Nujna medicinska pomoč na Notranjskem

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Nujna medicinska pomoč na Notranjskem.


Gost

#51

2015-05-20 14:59

Nujna medicinska pomoč mora biti kar se da enako dostopna vsem prebivalcem Slovenije. Ne pustimo več tej državi, da nas vleče za nos. Srečno!

Gost

#52

2015-05-20 16:23

Zato, ker želimo večjo varnost zdravja in ne veliko slabšo kot jo imamo sedaj in kot nam jo država z tem predlogom ponuja. Verjetno državni uradniki oz. snovalci tega predloga premalo poznajo Slovenijo in njene značilnosti, da bi se pravilno odločili. Pametno bi bilo od njih, da enkrat prisluhnejo stroki in javnosti.

Gost

#53

2015-05-20 16:50

Ker želim da nujna medicinska pomoč deluje kot do sedaj.

Anonymous

#54

2015-05-20 17:09

Zakaj nas zatorej kar ne postavite v vrsto in nam par stotim pošljete metek v čelo? To je enakovredno ukinitvi nujne medicinske pomoči. Ko jo krvavo potrebuješ, jo potrebuješ tukaj in zdaj, v čimkrajšem možnem času. Sram naj vas bo, da nam poskušate vzeti to pravico.

Cerkničan

#55

2015-05-20 20:59

Verjetno ne gre za šparanje ampak za kaj drugega, ki se bo itak spet izkazalo z kakšnim odstopom.

Če je plačevanje v zdravstveno blagajno naša dolžnost, potem je zdravljene in nudenje NMP vaša dolžnost.

Če je plačevanje v zdravstveno blagajno naša pravica, potem je  zdravljenje  in nudenje NMP tudi vaša pravica.

Če je kriza je treba bolj delat ne pa manj. Varčujejo lahko tisti, ki kaj imajo ne pa tisti ki nimajo kaj šparat.

Torej če je štunf prazen in bi rad šparal, vzameš iz njega še nit al kaj? 

Delavci oz. dohtarji nikakor niso strošek ampak vir dohodka, vendar le normalnemu gospodarju.

Mi tukaj in naši zdravniki spadamo sem in ne preganjajte nas drugam oz. na slabše. To ni varčevanje.

Svet gre naprej sam in ni ga nekomu treba obračat nazaj. Ne rabimo nazadovanja.

 

 


Gost

#56

2015-05-21 04:08

Peticijo sem podpisala, ker je tako stanje nedopustno, nehumano , nsprejmljivo , nedostojno, žaljivo za človeka potrebnega pomoči.
D
Gost

#57

2015-05-21 06:05

Peticijo sem podpisala, ker menim, da je ukinitev nujne medicinske pomoči velik korak nazaj. V boju za življenje pomeni vsaka dodatna minuta čakanja na ustrezno pomoč večjo ogroženost tako življenja, kot zdravja v kasnejši fazi (posledice nekaterih stanj so nepopravljive)...


Gost

#58

2015-05-21 06:32

Ker primarno prihajam iz cerkniške občine, torej imam tam družino in prijatelje, ki si zaslužijo hitro zdravniško pomoč, saj se 'živemu človeku vse lahko zgodi'... In nasploh, zakaj ne bi ljudje imeli, kar je celo potrebno za kvalitetno življenje, če je bilo to do sedaj mogoče? Verjamem, da so do sedaj lahko s to zdravniško pomočjo pomagali in celo rešili marsikoga... Zakaj ne bi tako ostalo?

Gost

#59

2015-05-21 07:14

Ker nujno medicinsko pomoč lahko potrebuje vsak izmed nas, zato je prav, da je le ta čim hitrejša, torej nam je čim bližja.
Sicer pa sploh ni potreben komentar!!
Notranjka

#60

2015-05-21 07:16

Komentar sploh ni potreben! Nujno medicinsko pomoč lahko potrebuje vsakdo izmed nas in je prav, da je čim bližja, saj so včasih pomembne sekunde oziroma minute.


Gost

#61

2015-05-21 12:16

Vem, da je to strošek za državo a v primerjavi z reševanjem življenj, brezpredmeten.

Gost

#62

2015-05-21 13:08

ker je tako prav za vse občane

Gost

#63

2015-05-21 14:01

MI plačujemo in mi bomo odločali kam-oz. za kaj dajemo denar!
Pri konkretnem primeru gre za nekaj kar naj bi nam bilo vedno bliže oz. dostopnejše.Denar nam poberejo,mi pa smo vsak dan bližje -" banana republikam"

Gost

#64

2015-05-21 14:48

Podpis zato,.ker nočem da se ukine nmp!!Sej niso normalni, najbolje da usi pogagamo zaradi enega ki se je to spomnil, lahko bi malo mislili na otroke, če že na nas ne morejo, banda!

