VPIS NEODTUJLJIVE PRAVICE DO VODE V USTAVO

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije VPIS NEODTUJLJIVE PRAVICE DO VODE V USTAVO.


Gost

#276

2016-02-02 17:41

Ker se zavedam, da je naša pod pogojem čista voda osnovna človeška potreba in vir življenja, ki naj bo dostopna vsem na način kot smo jo koristili do sedaj.
Dušan Trušnovec
Avtor te peticije

#277 Re: Re: TA PETICIJA ZAVAJA, PREUSMERJA POZORNOST

2016-02-02 17:58

#237: Jurij Kuhar - Re: TA PETICIJA ZAVAJA, PREUSMERJA POZORNOST 

 Živjo Jurij 

Hvala ti za ta mnenja. Vsekakor si zelo dobrodošel, da se nam pri teh prizadevanjih poridružiš in poomagaš, da posanejo še bolj opazna in učinkovita. !? :-)

Ker predvsem jst urejam tole peticijo v imenu vse skupine, ki s e je odločila izpeljati tale projekt , ti ta trenutek odgovarjam v svojem imenu, torej ni nujno, da je mnneje skupine in pridruženih sodelavcev enako   :-) Vsekakor bi bilo primerneje če bi ti na ta vprašanja odgovoril na pr. Marko PAvliha, ki situacijo pozna iz pravne in tudi politične plati in nas v prizadevanjih podpira, ali pa morda Ana Jug, odvetnica, ki je tuzdi izrazila pripravljenost pomagati z nasveti, ali pa morda pravnik Jožef Horvat...Morda Branko Golubovič, ki je ta zakon za vpis v ustavo  v prejšnji vladi pripravil, pa ga je pol nova, sedanja vlada pustila v predlaih ?...Mi, iniciatorji te peticije smo namreč povsem apolitični in tudi nimamo tozadevnih izkušenj, a ker nažalost očitno ni zadostne politične in strokovne volje, da se stvari uredijo, je zelo žalostna slika ta, da se moramo običajni državljani postavlajt za to, kar bi zastopniki ljudstva, ČE BI TO ZARES BILI, že tako, ali tako morali opravljati ! ..Tako pa se nam na srečo pridružujejo dobronamerni posamezniki ki imajo tudi precej več znanja in izkušenj, kot pa mi ..... hkrati pa s e tudi odziv na naši FB strani, pa tudi na moji in na mailih dogaja v taki meri, da to daje vedet, d a smo na pravi poti in da moramo nadaljevati!..Seveda na tej poti zlahka naredimo napake, saj jih še strokovnjaki naredijo, zato pa je toliko bolje, če se nam pridružujejo taki, ki kaj vedo in poznajo in imam občutek, ko te berem, da ti imaš tozadevne kvalitete !? 

Aja ...kar se ustajnikov tiče...sam sem , kljub temu, da imam s financami "kroničen konflikt", hodil iz Tolmina vsakič v LJ in se drl, kot bi bil na kaki hokejski tekmi, pa tudi če sem si za bencin moral sposojat ....Širil sem in spodbuajl ostale, d a so se pridruževali...a očitno so bodisi egotrip, ali pa načrtne manipulacije naredile svoje in vsak je začel "svoje plankie branit". Žalostno, a to je pač še ena šolska izkušnja v spooznavanju samih sebe in narodove mentalitete, ter nivoja zavesti ....

TAko seveda razen spoznanja, da se bo ob sprejemanju tajnih čezatlanstkih sporazumih voda zlahka ukradla narodu s strani globalnih korporacij in  lokalnih skorumpiranih politikov, nismo imeli drugega znanja in informacij...A takšni sporazumi so do naroda in posamznikia izdajalski, zato smo se odločili za ta korak ! Naslednejga dne, ko smo peticijo razpisali, se je oglasil Blaž BAbiuč, ki pojasnil dejstva okoli ZRLI in 90 člena Ustave ...Zato se zej dogovarjamo s prej omenjenimi, kako formulirati zahtevo, da se hkrati spremeni tudi ta člen Ustave, saj ga ZRLI, tudi, če ne bo sprejet 11.02, ne more povozit . Sicer se je Blaž dodobra jezil na nas, češ, da s tem rušimo njihjova (Zedinjena Slovenija, kot mi je pojasnil )  prizadevanja okoli tega zakona in da s tem le odmikamo pozornost ljudi od tega,. kr je tud tule objavil !!..nekajkrat sva se sicer slišala po tel in  preko SMS , a potem, ko sem mu na njegove konstantne izjave v stilu, da smo brezvezniki in podobno dal vedet, da z njim želim sodelovat, ne pa poslušat žaljivke in podobno, ter da naj mi pojasni, kaj so oni doslej naredili na tem področju in kako lahko sodelujemo, oz. kaj naj naredimo, da bomo lahko pomagali, se ni več oglasil !? Vsekakor pa smo mu hvaležni za to info, saj smo ztako dobili globji vpogled v stvarnost te zgodbe . 

