Peticija za ureditev pripravništev in zaposlovanja mladih v VIZ


Gost

#101

2016-02-01 10:43

Ker je NUJNO, da se mladi zaposlijo.

Gost

#102

2016-02-01 14:50

Ne zdi se mi prav, da so sedaj mladi popolnoma izključeni, da se lahko sploh kdaj zaposlijo, ker jih brez pripravništva ne bodo nikjer zaposlili. Mislim, da je boljše brezplačno volanterstvo, kot pa da so ti zaprta vsa vrata v izbranem poklicu.
UKREPAJTE!!!!!


Gost

#103

2016-02-01 21:07

Peticijo podpiram zato, ker je treba to področje urediti in je treba mladim učiteljem omogočiti začetek kariere. Pika, tukaj ni filozofije. Gospodje, ki to možnost omejujejo, se obnašajo kot da niso bili sami nekoč začetniki. Seveda je bila ta možnost dana vsem v tisti "hudi" Jugoslaviji in ne samo izbrancem z vezami kot je danes v "demokraciji".

Gost

#104

2016-02-04 09:54

Ker sem za enake pravice in možnosti vseh. 


Gost

#105 Re:

2016-02-05 10:12

Moje mnenje: meni se zdi tole pripravništvo in strokovni ena bedarija ter sama izguba časa in denarja. Raje bi izšolane ljudi v tej smeri preizkusili za mesec ali dva, če so primerni za to delovno mesto in jih nato zaposlili. Ne pa da 6 mesecev ali več, delaš to zastojn, narediš strokovnega...potem pa te niti zaposlijo ne.... V drugih drzavah tega nimajo...naši komplicirajo. Grem pa stavit, da so marsikomu preko vez PODPISALI da je opravljal pripravnistvo...pa ga v resnici ni.. Če si rojen za vzgojitelja, si, tu ti noben papir nebo pomagal.zakaj ne bi vsi imeli enakih možnosti ???? Da ne govorim o tem, da marsikdo dela po vrtcih, ki niti slučajno ne spada tja.. Pač večina vez...pol pa vidiš pačenje poleg previjanja, da ne govorim o obnašanju do otrok... Imam opravljenih 995 ur dela po vrtcih, preko študentskega, po različnih območjih...enotah. Otroci so me imeli res radi, veliko sem jih naučila.. tudi reda in spoštovanja... Država mi je na to odgovorila da mi lahko prizna od tega le 50 ur pripravništva.. Toliko truda vloženega, potem pa bi morala še enkrat za pol leta it delat pripravništvo zastojn (ki ga ni več).. Naj omenim tudi, da sem preko študentskega garala za mali denar in si kljub vsem stroškov plačala 1000 eu za prekvalifikacijo in ja, nisem edini primer... Res žalostno....


Gost

#106 Re: Re:

2016-02-05 10:21

#105: - Re:  

se podpišem pod to. poleg tega bi lahko že sam študijski program imel pedagoške in didaktične predmete, prav tako bi se nam lahko priznala praksa, ki jo zbiramo med študijem. lahko bi se štela kot pripravništvo. ali pa da bi študij bil bolj praktično naravnan. ampak ne, očitno državi ustreza, da poleg drugih tudi vestni mladi delamo zastonj ...


Gost

#107 Re:

2016-02-05 10:27

NOBEN ČLOVEK S PAPIRJEM NI VEČ VREDEN KOT ČLOVEK S SRCEM, KAR OTROCI VEDO IN CUTIJO!!!!!  Pozabimoooo na pripravništva in neeehajmooo delat zastojn!?!??? Ne razumem zakaj sploh rinemo skos in delamo po navodilih, ki nimajo ne repa ne glave. Kdaj bono nehali bit sužnji???? Naj se najdejo drugačni načini ne pa da nas potem vsi izkoriščajo in jemljejo voljo do nečesar kar nas osrečuje. DOVOLJ!

