Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim


Gost

#1451

2014-12-24 03:30

To se mi zdi edino smiselno.
preprosta upokojenka

#1452 Re: Re:

2014-12-24 07:14

#1442: - Re:  

 Popolnoma se strinjam z gospodom odvetnikom. Zaradi možnosti neskončnega sklicevanja na kršenje procesnega zakona in človekovih pravic, se sodni procesi zlepa ne končajo. Pravosodje ne more biti učinkovito, sojenje se ne izvaja hitro, storilci kaznivih dejanj pa se izvlečejo brez kazni na račun iskanja postopkovnih lukenj. S tem sojenje izgublja svoj smisel. Bogataši, ki imajo denar za drage odvetnike, specializirane za iskanje lukenj v zakonodaji, se izvlečejo, ljudje brez denarja so pa  kaznovani. Takega pravosodnega sistema  preprost narod ne more podpirati in spoštovati, saj daje vtis, da niti približno ne zagotavlje pravičnosti za vse držaljane enako. Reforma pravosodnega sistema je nujna! Brez tega bodo vsi sprejeti zakoni le v službi utesnjevanja, omejevanja in izkoriščanje širokih mas v korist bogatih elit.

 

Smrdomir

#1453

2014-12-24 08:04

Če morem jaz za službo prinest potrdilo o nekaznovanju, naj ga tudi vodilni v državi!


Gost

#1454

2014-12-24 08:06

Edino pravilno! Če moram jaz prinesti potrdilo o nekaznovanju za službo, se mi zdi absurd da lahko politiki opravljajo svojo službo oz. jo dobijo, tudi če so pravnomočno obsojeni!

Gost

#1455

2014-12-24 08:19

Ne gre za pravno niti za moralno vprašanje oziroma me čudi, da smo prišli do situacije, ko je to sploh lahko vprašanje in naj bi zagnano ljudstvo reševalo tisto, kar bi moralo v državi in v vsaki skupnosti veljati kot aksiom. Kot najvišje načelo: etika.

Gost

#1456 Re: Re: Re:

2014-12-24 08:51

#1444: Hadik - Re: Re:  

Mnenje tistih, ki nočejo ali pa si ne upajo pred kamero, so ti podpisi. Samo v današnjem dnevu jih je bilo do pred pol ure že več kot 200. Malo še, pa jih bo 20.000. Janševi privrženci so pred kamero vsi; tisti, ki hočejo in tisti, ki nočejo. Denar je žal sveta vladar.

Hadik

#1457 Re: Re: Re: Re:

2014-12-24 09:54

#1456: - Re: Re: Re:  

 Žal smo Slovenci velikokrat premalo korajžni ( svetla izjema junij 1991 ko nas je občudoval ves svet), korajžni v tem smislu da bi tudi pred kamero povedali kaj si mislimo.....ali pa z imenom in priimkom stali za tem kar povemo, ali napišemo.....


Gost

#1458

2014-12-24 10:00

lopovi nimajo za bit na takih položajih
proletarc

#1459 Razlogi proti podpisovanju

2014-12-24 10:01

Peticije ne bom podpisal, ker pravnomočnega obsojenca (če govorimo o JJ) je izvolilo LJUDSTVO!!!

V času volitev, je bil JJ že obsojen. Ni me toliko strah obsojenih politikov, kot me je strah naroda, ki si želi imeti za politika obsojenca, ki je pravnomočno obsojen korupcije!

Dalje, da imajo tudi pravnomočno obsojeni pravico nastopati na volitvah, je varovalka demokracije.

Sliši se neumno, ampak ima zelo dober razlog: V primeru diktature in fašizma, so ponavadi vsi politični nasprotniki "pravnomočno" obsojeni in zaprti. Če (zaradi posledic te peticije) le ti ne morejo nastopati na volitvah in tako predstavljati politične alternative, izgubimo vse demokratične vzvode da se zamenja oblast in preostane samo še nasilna odstranitev oblasti.

Želeli smo pravno državo - evo, tako deluje pravna država. Pravno in po črki - DA. Pravično - niti v sanjah ne.


Gost

#1460

2014-12-24 10:08

DOL Z JANŠO!!!
Martin Krpan (predstavnik slovenskega navadnega smrtnika)

#1461 Nič ne boste dosegli

2014-12-24 10:12

Nič ne boste dosegli s podpisi, to vam je samo tolažba na način "ha, sedaj jih pa bomo." Nič ne boste. Kar ni njim po godu ne šteje noben glas. Ali ste tako slepi da ne opazite da nismo demokratična ampak komunistična država ? A se ne zavedate da glas ljudstva šteje samo na volitvah, pa še to je vprašanje koliko ni prirejenih. 

 

Če hočejo komunistično državo, pa jo imejmo, saj veste, kako se je v starih časih reševalo podobne težave. Ne ni rešitev... pomaga pa, in čas je da se tako začne !


Gost

#1462

2014-12-24 10:51

podpiram peticijo 


Gost

#1463

2014-12-24 11:09

To bi moralo biti samo po sebi vmevno!!!

Gost

#1464

2014-12-24 11:09

Politiki "sprejemajo" zakone. Slovenski, vecx taksne ki so totalno "narobe" in vec x taksne da scitijo "eni druge" ne glede na posledice za drzavo, gospodarstvo. Zaradi tega v parlamentu "zapravljajo" dragoceni cas v prazno namesto da bi se ukvarjali s tistim za kar so placani, placani pa so zato da "vodijo" drzavo eticno in v smeri razvoja in blaginje za vse ljudi.

