Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim

Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim / Obvestila / Zelo dobra novica / Komentarji

Tugo

#26 Re:

2014-12-07 12:24

#25: -  

Hvala Alenka, dajem vse od sebe. Včasih tudi na način, ki nekaterim ni všeč, ampak, saj bi bila to že diktatura, če bi se vseh 15.000+ v vsem strinjalo z mano. 

Lep pozdrav


Gost

#27

2014-12-07 12:25

Super, čestitam, vsem, ki se trudite.

 

Miran


Gost

#28

2014-12-07 12:30

Čeprav nisem eden od tistih, ki so negodovali, mislim, da je današnja novica Odlična!!!

Gremo naprej. Čestitke vsem nam.


Gost

#29

2014-12-07 12:36

Spoštovani g.Zaletel!Ne morem si kaj,da se vam ne bi zahvalil za trud,ki ga vlagate v imenu vseh v to delo.Žal oba veva,da na nekaj večje število ljudi pride tudi ustrezen ekvivalent ozkih duš,ki do konca lastnega nosu ne vidijo.
Želim vam vse dobro in lepo in vas prav prisrčno pozdravljam.
Dušan Dule Mirić

Gost

#30

2014-12-07 12:38

Neodgovorno in žaljivo je, da je (re)interpretacija člena, ki določa v katerih primerih se izvoljenega kandidata odpokliče/vpokliče v organ državne/lokalne oblasti padla na nivo pljuvanja v lasten krožnik! Koliko poklicev lahko opravljam brez potrdila o nekaznovanju?! V katerih razpisih za delovno mesto se lahko pojavim kot osumljenec, obsojenec, kaznjenec ali bivši kaznovanec?! LE V PERLAMENTU??!! Hočem zakonodajo, ki ni pisana na kožo elitam. Zora


Gost

#31

2014-12-07 12:38

Spoštovani,
bravo! Me veseli.
Lp,
Mira Muršič

Gost

#32

2014-12-07 12:40

hvala za trud.lep dan

Gost

#33

2014-12-07 12:45

saj ne vem kaj se bojijo nekateri,če tudi je podpis pa vseeno čigav je živimo v sloveniji,in mnogo nepravilnost je sploh kar zadeva denarja,morate vedeti ne glede tudi na nesreče narave,ki prizadanejo ljudi politiki samo obljubljajo pomoč,ko to mine pozabijo na obljube,kar pa zadeva njihove plače so pa tako previsoke,ker navadni smrtniki dobimo minimalca za penzijoniste da ne govorim pa celo življenje so pošteno delali,in se matrali,sprašujem vas za koga,srečko kočevje.

Gost

#34

2014-12-07 12:45

Spoštovani Tugo in vsi somišljeniki!
Res ste nam (vsem somišljenikom) polepšali tadeževni dan, posijalo je sonce in optimizem se vrača v naš turoben vsakdan! Hvala!!!!
Nena

Gost

#35

2014-12-07 12:46

Odlično! Veselim se nadaljnjih uspešnih akcij
Meta
Bojan

#36 Re: Kot predlagaš, tudi je.

2014-12-07 12:50

#2: -  

V grobem deluje točno tako. To je tudi namig za gospo (#9), ki pravi, da nečesa ne razume. Marsikak družbeni sistem je v zamisli slišati zelo dobro. Ko gre v izvedbo in se ljudje "dobro" umestijo vanjo (v to izvedbo), od zamisli ostane malo. Moč in koristi se začnejo kopičiti, nekateri pa z lahkoto povzamejo aktualne ideje – vsakič znova, po potrebi. Primerjave celo nasprotujočih se sistemov se mi zdijo nekoristne, gre bolj za izvedbo, torej za ljudi, take prave, z imeni. Ti pa se, ko je treba, izognejo vsaki odgovornosti. 

Zdi se logično, demokratično in sprejemljivo, vendar; obstaja kaj bolj bedastega v parlamentarni "organizaciji" kot je ištitut k. pogodbe, kjer stranke sklepajo dogovore, odstopajo od še nedavno glasnih obljub, predvsem pa tako učinkovito razgradijo odgovornost, da na koncu ugotovijo, da se res ni dalo napraviti nič učinkovitega, kaj šele državljanom prijaznega?

