Vrnimo starim staršem pravico do skrbništva vnukov

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Vrnimo starim staršem pravico do skrbništva vnukov.


Gost

#1

2016-04-01 05:58

Boljši stari starši, kot katerikoli tujci!

Gost

#2

2016-04-01 06:04

če bi bilo dokazano da ne skrbita za vnuke sta dedek in babica ljudje božji kaj se greste to je odraz naše države bodimo človeški in ne držimo se strogo papirjev me zanima če ima direktorca centra otroke in kaj bi ona želela če bi bila ona na njunem mestu

Gost

#3

2016-04-01 06:19

To peticijo sem podpisala, ker se s takšnim načinom, niso odvzeli otrokom le starša, temveč tudi stara starša.
Vsi, ki pa imamo otroke, pa še kako vemo, kako so otroci navezani na stare starše, saj se med vnuki in starimi starši že od rojstva dalje stke zelo topla, posebna vez, katero vnukom lahko dajejo izključno samo stari starši (babice in dedki).

Podpisala pa sem peticijo tudi zato, ker se CSD in tudi sodišča tako zelo represivno obnašajo do otrok ponesrečenih mladih družin, medtem, ko se vehementno sklicujejo na ustavo RS, ko bi morali na tak način odvzeti otroke iz etničnih skupin, ker jih ne vzgajajo v primernem okolju, temveč vse življenje odraščajo in živijo s kriminalom, nasiljem, v popolnoma neproduktivnem okolju, polnem sovraštva....


Gost

#4

2016-04-01 06:33

Bravo za to peticijo sploh ne morem verjeti kaj se dogaja v naši državi,da dedek in babica nista primerna za vzgojo otrok,haloooo kaj je mislil CSD ko je izdal tako odločbo..hvala Silvo za to peticijo,pomagajmo babici in dedku ❤


Gost

#5

2016-04-01 06:45

ker so otroci del družine s katerimi so odraščali in katere so tudi starši otrok poznali nihče si ne bi želel, da bi bili otroci dodeljeni neznancu v kolikor ni dokaza nad zlorabo ali nasiljem otrok. priporočal bi, da se uveljavi pravica za skrbništvo otrok in jih dodeli tistim, katere bi starši pri rojstvu otroka navedli v zato potrebnem organu, pod pogojem , da se skrbnik s tem strinja.

Gost

#6

2016-04-01 07:14

Peticijo sem podpisala, ker kar je storil CSD ni v korist otrok!!! Stara starša sta od decembra do odvzema skrbela za vnuka, vnuka se tam počutita varno, ljubljeno, nudila sta jima vse kar potrebujeta za zdrav razvoj. V tem času tudi ni bilo prijav glede neustreznega varstva, zlorab. Glede starosti menim, da ni ovire!!! Moja starša sta stara 56 let, moja hči je rada pri njima v varstvu in če se meni karkoli naredi vem, da bosta lepo in primerno skrbela zanjo. A delovno sposobni smo pa lahko do 65 leta????!!! Otroka se morata nemudoma vrniti k starim staršem!!! Škoda je sicer že storjena in to velika!!! Otroka sta prestrašena, čez noč sta bila odvzeta, ukradena, iz domačega okolja, od ljubezni starih staršev!!! Glede stanovanja: tudi otroci, ki imajo starše, živijo v majhnih stanovanjih. CSD bi pa lahko jim uredil primerno stanovanje!

Gost

#7

2016-04-01 07:32

Ker je to sramota od centra,,tujci so boljši za vzgajat kot stari starši ????? Gnila država

Gost

#8

2016-04-01 07:40

Ker ni prav da ne bi vnučkov dobili stari starši...kdo bolje pozna in skrbi za vnučke kot stari starši...vnučki pa so tudi navezani in imajo radi stare starše...in ker sem tudi jaz babi se pridružujem peticiji...naj bo uspešna...

Gost

#9

2016-04-01 08:33

Zato ker menim da se bosta otroka bolje pocutila v domacem okolju in bila delezna vecje ljubezni kot pri rejnikih...vcasih denar ne pomeni vse...ce pa ze socialna in drzava gledata samo skozi denar pa naj zato poskrbijo oni...pa naj zagotovijo ljudem sluzbe v katerih bodo za posteno delo tudi posteno placani...!!!

Gost

#10

2016-04-01 08:51

Zato ker stari starši si zasluzijo imeti vnuke..saj to je njihova kri..ce so izgubili ze hčerko kako se zdaj počutijo če so se vnuka uzeli na tak način..otrok mora biti pri njih in rasti ob svojih domačih..ne pa v rejništvo saj imajo svoje stare starše ki jih imajo radi ne pa da jim še to uzemejo kar imajo..tudi za otroka kako se on počuti med neznanimi ljudmi..za nedolžnega otroka so lahko to velike posledice celo življenje zato otrok pripada njima da ga imate...

Gost

#11

2016-04-01 08:56

Nobena pa naj bo še tako socialna institucija ne bi smel otroka odvzeti staršem ali starim staršem, ki vzorno skrbi za svoje otroke brez predhodnega soglasja prizadetih in temeljitim kaontaktiranjem obeh strank. Obstaja sum, da je določen rejnik zainteresiran za pridobitev nadomestila oz. obstaja nehumani interes tako na strani dodeljenega skrbnika kot centra za socialno delo.

