PETICIJA ZA PREKLIC ODLOKA O PREPOVEDI HRANJENJA ŽIVALI V LJUBLJANI

Jebem ti prepoved

#101

2016-04-21 14:05

 Poserjem se na prepovedi men nihce ne bo ukazoval da ne smem hranit zivali, nimam besed niti kak neumen zakon ki niti ne bi smel padit nikomur na pamet pa ga sprejmejo, noben mi ne bo kazni pisal ce pomagam zivalim, clovek k mi bo ugovarjal mu zagrenim ne samo dan ampak zivljenje. Obupni ljudje za vas me sploh ne skrbi kaj bo z vami ker taksni ne bi smeli dihat MOJ ZRAK kaj sele da mi pise KAZNI ZA HRANJENJE ZIVALI, SKRIJTE SE RAJE SRAMOTA CLOVESKA


Gost

#102

2016-04-28 09:35

Schim Schimmel je v knjigi Otroci Zemlje ne pozabljajo zapisal:" Nekoč so živali in ljudje živeli na materi Zemlji kot ena sama velika družina. A ljudje so na to pozabili, pozabili so deliti kopno, nebo in zemljo z živalmi. Živali pa so si zapomnile in vedele, da bodo morale o tem spomniti ljudi, ker šele ko se ljudje spomnijo , takrat ljubijo."
In ker se vsak dan srečujem z ljudmi, ki so pozabili in v želji po večjem blagostanju zase uničujejo naravo in odrivajo živali iz svojega okolja, ob tem pa postajajo vse bolj odtujeni tudi med seboj, sem podpisala peticijo, da bo svet spet prijaznejši, da bomo spet znali živeti drug z drugim in v sožitju z naravo, v kateri nismo gospodarji ampak enakovredni sostanovalci z živalmi in vsem kar nas obdaja. Ob opazovanju narave, ljubečih živalskih staršev, prikupnih mladičev sem se veliko naučila, predvsem pa spoznala, kaj je zares vredno. Zato si želim, da bi s peticijo uspeli in spomnili na prave vrednote tudi tiste ljudi, ki v pehanju za materialnim bogastvom pozabljajo ceniti življenje in svet v katerem živijo. Mihaela Rahne
Bo

#103

2016-09-10 10:38

Michel de Montaigne (1533–1592) je med drugim napisal: ˝Nekaj imamo v sebi, kar nas povezuje z vsemi živimi bitji, dolgujemo jim prijaznost in usmiljenje kakor sočloveku, je razmišljal...˝. Montaigne je pisal o empatiji, o sposobnosti, da se znamo vživeti v drugo bitje, o premagovanju predsodkov, sprejemanju drugačnih, vse to, kar nam vedno manj uspeva. Naučiti se moramo na svet pogledati iz perspektive nekoga drugega, tako je potem teže obsojati, mučiti, ubijati, loviti, je verjel. Nekaterim, ki se imajo celo za oblastnike in bi morali biti pozitiven vzor, pa še celo do sedaj po toliko stoletjih ni prav nič jasno in žal niso sposobni dojeti bistva. Pomembna jim je le plehka površinska urejenosti brez vsakršne pozitivne vsebine in ni važno, če navznoter ni ničesar le brezčutnost in neomejen egoizem. Pod lepo fasado pa ni moč najti ničesar. Žal!


Gost

#104

2016-09-10 11:10

Le pošasti s polnim vampom lahko sprejemajo odloke o prepovedi pomoči potrebnim in še lačnim.