22:31:53

#46: pip -

Ali si že bil na minimalcu. Če si bil, potem s tabo nekaj ni ok. Drugače pa naj pojasnim, če ti kaj ni jasno, je zadeva v tem, da je že sam avtor celotne peticije opisal, da te tvoji veseljaki, za prejeto plačilo ne naredijo nič in prav nič in še slabše. a kaj ni jasno. Zato gre!!


Gost

#2076 Re:

2013-09-26 10:50:57

#46: pip -

Res je, ne smemo vseh direktorjev v isti koš metat, ampak mal je takih, ki jim je mar za nas delavce. Sami vedo, da je zadovoljen delavec najbolj produktiven in to je dobro obdržat.

Kdo so tisti "ta dobri" direktorji se lahko hitro izve. Tudi direktor je poklic, samo ne "basat" naroda!!!!

Samo z vašim delovanjem kot dober direktor lahko veliko pripomorete družbi, sploh pa zato, ker drugim direktorjem lahko prikažete, da obstaja rešitev in da je izhod vsem na voljo, le na isti nivo se morate "spustiti".

 

Kot pravi Iztok Mlakar......politik Gvido

http://www.youtube.com/watch?v=Ky5jLFSaAZE

 


Gost

#2122 Re:

2013-10-02 12:59:32

#46: pip -

kdo si ti, verjetno dobro plačan uslušbenec naše zafurane države, mogoče kakšen  pogodbeni delavec, marš, ki nimaš pojma kaj je delo in zaslužana plača, jaz sem javna uslužbenka, ki začne z delom ob 7.00 in dela do 13 ure grem mogoče na stranišče, če grem na malico me namizi čaka kup papirjev, ki morajo biti obdelani do 15 ure preden grem domov, ti pa veš kaj o delu, nič imaš dobro plačo in orpane možgane ...

 


Gost

#2225 Re:

2013-10-08 19:02:50

#46: pip -

ko mački stopiš na rep zamijavka