 


Gost

#108

2016-02-05 19:26

s peticijo se strinjam ,za mlade naredit vse

Gost

#109

2016-02-06 18:25

Ne razumem zakaj se dopušča, da ob gori brezposelnih dvopredmetnih diplomantov pedagoških smeri FF, ki so se že v 2. letniku začeli usmerjati v pedagoški poklic, šole uzamejo lepo enopredmetnega diplomanta brez nobenih pedagoških predmetov ali prakse, ki potem lepo naknadno v skrajšanem programu nekaj mesecev, proti plačilu, individualno opravi pedagoške izpite in lepo poučuje. Mislim, neke prioritete naj ministrstvo tudi tukaj uzakoni in šole naj se jih držijo. Če smo 2 leti študija zabili v pedagoške predmete in prakse potem naj se te kompetence nekje upoštevajo in naj imajo ti kadri prednost. V primeru, da ustreznega dvopredmetnega diplomanta ni, naj se potem izbere enopredmetnega...če ne čemu sploh pedagoška usmeritev, če vsak lahko poučuje ne glede na usmeritev?!Upam, da bo kdo na ministrstvu to poštekal.

 

Resnično začenjam verjeti, da se je nam mladim v Sloveniji starejša generacija nad 40 let odpovedala, ker to kar delajo z nami že meji na teater absurda. Sedem prijavljenih na razpis, pa dajte no, kolk jih boste pa na fakse spet strpali letos, verjetno ne sam sedem. Nobene vizije ni, ne na univerzi ne na ministrstvu.

 


Gost

#110

2016-02-09 11:52

Podpisal sem zaradi tega, ker je postavljen neetičen in nepravičen starostni pogoj do 29 let, kar seveda nepravično in nemoralno za mnoge mlade ljudi do 40, ki še niti nimajo prve zaposlitve.

Hvala za podporo.

Gost

#111

2016-02-11 17:41

"Na mladih svet stoji". Samo mladi pridni in izobraženi kadri s spočitimi možgani lahko naši domovini dajo največ. Če stvari ostanejo tako kot so, jih bomo-bodo zastrupili tisti, ki se držijo nad vodo samo zaradi sebe. Zelo slab zgled. Čestitam vsem mladim, ki so že uspeli in tudi tistim, ki jim nesebično pomagajo, da bodo. Mladost in modrost je formula. Žal pa je "modrost" lahko zelo sebična.

Gost

#112

2016-02-17 11:55

za ureditev področja zaposlovanja in pripravništva strokovnih delavcev v VIZ

Gost

#113

2016-02-17 16:54

Nujno in nemudoma mladim v VIZ zagotoviti pripravništvo! Tudi moj sin čaka že 14 mesecev nanj.

Gost

#114

2016-02-19 23:07

Podpisala sem jo, ker že od leta 2008, ko sem diplomirala, samo nadomeščam ali delam preko podjemne pogodbe in se mi zdi, da je situacija iz leta v leto samo slabša in je vedno težje dobiti zaposlitev. Tudi mi, 30+, si zaslužimo svetlo prihodnost in dostojno življenje, saj se za to že vse življenje trudimo, si prizadevamo in se vedno znova dokazujemo. Še vedno upam, da ne zaman.

Gost

#115

2016-02-23 21:21

Js sm pa zato da nehate že omenjati besedo MLADI in nas izločat ki smo 30 +

in smo velik več žer skoz dali zastonj pripravništva strokovni in zdaj smo klošarji.

Danes govorite o vašil ljubčkih mladih, jutri bojo pa prestari-

se boste potem vsaj opravičili nam izbrisanim 30letnikom???


Anonymous

#116

2016-03-01 13:17

Tako bodo vsi učenci imeli možnost zaposlovanja. Podjetja pa bi se morala zavedati, da s tem dobijo lahko tisto , kar bodo sami izučili in bodo tudi spremljali učenca do konca šolanja. Tako je leta 1968, ko so jemali nove prodajlace za Maximarket , moj oče preko kadrovske službe , ki je dala razpis za pripravništvo določenemu številu novih učencev na trgovski šoli. Tako jih je imel vsako leto na praksi, prav tako pa je hodil v šolo in jih sledil, kako se učijo in kako napredujejo. KDO TO DANES ŠE DELA?????

Gost

#117

2016-03-01 17:07

Ker sem bila sama v istem položaju, kot še mnogo drugih danes. Nedopustno je, da imajo ogromno možnosti za izobraževanje (predvsem prekvalifikacija), potem pa ne morejo opravljati strokovnega izpita, ker ne izpolnjujejo pogojev, saj ga nihče ne zaposli, če nima strokovnega izpita.

Gost

#118

2016-03-04 14:24

Ker mi ni vseeno!

Gost

#119

2016-03-28 11:45

Ker je to področje nujno potrebno urediti. Imaš končano fakulteto, imaš ustrezno izobrazbo, ne moreš pa zasesti delovnega mesta.