PETICIJA PROTI USMRTITVI ŽIVALI V ZAVETIŠČIH s predlogi za izbol

Quoted post

Sašo

#52

2014-01-22 18:16

Samo zaradi ene reči ( ukinitev evtanazij ) mi ni žal da sem dal podpis za peticijo in samo zaradi ene reči sem dal podpis za petecijo, mi je pa žal da si nisem bolj podrobno prebral vsega, preden sem se odločil za podpis.
Kot prvo, pod peticijami se ponavadi odloča o eni stvari, ne pa da je to v vašem primeru en mali zakonik kjer je omenjenih xy stvari s katerimi se človek v paketu skoraj ne more strinjat, tako ste spretno izkoristili to peticijo, za vsiljevanje določenih pogledov, ki niso dobri ne za živali in ne za ljudi.
Kaj me moti pri omenjeni peticiji?
Sterilizirati vse živali, pse , mačke je popolna neumnost katero lahko predlagajo kvečjemu veterinarji, ki si lahko od sterilizacij, kastracij obetajo bajen zaslužek. To zveni nekako kot živalski genocid. Konec koncev pa kdo smo mi da bomo odločali o živalskih vrstah ? V tej peticiji so sploh mešanci postavljeni v diskriminatorni položaj. Pravite da naj ne bi bilo treba sterilizirati denimo psice mešanke ali pa rodovniškega psa, boš pa mogel leglo prijavit in zanj plačat davek. Zdaj pa poglejmo realno na zadevo, plačal boš davek na leglo mešancev in davek na rodovniško leglo. Leglo mešancev ti prinese veselje in nič €, rodovniško leglo ti prinese veselje in bajno vsoto denarja in zdaj se vam zdi logično da je to nekako enakoporavno? Aja, kdo bo pa šel prijavit leglo mešancev,kar mu bo prineslo finančno izgubo,ker dvomim da bo kdo kupil mešanca. Med tem ko nekdo, ki bo prodal rodovniške pse bo tudi imel minus, ampak minus v zaslužku, ki si ga bo ustvaril s prodajo mladičev.
Malo se vam že meša morem reči, vso to pobiranje denarja v imenu živali, hkrati pa se vidi kam pes taco moli, iztrabit čim več mešancev, da se bodo boljše in dražje prodajale rodovniški psi ali mačke, hkrati pa bo imeti domačega ljubljenčka postal privilegij premožnih ljudi.
Čipiranje, ja , ok. na stroške države, brez novega davka ;) . Pa še nekaj, vi bi radi sterilizirali ves slovenski mačji in pasji živež, ki ne prinaša denarja, hkrati pa razna društva dnevno tovorijo iz južnih republik zapuščene živali za katere bomo MI potem plačevali davek ? Kaj če bi raje malo razmislili še oomejitvi uvoza vseh vrst živali ??


lp

Replies

CIIPZZ

#60 Re:

2014-01-22 19:13:22

#52: Sašo -

Pozdravljeni Sašo, hvala za napisano,ampak moramo dodati: če bi dovolj natančno prebrali peticijo bi ugotovili dva pomembna podatka. 1. Glavni in edini namen peticije je prepoved evtanazije v Sloveniji in ozaveščanje ljudi o zavetiščnih živali. To je končni cilj. 2. Peticija je vsebinsko okvirna: to pomeni, da poleg naših, sprejemamo konstruktivne predloge tudi s strani ljudi. NA koncu se bo izdelalo čistopis predloga. S tem finalnim predlogom se bomo skušali pogajati z Vlado. Število podpisnikov pa nam bo v ta namen v veliko podporo. Lep pozdrav s strani Civilne iniciative za izboljšanje pravne zaščite živali

MLikar

#108 Re:

2014-01-23 10:23:27

#52: Sašo -

Bravo!

Končno en dober komentar.

Peticija, kot je napisana ne zasluži niti poštenega branja, kaj šele podpis.

Imam občutek, da je namen ukinitve evtanazije le zlorabljen izgovor za predlaganje ostalih popolnoma neumestnih domislic.

Absolutno sem proti tej peticiji. In ja sem lastnik in vodnik pasemskih v preteklosti tudi nepasemskih psov in ne kakšen pasjemrznež.