Referendum o nameščanju azilantov

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Referendum o nameščanju azilantov.

...

#26 DEJANSKA IZVEDLJIVOST REFERENDUMA?

2016-02-27 12:43

Zakon predvideva samo ustavnorevizijski, zakonodajni, posvetovalni referendum in referendum o mednarodnih povezavah. Zdi se mi, da od vseh možnosti mogoče pride v poštev le zakonodajni referendum, poleg tega pa je v sloveniji predpisan samo institut naknadnega zakonodajnega referenduma, pri katerem lahko volivci odločajo o že sprejetem, vendar še ne razglašenem zakonu. To rečeno, se mora torej zastavljeno referendumsko vprašanje nanašati na nek obstoječi zakon (prav tako tudi celoten razpis referenduma, če do tega pride). Zanima me, na kateri zakon se pobudnik peticije nanaša? Kdaj je bil ta zakon sprejet, ker je rok za vložitev pobude in zbiranja podpisov za razpis referenduma točno določen. Če takšne zakonske podlage ni, se bojim, da bo DZ z utemeljitvijo, da pobuda ni bila izvedena v skladu z zakonskimi navodili, vašo zahtevo za referendum gladko malo zavrnil in bodo vsi vaši trudi zaman. Poleg tega nasplošno obstaja prepričanje, da referenduma ni dopustno razpisati na vprašanja, ki se nanašajo na človekove pravice in svoboščine – glede tega vam že vnaprej garantiram, da bo DZ poslal zadevo v ustavno presojo (če ne zaradi drugega, samo zato, da se zadeva zavleče), kjer bo Ustavno sodišče verjetno presodilo, da referendum že samo zaradi dejstva, da bi se odločalo o pravicah migrantov, ni dopusten. Sama mislim, da v nobenem primeru razpis referenduma tu ne pride v poštev in da je to že vnaprej izgubljena bitka. Ob tem moram vseeno poudariti, da nisem nobena pravnica ali izvedenka za to področje – sem samo študentka, ki je institut referenduma preučevala v okviru študija, zato se že vnaprej opravičujem, če je moje razmišljanje zmotno ali če informacije niso popolnoma točne. Vsekakor pa je, ce se odločite za nadaljevanje te poti, potrebno zelo dosledno preštudirati Ustavo, ZRLI ipd., da vas ne bodo že v štartu zaradi formalnih pomanjkljivosti zavrnili.

jebiveter

#27 Re:

2016-02-27 13:10

#2: -  

 Vlado na kole pa bo !


Gost

#28

2016-02-27 17:07

Ker se zelim v svoji domovini počutiti varno.

Gost

#29

2016-02-27 20:37

zato ker sem proti nameščanju legalnih migrantov, ki jih zavrača Nemčija, ki jih je najprej vabila sedaj pa zavrača in namešča po drugih državah. Ilegalno prebežništvo je kaznivo in pri nas nima kaj iskati, posebno ker so to podivjane posiljevalske horde , ki so nam hudo nevarne. Poleg tega je Slovenija od vseh nas in tudi mi imamo pravico odločati o tem koga želimo in koga ne, ne samo naši "vladajoči".


Gost

#30

2016-02-27 22:01

Narod si (ne oziraje se na priporočila-pogojevanje EU) piše sodbo-karmo sam! V vednost: muslimanska vera, navznoter luciferska, navzven arhimanska, ima tendenco parazitizma napram pristni Kristologiji - bodočnosti ljudske vrste. : https://www.facebook.com/SlovenijaZavarujMeje/videos/959994694050111/


Gost

#31

2016-02-27 22:39

komentar ni potreben - vsak Slovenec zdrave pameti ve zakaj

Gost

#32

2016-02-28 08:14

V sloveniji imajo toliko nezaposlenih , brezdomcov , in takih ko nevejo kak čes mesec. bi mogli taki bit na prvem mestu. ne pa taki ko jih nemčija, austrija in druge države naženejo zaradi varnostnih razlogov odslovijo......

