Peticija o odstrelu medvedov

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Peticija o odstrelu medvedov.


Gost

#26

2016-08-06 20:22

Ker medved nobenemu ne skodi! Lovci pa ga lahko samo cuvajo, da ne pride v naselje... No verjetno pol to za njih ni zanimivo.

Gost

#27

2016-08-06 21:04

"Ulov medveda je za mnoge lovce zelo pomembna trofeja v lovski karieri. Tako pomembna, da so nekateri lovci za odstrel največjih primerkov pripravljeni plačati 6500 evrov in več. Na koncu ulova pripada lovcu trofeja, to je medvedova glava in kožuh, meso pa navadno prodajo. V veliko veselje nekaterih mesnic, pa tudi restavracij. Prav posebna specialiteta so namreč medvedje šape." Lovska zveza služi masten denar na račun nedolžnih živali, ne bodo se dali tako zlahka. Pod pretvezo kvazi ohranjanja naravnega ravnovesja se gredo divjaškega umazanega pokola in uničevanja narave in čudovitih živali, ki so čuteča bitja in imajo toliko, če ne še več pravice biti tukaj kot mi vsi. Pozabljajo vabe po gozdovih, ranijo živali da umirajo v mukah več dni, streljajo mačke, pse, še sami sebe vsake tolko obstrelijo. Nobenega nadzora ni nad to bando zapito, krvi žejno.


Gost

#28

2016-08-07 08:38

Sem proti odstrelu medvedov ker obstaja veliko drugačnih načinov.

Anonymous

#29

2016-08-08 08:35

Sem odločno proti pobijanju (vseh) živali.

Živim na območju medveda, cca 3m od gozda. Na dvorišče pred hišo pridejo tako srne, kot lisice, ježki, polhi... in verjetno tudi medved (zaenkrat ga še nisem videla). Dve leti nazaj je bil pri sosedi ob treh popoldan na češnji. Pa ni nobeden delal panike. Se pač zavedamo, da smo se naselili na območje medveda (in drugih živali). Če medveda kdo vidi, se to hitro razve in smo pač malo bolj previdni. Vrt smo ogradili. Svoje otroke učim, da spoštujejo živali in njihov naravni prostor, naj jih ne vznemirjajo. Ko gremo na sprehod v gozd, glasno govorimo ali pojemo, da koga ne presenetimo. Nobena žival nas ne bo napadla iz zasede! Mi rinemo h njim. Kako bi se počutili, če bi vam kdo kar naprej po hiši hodil?


Anonymous

#30

2016-08-08 08:40

Če je medvedov zares preveč, zakaj se kot edino opcijo vedno uporabi samo odstrel?! Obstajajo tudi druge možnosti: sterilizacija, kastracija, preselitev... Aja, pri tem so stroški ne pa zaslužki. Na žalost. varstvo narave in živali se uporabi za izgovor samo, ko se pri tem kaj zasluži.

 


Gost

#31 Re:

2016-08-09 18:25

za odstrel lovca???...se ti sploh zavedaš kaj pišeš?? Zarad takih stvari lahko postaneš stanovalka zapora na Igu!!

Gost

#32

2016-08-10 19:41

....zato, ker ni nobenega napredka...vedno isti načini: kazen, šus v glavo, odstrel, ti si kriv in mi delamo prav.
Če bi živali tako kruto raavnale z ljudmi, bi bila prelepa Zemlja brez človeštva, se mi zdi, Ravna krasna Zemlja.

Gost

#33

2016-08-11 08:13

Zato, ker je nepopisno, kako naša država postopa z medvedi (oz. z živalmi nasploh) V reviji Osvoboditev živali sem že veliko pisala o tem, tudi sem pripravila intervju s prof. Pokornim, ki poučuje ekologijo, a je hkrati lovec, v intervjuju sem ga povprašala, kako država poskrbi za čimveč zelenih prehodov preko avtocest, namenjenim selitvam živali, predvsem medvedom!

Gost

#34

2016-08-11 12:04

Tudi dogajanja v zvezi z medvedi tako pri nas kot drugod po Evropi vedno znova dokazujejo, da je brutalnost večine ljudi do živali in celotne narave že zdavnaj prekoračila psihopatsko bestialnost in dosegla dosedaj še nevidene nivoje!

Gost

#35 Re:

2016-08-11 12:10

#29: -  

Če bi le več ljudi imelo tak odnos do živali. Hvala vam.


Gost

#36

2016-08-15 20:51

Hvala za osveščanje in ker so med nami ljudje, ki jim ni vseeno. Hvala

Gost

#37 Re: #28

2016-08-15 20:56

#27: -  

 Bravo


Gost

#38

2016-08-24 07:55

Lovci so odveč. Zelo odveč. Zelo odveč. Zelo odveč.