Nekaj dvomov v uspeh peticije je bilo v komentarjih ob podpisu. Odveč, ker drugega načina ni. Pač, državni = ljudski uslužbenci lahko prehitijo peticijo in sami poskrbijo za osnovni pravni red in dobro delovanje države. Za to so. Pa za čisto nič drugega.


Gost

#37

2014-12-07 12:51

Super novica ! Dodelovanje, povezovanje, skupaj smo močnejši !!! Hvala vsem za akcijo ... :)

Gost

#38

2014-12-07 12:54

Spoštovani,

novica je zelo dobra. A prosim, da razlikujete med peticijo in pobudo za sprejem zakona...

Jaz sem podpisala peticijo, in sem trdno prepričana, da bo treba eventuelni predlog zakona podpisati znova oz. vsaj potrditi svoj podpis tudi k njemu in to z razširjenimi podatki.

Peticija je samostojen ustavno-pravni inštitut, in se ga vlaga pod lažjimi pogoji, kakor predlog zakona, h kateremu je potrebno zbirati natančne osebne podatke o podpisnikih.

Tega, kar sem napisala, NE ZANEMARITE! - Da ne bo šlo celotno delo in napori v nič...

Lep pozdrav,
Ida Čuden Rebula

Gost

#39

2014-12-07 12:55

Hvala za obvestila in hvala vam, saj se končno trudite za vse nas... Lepo nedeljo tudi vam, Alenka Mayer
Bojan

#40 Re: Se strinjam,

2014-12-07 13:00

#38: -  

 s podpisom peticije nismo istočasno podpisali tudi preloga zakona (ki ga še ni).


Gost

#41

2014-12-07 13:05

Čestitam, super!!!
Tugo

#42 Re:

2014-12-07 13:07

#38: -  

 Ida, čisto na kratko, v osnovi gre za pobudo, tudi naslov je bil sprva pobuda za, .... Spremenil sem ga v peticijo, zato ker je kazalo, da nimamo nobene podpore pravne stroke, da bi sam spisal zakon bi bila pa utopija. (Prehitra reakcija z moje strani) Zdaj ko vem, da podporo stroke imamo, bo tole spet pobuda. Opravičujem se za zmešnjavo, ampak zadevo sproti prilagajam, kolikor lahko. Od tega trenutka naprej OSTANE pobuda. In prav nič ne zamerim, celo vesel sem vsake konstruktivne opazke. Tako da hvala za vašo pripombo in lep pozdrav.


Gost

#43

2014-12-07 13:07

Tako , samo v pravi smeri greemo nepustimo se tajkunom in tistim da nas zaničujejo , dovolj nam je trpljenja naj nam dajo dostojno zivljenje . Ljudje zbudite se dokler še ni prepozno , nedovolimo da nas tunkajo sa vseh strani! Glavo gor in naprej započeto! Pozdrav organizatoru in vsem drugim kateri se stinjate za bolješe nam!

Gost

#44

2014-12-07 13:12

Sem še vedno z Vami!
Vse dobro! Helena

Gost

#45

2014-12-07 13:14

Tugo hvala res si mi polepsal Nedeljsko jutro s to novice lep pozdrav iz zelo bele Canade .

Gost

#46

2014-12-07 13:20

Odlično...končno se zadeve premikajo v pravo smer...

Gost

#47

2014-12-07 13:22

Bravo,ko bi le zmagala.
Bojan

#48 Re: Re: Re:

2014-12-07 13:26

#10: Tugo - Re: Re:  

Vse manj blaginje, vse bolj na kupu je; demokracija pa je lahko zelo različna.

Besedičenje, izgovarjanje, nadutost vodij (neutemeljena, to je tako vsaka, pri nekaterih pa je to še posebej opazno)), zaletavanje v hitre rešitve, slabo načrtovanje, polovičarska izvedba, spet izgovarjanje, "skomiganje z rameni", pristanek na materialne kazalce za merilo uspešnosti in drugih vrlin, popolna neoprijemljivost vrednot, megla, prava in vse druge oblike, lastna nemoč, itd. – to me pripelje do cinizma. Čeprav se mu z vso silo izogibam. 


Gost

#49

2014-12-07 13:28

Vrhunsko....

Gost

#50

2014-12-07 13:29

Hvala Tugo za vaš trud in le tako naprej !