 


Gost

#33

2016-02-28 10:56

Ker nas izbrana vlada izigrava, laže in krade.

Gost

#34

2016-02-28 13:12

Ker mi je dovolj,ko gledam,kako se norčujejo iz nas,,sami komaj preživljamo,zdaj bomo pa še za te lenuhe skrbel...Novinarji,politiki in vsi, ki se vam smilijo,pejte peš ob žel.tirih od Dobove do Krškega pobirat zapakirano hrano,pijačo,obleke,deke...in potne liste..pa se vam ne bojo več smilili
#13

#35

2016-02-28 14:53

Če bomo to dopustil, se lahk poslovimo od naše prelepe dežele.! V srednjem veku so se uspešno ubranili turških upadov. Kar se dogaja sedaj, se 100% ne bomo. Madžarska bi nam morala biti za vzgled.!


Anonymous

#36

2016-02-28 16:43

To, kar je Stoyan Svet predlagal, mi je vsekakor blizu. Ne glede na vse nesramne obkladke z levičarsko miselnostjo, naivnostjo itd, sem in bom vseeno v 'prvi vrsti vedno za to, da se ljudem, ki potrebujejo pomoč, pomaga, pa naj pridejo od koder koli že, kot se lahko enkrat morda zgodi z nami in nam ne bo vseeno, če nas bodo zavračali in getoizirali ! Hkarati pa se povsem strinjam, da je v tej zmešnjavi nujno potreben red in predvsem spremljanje in pravilno ukrepanje do teh, ki kakorkoli ogrožajo našo državo in ljudi, ali na to hujska druge !! Tak odziv , ki je takojšen in odločen je edino in vse, kar potrebujemo vedet in delat...vsi ostali pa so dobrodošli, da se jim nudi pomoč.......vsiljevanje svojih videnj na svet in življenje, ali namerno izkoriščanje socialnega sistema pa definitivno sodi v tisti del, ko taki pač pri nas niso več zaželjeni...in tako bi moralo biti od samega začetka nastanka te krize, ne pa, da se maramo čist za vsako samo po sebi umevno stvar povezovat izven sistema in s peticijami in podobno zahtevati pravilni odnos oblasti !! ...Tako pa sedaj, res žalostno, večina v vseh beguncih vidi nevarne pošasti, ki nas bodo uničile,na mesto, da bi jim vsaj malo omilili posledice terorja, ki so ga že doslej doživljali !
Edino, kar bi prepustil malo širši, predvsem pa strokovni presoji, je določilo, koliko beguncev, oz. prosilcev za azil lahko sprejmemo....Ob primernem nadzoru in organizirani asimilaciji je po moje ta št. lahko dosti večja !?=...in hkrati še kako prevelika, če je ta masa ljudi prepuščena stihiji !?

Gost

#37

2016-02-29 10:03

Zato ker jih nočem ne videti ne slišati , to je uničevalni in destruktivni osebki posiljevalci , ki nočejo sprejeti kulture in običajev v Državi kamor pridejo. To je DOKAZANO že nič kolikokrat.

Gost

#38

2016-02-29 19:42

Sem proti vsakem nameščanju nezakonitih ekonomskih migrantov,
ne glede na vero.
sonce