Gost

#12

2016-04-01 10:16

Leta ne odrejajo človekovo sposobnost, da skrbi za mladoletne otroke in jih vzgaja.

Gost

#13

2016-04-01 10:17

Otroci so mali ljudje, ki čutijo, niso predmeti, ki bi jih lahko pemeščali po vaši volji. Vsaka mati vam lahko to pove.


Gost

#14

2016-04-01 10:20

Druzinske vrednote ,se ne smejo razdirati Ce nastanejo problemi , je potrebno njim pomagat ,da ostane druzina skupaj Tisti ,ki nimajo pojma o druzinskih vrednot ,ne smejo odlocat kaj je dobro za otroke v takem primeru

Gost

#15

2016-04-01 11:46

sicer družine ne poznam, toda samo misel na psiho in čustva otrok ob nenadnem vzetju otrok brez prisotnosti starih staršev je NEČLOVEŠKI in zelo krut! Zakon o prepovedi klofute otroku so označili za ničelno toletanco in tako bodo marsikatero normalno družino razbili z odvzemom otroka,..KAKŠNO PRAVICO PA IMA CENTER ZA SOCIALNO DELO, DA MAJHNE OTROČIČKE, že tako grozno prizadete še odvzamejo brez prisotnosti preostalih najbližnjih!!! tO JE MLOŽNO SAMO V NAŠI PRELJUBI SLOVENIJI,..pa privatizacija vode,...KATASTROFE na vodilnih položajih!!!

Gost

#16

2016-04-01 11:54

Prvi in edini, ki so upravičeni, da vzgajajo otroke svojih otrok (vnuke) so stari starši. Nikaor pa tuji ljudje. Če sami ne bojo sposobni to narediti, bojo tudi naglas povedali in poskrbeli da za njih skrbi nekdo, ki jim omogoča čudovito odraščanje.

Gost

#17

2016-04-01 12:20

Podpisujem peticijo za pravico otrok. Center za socialno delo, ki naj bi pomagal otrokoma, bi moral vedeti, da na otroku lahko ta odtujitev od starih staršev pusti trajne posledice. Že tako sta izgubila mamo, oče pa je v zaporu, že to bo zelo vplivalo na njuno življenje, sedaj pa sta prepuščena še tujcem, brez možnosti da bi videla svoja stara starša. Ne morem si predstavljati kako je to hudo, vendar stopam na njuno stran, saj je to nečloveško. Otroka nista stvar ampak živo bitje, zato jih CSD ne more kar tako "PODARJATI". Močno upam, da bosta stara starša s pomočjo odvetnikov in ostalih, tudi nas, ki podpisujemo to peticijo, tožila vse odgovorne za ta nečloveški odvzem vnukov. Tožita naj osebno osebe, ki so za to odgovorne, ne CSD-ja, tako da bodo lahko odgovorne osebe plačale tožbo iz svojih žepov, ne na račun davkoplačevalcev.

Fanta pa naj tudi, seveda ko dopolneta 18 let ponovno tožita te osebe.

CSD starima staršema očita, da nista dobro skrbela za otroka, ter da imata premajhno stanovanje. V kolikor bi CSD deloval v dobro otrok, bi lahko strarima staršema priskrbel VEČJE STANOVANJE IN 50% PLAČEVAL STROŠKE STANOVANJA. Če bi CSD na tak način ravnal bi verjetno BOLJ UGODIL OTROKOMA, kot sedaj.


Gost

#18

2016-04-01 12:24

Zato ker stari starši poleg staršev najboljše poznajo otroke oz.vnuke in njihove potrebe in njihov karakter.

Gost

#19

2016-04-01 13:00

PODPISUJEM PETICIJU 100%-KER SEM TUDI BABICA ,IMAM DVE VNUKINJE,IN DA SE KAJ ZGODI JAZ HOČEM SKRBNIŠTVO IN BRINUTI O NJIMA,KER SEM TUDI I SUDELOVALA V NJ.ODGOJU IN POMAGALA KO SI BILE DOJENČKI.ne morem si ni zamisliti da bi mi ih negdo vzel!!! podpiram stare starše!

Gost

#20

2016-04-01 13:10

Ker sem sama babica in menim, če so stari starši sposobni skrbet za vnuke in se vnuki dobro počutijo v njihovem okolju, zakaj jih mora dobiti tuji človek.

Gost

#21

2016-04-01 13:18

če nimajo otroc staršev stare starše pa še zakaj bi jih dajali v sirotišnice ali za posvojitev ko majo domače še

Gost

#22

2016-04-01 13:34

Ker je sramota na kakšen način to delajo! Gdo jim daje to pravico? Oče morilec ima prednost? Halo!!!!!!!!

Gost

#23

2016-04-01 13:46

Ker sem dedek

Gost

#24

2016-04-01 14:27

Ker je to, kar se dogaja v Sloveniji na to temo, le malo preveč. Od kdaj je pa starost (delati do 65 oz. 67 leta) in velikost stanovanja pomembna? Lepo vas prosim.....

Gost

#25

2016-04-01 14:27

Mislim da je dovolj komentarjev....gnila drzava itak naredi kot njej odgovarja....decka spadata k dedku in babici!