Gost

#65

2015-05-21 15:38

V tej drżavi se gleda samo na to ,kako bi se pobralo še več denarja na račun majhnih ljudi,neglede na njihovo zdravje.Vsi vemo ,da je drżavna uprava večinoma iz Ljubljane ,na podeżju pa bomo navadni ljudje prepuščeni na milost in nemilost večurmu čakanju na pomoč z enakimi prispevki kakor v Ljubljani.Anita

Gost

#66 izčrpavanje

2015-05-21 16:15

Nekje sem našel odlično primerjavo, ki mi razjasnjuje pogled na ta svet zadnjih nekaj let. Če hočeš premagati NASPROTNIKA, boš najbolj uspešen, če ga izčrpaš. Naj bo z vodo, hrano, strelivom, telesnim izčrpavanjem.... Ob vseh ukrepih, ki jih ''naši'' voditelji oz nadrejeni ali izvoljeni sprejemajo, ne morem razumeti tega drugače, kot da nas na vsakem koraku izčrpavajo (tako posameznika kot celotno državo). Torej smo mi njim in oni nam - nasprotniki.
To je dejstvo, žal resično in zdrava kmečka pamet ter osnovna matematika nas lahko uči, da dežurstva zdravnikov niso tak strošek, da ga država ne bi mogla pokriti. Tu gre za nek drug interes. Nekaj, kar nam je prikrito.

Pa če pogledamo še z drue strani. Čas je, da se ljudje prebudimo iz iluzije. Ni vse tako, kot nam je predstavljeno. Mali princ je dejal: Bistvo je očem nevidno, Don Kihot pa je bil boj z mlini na veter. Davno nazaj so nam že pisci govorili in res je čas, da jih začnemo resnično razumeti. Pravzaprav nikjer nič novega (za to bi potrebovali pamet in ne le EGO), le ozavestiti moramo sporočila, ki jih poslušamo in beremo od pravljic dalje.

Vsem vse dobro in naj urgenca ostane v naših Butalah, kajti popolnoma logično nam je, da človeško življenje le nekaj pomeni. In v globini src SMO prečudovita bitja, pripravljeni pomagat drug drugemu. Mogoče pa moramo prav do dna, na primarno raven, da bomo to dojeli.


Gost

#67

2015-05-21 17:28

Če nam Ustava zagotavlja, da smo vsi enaki, potem to ZAHTEVAMO tudi od zdravstva.

Gost

#68

2015-05-22 08:00

Ker se ne strinjam z načinom dirigiranja od zgoraj navzdol.

Gost

#69

2015-05-22 08:02

Zato,ker je potrbno imeti na razpolago NMP,kot gasilce kateri so prostovoljci.
li12

#70

2015-05-22 19:29

urgenca.

če nebi bilo nmp v cerknici bi moja mama bila že pokojna...zato mora tako tudi ostat.kaj si misli ministrica.k....da pa ona in njeni svojci nikoli ne bodo potrebovali nmp.to je ženska brez srca ni človeško ,zanima me kdo bo odgovarjal za žal {upam da ne z smrtnim izidom}tega pa ni povedala...


Gost

#71

2015-05-22 21:44

kar se strinjam z novim predlogom nujne med. pomoći kar i sta nevzdržna in nekorisna za prebuvalce notranjske(cerknice)

Gost

#72

2015-05-22 21:47

popravljm svoj komentar,ke rje prišlo do napake v pisanju se nestrinjam z novo organizacijo nmp.

Gost

#73

2015-05-23 09:04

Bom kar konkretna. Večina prebivalstva je starejšega od 60 let in zdravstvu "jemlje denar", zakaj jih ne bi pustili kar po domače povedano "crknit". Hvala!

Gost

#74

2015-05-23 09:21

Ob vsem branju in poslušanju polemike o NMP se sprašujem kje je poanta take ureditve, ki jo zahteva pravilnik. prihranka NE BO, sem ekonomist in na podlagi pripovedovanj in že tako malo podatkov, hitro izračunam, da denra, ki se ga da za dežurstva zdravnikov je manj kot kaplja v morje proti stroškom, ki jih prinaša ta zmazek od pravilnika. Torej kdo služi? Seveda na račun nas državljanov! Strinjam se z izjavo direktorja ZD Cerknica, ki je v eni izmed oddaj poudaril, da naj se uredi NMP ampak naj se ob tem NE ruši dežurne službe in prisotnosti zdravnika 24 ur. Njihova prisotnost je za nas. Za vse nas!


Gost

#75

2015-05-24 08:59

Ker je nujna medicinska pomoč NUJNA