#39

2016-02-29 21:28

Mislim, da če bi Merklova res želela pomagati in ne le gledati, na svoje koristi - (nas ima za koletralno škodo država na t.i. balkanski poti), ko si želi poceni delovne sile, denar in poolitčno podporo nameniti končanju vojne v Siriji, namestitvi beguncev v Turčiji, ter zatem obnovi Sirije. Za eko. migrante in begunce, ki želijo ostati v Evropi  pa pripraviti res dober program za asimilacijo ter jih izšolati že v Turčiji ter tolikšen delež kot jih je res sodoban asimilirati  ter izključno tiste, ki se bodo izkazali v isprejemanju zahodnih vrednot direktno prepeljati v Nemčijo, ostale države pa naj pusti pri miru, da pomagajo kot same mislijo in so sposobne. Sploh pa zopet vprašanje zakaj nič ne pomagajo tudi bogate države kjer je islam glavna religija (Katar, Oman, Sudova Arabija - ki tako učinkovito sponzorirajo gradnjo džamij po svetu-mislim da je sedaj bolj na mestu da prsipevajo za begunce). Mislim da je prostor za vse in da si večina ljudi res želi le mir in osnovna sredstva za človeka vredno življenje, (zahodnjaki pa bi se bili verjetno tudi pripravleni odreči deležu blagostanja, da bi se v resnici pomagalo državam iz katerih prihajajo eko. migrant, da se ji tam omogoči mir in osnovno blagostanje)vendar žal pri državah in vplivnežih ni interesa za mir in blagostanje sveta in uživajo v trenutnem dogajanju.

Nova BIOtehnologija S-ALFA
Gost

#40

2016-03-01 10:18

Peticija je pomembna zato, ker dva svetova ne gresta skupaj in tudi nikoli ne bosta šla. Tu modrovanje politikov nič ne pomaga. To se lahko dokaže z merilnim sistemom MS VDP. Islam in vse verske skupnosti so grajene na povsem napačnih temeljih, ki jih posodabljajo BETA generirani BIO sistemi. Moliti v BETA žarkih, kar islam sistematično počne pomeni izvor za bistveno poškodbo psihe in nekega dne tudi telesa. To je temeljni izvor takega ali drugačnega terorizma in BIO terorizma kjer koli po svetu (ki ga hoče Bruselj vpeljati tudi v EVROPO). Državni zbor je dobil leta 2002 elaborat o tem, pa dosedaj ni nič naredil.
Pozdrav

fafaron

#41 Re:

2016-03-01 17:19

#3: Gadafi. -  

 Okupator pride z orožjem! Beguncem ni policija našla še nobenega orožja. Reči beguncu okupator je tako lažnjivo kot reči soncu luna ali avtomobilu peteršilj. In kdaj se bo Slovenija takih laži naveličala?! Se mi zdi, da nikoli. Ker tole že pa zdaj res traaajaaa, traaajaa in traaajjaa ...

 

Lahko noč, spanje, naj si traja celih 72 ur, je bolj zanimivo od takega turobnega laganja, ki se po Slovenskem širi, kot na Nemšek o Judih ... vemo kdaj. Kaj se pa to pravi!

zZZzZzZz


Gost

#42 Re: DEJANSKA IZVEDLJIVOST REFERENDUMA?

2016-03-04 10:07

#26: ... - DEJANSKA IZVEDLJIVOST REFERENDUMA? 

 hvala za ta komentar, menim, da gre s strani vlade za kršenje zakona o azilu, lepo bi bilo, da bi kak pravnik ta zakon preštudiral in navedel zakonske razloge, ki nasprotujejo sprejemanju tistih muslimanskih migrantov, ki so bili iz istega azilnega razloga zavrnjeni v Nemčiji, Avstriji in drugje. Še posebej zato, ker je veliko teh, ki jih nameščajo pri nas v omenjenih državah bilo zavrnjenih zaradi kršenja javnega reda in miru.

 

 


Gost

#43

2016-03-23 12:56

Pozdravljam inicitivo

Gost

#44

2016-03-29 10:36

Dobro bi bilo malo več obveščati ljudi o tej strani. Jaz sem zanjo zvedela komaj včeraj :-(

Gost

#45

2016-08-06 16:14

Podpisala sem zato,ker lahko samo mi odločamo kako bomo živeli. Plačujemo članarino za EU.Primorani smo bili dati denar in garancije za nemške kredite Grčiji Tako si je Merklova s krediti podredila Grčijo in zagotovila,da bodo Nemške banke dobile denar,ki so ga dali Grčiji.