Gost

#1465

2014-12-24 11:53

Lepo, da nekdo dela na tem ne pa, da se sam govori.

Gost

#1466 Re: Nič ne boste dosegli

2014-12-24 12:04

#1461: Martin Krpan (predstavnik slovenskega navadnega smrtnika) - Nič ne boste dosegli 

Mi je jasno, da vas pokonci drži le udrihanje po pomunistih. To je vaša rešilna bilka, da obstanete na površju. Drugega že dolgo nimate več.

Plebiscitarno veliko število Slovencev meni, da je vodja SDS po pravici obsojen. Glasno jokanje SDSu škodi, ker s tem kaže, da se z nezakonitim delovanjem vidnih članov stranke strinja. Postavili ste se v vlogo tistega, ki drži žakelj, medtem ko drugi krade.

Kriminal že po definiciji nima nič skupnega s političnim prepričanjem in z demokracijo. Gorje državi, ki dopušča nekaznovano krajo. V taki državi mirno življenje ni mogoče. Janša me o svoji nedolžnosti ni prepričal. Prepričal me je pa, da ima dragega odvetnika, denar in ovce, ki mu zvesto sledijo... in da ne izbira sredstev, da bi prišel na oblast. Glede tega so vsi drugi lahko skrijejo.  

Zakaj se tvoja stranka ne more znebiti koruptivnih oseb, ki načenjajo njen ugled? Pri vseh drugih strankah se uveljavlja ničelna toleranca do koruptivnih in drugih kriminalnih dejanj. Ali misliš, da bodo ljudje neskončno dolgo volili stranko in človeka, ki svoj rating dviguje s pravljicami o komunistični nevarnosti in o svoji lastni poštenosti?

Ali s to peticijo res ne bomo nič dosegli? Bomo videli. Pred nekaj leti je že padla Janševa vlada zaradi nekaj zaporednih demonstracij pred skupščino. Udeležilo se jih je podobno število ljudi kot je podpisnikov te peticije. Tudi takrat je moralo preteči nekaj časa, da so se učinki pokazali.

GUGO

#1467 Re: Nič ne boste dosegli

2014-12-24 12:23

#1461: Martin Krpan (predstavnik slovenskega navadnega smrtnika) - Nič ne boste dosegli 

 Hvala , da ste mi razjasnili duha, ker sem bil prepričan, da smo KRIMINALNA DRŽAVA z imenom JANŠIZIJA!

1487

#1468 Re: Re: Nič ne boste dosegli

2014-12-24 12:40

#1466: - Re: Nič ne boste dosegli 

Učinki? kakšni učinki - miljardni pufi pahorjeve in bratuškine vlade? res pravi učinki, npr oba župana - najlepšega mesta na svetu in obmorskega pristaniškega mesteca pa harata brez bojazni za svojo rito. kje so šele premnogi poslanci, tako levi kot desni.

Načeloma se strinjam s peticijo, ampak problem Slovencev (in seveda večine podpisnikov te peticije) je v dvojnih merilih in upognjeni hrbtenici..večinoma v levo stran, nekaj pa tudi v desno.

Slovenci smo hejterji in nevoščljivci, ti dve anomaliji sta prava vzroka, da smo tako globoko v podnu. Mentalnem, družbenim in ekonomskim. Grdo rečeno, ampak samo tetka Matilda bo poskrbela, da se bodo začele zadeve obračat na bolje.


Gost

#1469

2014-12-24 13:25

Popolna podpora!

Gost

#1470 Re: Re: Re: Nič ne boste dosegli

2014-12-24 13:48

#1468: 1487 - Re: Re: Nič ne boste dosegli 

Res so problem mijardni pufi. Predvsem tisti pufi, ki so jih jemali, pa ne vrnili. Seznami tistih obstajajo in so bili že nekajkrat objavljeni v dnevnem časopisju.. jih je toliko, da nima smisla naštevati.. denar je poniknil, bil opran, pocrkalo je mnogo podjetij, plačila kreditov pa so padla na državo in posredno na davkoplačevalce. Kako imaš sprevržen um! Sedaj sta po tvojem vsega kriva Pahor in Bratuškova, ki sta bila prisiljena jemati dodatne državne kredite, da sta lahko odplačevala kredite, ki so jih najeli nekoč protežirani 'kao' najsposobnejši menedžerji. Si pozabil, kdo so bili in kdo jih je protežiral? Potrebuješ imena? Sedaj jih je dobršen del več ali manj v sodnih postopkih. Stvari se obračajo na bolje.

Misliš, da is frajer, ko groziš s tetko Matildo? A se sploh zavedaš kaj govoriš? Kje imaš pamet?  

 


Gost

#1471

2014-12-24 13:52

Kar velja za majhne ljudi naj tudi za ostale.

Gost

#1472

2014-12-24 14:16

Počistite to našo prelepo Slovenijo in jo naredite kakovostnejšo za vse nas, predvsem pa za naše naslednike.


Gost

#1473

2014-12-24 14:20

Pravična peticija!
Naj bo pravica in enakost za vse!

Gost

#1474

2014-12-24 14:36

nazaj v zapor!

Gost

#1475

2014-12-24 16:05

Se popolnoma strinjam . Za najnižjo službo v javni upravi, ko oddajaš prošnjo moraš prinesti potrdilo o nekaznovanju, potrdilo da nisi v postopku in še potrdilo, da zoper tebe ni uveden kazenski postopek .No kaj bi moral imeti šele politik , pri nas pa to za politike ne velja , lahko so vse samo pošteni ne .