ZBIRANJE PODPISOV ZA UKINITEV DOGOVORA O ŠTUDENTSKEM DELU


Gost

#26

2016-02-17 14:57

Že dosti sr**ja je tam, kjer bi se moralo najmanj sprememb delat. Da bi pa naši vrli gospodje razčistili pri zadevah, ki delajo ogromen črn oblak nad nami, po pa še dolgo dolgo časa potrebnega. Gospodje (vemo kateri) - razčistite najprej pri sebi!

Gost

#27

2016-02-17 16:12

Dijaki, študentje na ulico pa spet vlado podret, saj dvomim da bomo dnar sploh videli!!!!

Gost

#28

2016-02-17 16:40

ker se strinjam z njo

Gost

#29

2016-02-17 18:10

Študentsko delo bi bilo treba ukiniti in ga nadomestiti s pogodbenim delom z enakimi pravicami kot jih imajo redno zaposleni in le omejitvami v obsegu delovnih ur ter urejeno minimalno urno postavko glede na leta, kot je v ostalih državah evropske unije ... Tako pa se izkoriščajo "lažni" statusi, ki privedejo do stanja konkurenčnosti (zaradi prevelikega števila resničnih in neresničnih "šolarjev ter študentov" - a se kdo zaveda koliko je 53.000.000 evrov nabranih v 11. mesecih, kje je statistični podatek koliko "ljudi dela pol preko študentskega servisa, ker meni se zdi to zelo dosti ljudi), nobene zaščite v primeru neizplačila, stečajov (doživel na lastni koži; neizplačilo zaradi blokade na TRR podjetnika, doživel stečaj podjetja-študent je zadnji v stečajni masi, nikoli videl 2000 evrov!), študentski servis se zavaruje s tem da ti da za podpisat izjavo da se zavedaš da je možnost neizplačila, v resnici jim je tako vseeno, samo da poberejo provizijo od tvojega dela ... Ni zdravstvenega zavarovanja in še marsikaj za študente starejše od 26. let, prav tako plačevanje akontacije dohodnine za to skupino, če se delodajalcu ne da razbijati plačila na vrstice oz. večja podjetja tega sploh nočejo pa po mojem bi še lahko še enih 1000 strani napisal pa se mi ne da ... To študentsko delo je res postalo pravi posel za državo, študentske servise (pri teh me prav zanima, kako te lahko delodajalec prisili da si le pri enemu, a ni to tvoja lastna izbira?) in še koga, medtem ko bi ti naj na drugi strani zaslužil 3.80 evra na uro ... A se kdo vpraša, kako je ko si starejši od 26 let in če je že takšna kriza z redno zaposlitvijo (tudi zaradi študentskega dela) upravičeno izkoristiš status in od minimalne urne postavke plačaš še dohodnino ter obvezno zdravstveno zavarovanje (pa ne mi zdaj omenjat študentskih bonov kot primer cenejšega prehranjevanja, ki stanejo tudi po 4 evre in več; s tem denarjem imaš doma skuhana 2. obroka)  ... Pa da ne bo kdo mislil da govorim nekaj na pamet, sem živel in delal v državah, kjer je sistem urejen s pogodbami za študente ... Pa sigurno bi se še kaj spomnil, pa se mi ne da več ... Ker kdo tukaj ni odrasel in ne vidi celotne slike, itak nebo dojel o čem pišem in bo še dalje zagovarjal študentsko delo ...


Gost

#30

2016-02-17 19:28

slovenija gre u kurac

Gost

#31

2016-02-18 07:59

tudi sama imam 2 hčeri-študentki,ki delata in sta oškodovani od države

Gost

#32

2016-02-18 08:09

imam 2 hčeri ki delata preko štud.servisa in sta ogoljufani

Gost

#33

2016-02-18 11:26

Ker sem mama 4 otrok,ki opravljajo študentsko delo in se mi ne zdi prav, da za svoje delo in prispevek nimajo priznane pravice( delovne dobe), ki jim jo je država obljubila; za to plačajo prav tako, kot jaz, ki sem zaposlena.
babi

#34

2016-02-18 19:37

Podpisala ,ker mladi nebodo nikoli imeli nič od tega denarja ,tako kot nimajo upokojenci sedaj nič ....ker vse pokradejo  in še bodo ....jezna kot ris

??

#35 Re:

2016-02-19 13:09

#29: -  

O kakšnem statusu pa govoriš glede na to da omenjaš študente, starejše od 26 let? Kolikor je meni znano, ko si starejši od 26, ne moreš več delati preko ŠS. Vsaj tako so mi rekli na enem od servisov in ravno tako je veliko debat o tem na internetu in povsod pravijo, da se več ne da. Tako da ne vem kako lahko kdo dela če je starejši od 26 (razen če napolni 26. let v tekočem šolskem letu, potem do konca šolskega leta lahko normalno dela). 


Gost

#36

2016-02-20 15:21

Ker treba !