Ja se strinjam, da bi morale biti v ustavo spisane še marsikatere neodtujljive pravice, ki so itak predmet zdrave pameti, ki jo snovalcem teh listin očitno primanjkuje, ali pa si jo ne upajo uporabljat !? ( no pa sem še sam pristal v žaljivkah :-)   ) .....ampak nekje je treba začeti...Voda je ta ternutek pomembna ne le zaradi kvalitete življenja slehernika, ampak tudi, kot narodovo bogastvo, ki zlahka postane surovina blagostanja naroda...če ne bomo pazljivi pa bodisi last tujcev in nekaj lokalnih velkjakov (kot je Saudi Arabija), ali pa še slabše, da se nas uniči, kot Libijo in Sirijo, da se le pride do nje !! ..:A bolj, kot to, je pomembno dejstvo, da se na ta način v večjem številu ozaveščamo, prebujamo, povezujemo .........in tako povezani pa lahko začnemo učinkovito vplivati na vsa področja , ki nas zadevajo ! Glede neodtujljivih pravic, glede odpoklica poslancev na pr. , kot prvim korakom na poti k neposrednem odločanju itd .......

Sicer pa snovalci nimamo nobenih političnih in materialnih ambicij v tem projektu in je naše edino in najboljše plačilo odziv ljudi in morebitni rezultati seveda, ko pridejo ! :-) 

Torej Jurij...če se kakorkoli vidiš, kot morebiten siodelavec, svetovalec, član ekipe, razmisli in se vidimo, pa dorečemo !? .-) 

Sory za napake v pisanju...a mam preveč vsega, pa jih ne bom pregledoval :-) 


Gost

#278

2016-02-02 17:59


Dajem podpis, ker je nezaslišano, kaj vse si svetovne korporacije dovolijo oz. kako manipulirajo z naravo in njenim bogastvom. Nihče jim ni dal teh pravic. Zato moramo reči NE, dovolj je! In upam, da bo tudi naša vlada začela razmišljati v tej smeri.


Dušan Trušnovec
Avtor te peticije

#279 Re:

2016-02-02 18:07

#255: -  

 Ha, ha :-) 


Gost

#280

2016-02-02 18:07

Ker več ne bomo dovolili, da bi naši politiki počeli škodljive neumnosti.
Dušan Trušnovec
Avtor te peticije

#281 Re:

2016-02-02 18:10

#258: -  

 Bravo Svit ,...Hvala :-) 


Gost

#282

2016-02-02 18:16

VODA JE ŽIVJLENJE

Gost

#283 Re:

2016-02-02 18:18

#151: -  

 Točno tako!


Gost

#284

2016-02-02 18:24

Voda je vir żivljenja
prav tako kot zrak in ne more nekdo na ta račun služiti.

Gost

#285

2016-02-02 18:26

Ker rad pijem vodo in jo potrebujem tudi za druge stvari.

Gost

#286

2016-02-02 18:27

Ker sem mnenja, da je pravica do vode osnovna neodtujlijva pravica vsakega človeka na tem planetu.

Gost

#287

2016-02-02 18:27

Potpisala sam zato što se bojim da ćemo ostati bez vode, koja je osnovna ljudska potreba i na koju nitko ne bi smio polagati pravo.

Gost

#288

2016-02-02 18:31

Ker je zaden čas ,da pospravimo bando,ki nas jebe...

Gost

#289 Re:

2016-02-02 18:33

#278: -  

 Ta vlada nebo začela razmišljat-ker nima z čim.....

Dušan Trušnovec
Avtor te peticije

#290 Re: Re:

2016-02-02 18:36

#289: - Re:  

 Na to niti ne računamo, saj je podrejena, oz, ujeta v sistem in pač izvršuje naloge, ki jih preko Bruslja narekuje globalni kapital.....se bomo pa tudi, oz. predvsem  z vašo pomočjo potrudili, da se bo morala odzivat, "čeprav ob tem morda ne bo razmišljala " :-) 


Gost

#291

2016-02-02 18:41

Ker nimamo v 21.stoletju mestnega vodovoda, zato pijemo vodo iz plastenk. Nas vir vode je iz zajetja starega vec kot 40 let in je ugotovljeno z analizo da je voda oporecna. Drzava nam je dolzna zagotoviti zdravo,cisto vodo za zivljenje......

Gost

#292

2016-02-02 18:46

Ker ne želim, da se pri nas dogaja to, kar se odvija že nekaj let v Afriki.

Gost

#293

2016-02-02 18:46

Pa če voda ne bo neodtujljiva pravica-kaj nam še ostane?

Gost

#294

2016-02-02 18:47

ker je naša voda dobra in je NAŠA. vEMOPA, vEMO, DA JO V SVETU PRIMANJKUJE, ZATO JE ŠE BOLJ DRAGOCENA.

Gost

#295

2016-02-02 18:50

BREZ VODE NI ŽIVLJENJA...

Gost

#296

2016-02-02 19:02

Brez vode ni življenja.

Gost

#297

2016-02-02 19:16

Zdaj hočejo privatizirati vodo, ne bo preteklo dosti vode, bodo privatizirali zrak, ki ga dihamo ... kaj sledi temu? Nam bodo zaračunali celo smrt oz. jo bodo zaračunali našim najbližjim potomcem???

Gost

#298

2016-02-02 19:22

žalostno je ,da moramo državljani RS peticijo za nekaj kar jenaše

Gost

#299

2016-02-02 19:23

To je bogatsvo,( vir življenja) ki ga je človeku podarila narava.
Naj ostane tudi zanamcem voda dostopna. Mladim bo vedno težje živeti, ker elita pelje državo v propad.

Gost

#300

2016-02-02 19:24

Strinjam se z navedenim, voda je legitimmo pravo vsakega posameznika tako kot zrak