ZA KAKOVOSTNE VRTCE

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije ZA KAKOVOSTNE VRTCE.

romana

#26 Re:

2012-12-06 20:13

#20: -

bravo!

Boštjan

#27 Privatizacija

2012-12-06 20:47

Vse kar je v ozadju je to, da bi radi ustvarili čim več zasebnih vrtcev, šol in univerz, ki bi bile posredno v rokah nekaterih izbrancev trenutne vladajoče koalicije. Revne otroke pa najboljše, da zbasamo v en svinjak pa električni pastir okrog, da ne pobegnejo. Tega ne smemo dopustiti za nobeno ceno.
silvija

#28 Re: Re: realna situacija...

2012-12-06 21:22

#25: romana - Re: realna situacija...

Mislim, da bi morala malo preverit tisto razliko 300 evrov!!!! Je razlika kar nekaj večja!!!! Začetni razred pom. vzg. 19, začetni razred vzg.30 in z možnostjo napredovanja ne samo v plačilne razrede, ampak tudi v nazive in potem se ta razlika z leti povečuje... Tudi s kasiranjem vseh ostalih posledic ???? Če je pomočnica sama v skupini nosi posledice neljubih dogodkov kar sama!!! Šola? Tu se strinjam, razlika je. A včasih tudi šola komu ne pomaga... Kar pa se tiče 8 urnega delavnika, se takoj strinjam. Aja pa še tisto, da pomočnici ni treba izpolniti nobenega papirja (skupna načrtovanja, priprave, zadolžitve v enoti, poročila..), no ja morda v vašem vrtcu tega ni. Delo opravljam vestno in otroke imam zelo rada. Z mojo vzgojiteljico se odlično razumem in je ena tisti pred katero lahko rečem, kapo dol. Draga moja, je pa tako, da imajo korist drugi kadar med nami ni enotnosti in v teh težkih časih, ko hočejo iz vseh nas narediti hlapce, moramo še bolj kot kdajkoli prej držati skupaj, V DOBRO OTROK!!!!

Sanda Skubic Drnovšek
Avtor te peticije

#29 Re: Privatizacija

2012-12-06 21:27

#27: Boštjan - Privatizacija

Se popolnoma strinjam s tem komentarjem!


Gost

#30

2012-12-06 22:45

Delamo in financiramo državo, pa ne smemo odločati, kako in za kaj država porablja naš denar!
Plačujem za vrtce in šole, zato zahtevam kvalitetne vrtce in šole, ker je to moj denar!

Gost

#31

2012-12-07 00:20

v kakšen vrtec pa je Turk hodil?

Gost

#32

2012-12-07 08:59

Naj končno začno jemati sebi-vladna elita, kot je to storil predsednik Francije!!!
Sem proti vsem predlogom, ki jemljejo dostajanstvo izobraženim ljudem, zavirajo kakovost in strokovnost predšolske vzgoje!!!

Katja V.
Gost

#33 Re: realna situacija...

2012-12-07 09:23

#7: fair-play - realna situacija...

Kaj pa popoldnaski sestanki, ki jih imajo samo vzgojiteljice in so lahko tudi večkrat na teden od 16h do vsaj 19h? In njihovo delo doma, da pripravijo vse kar se bo v skupini delalo? Pomočnice nimajo teh nalog.... Pomočnice samo pridejo v službo in delajo kar jim je naročeno, misliti morajo pa vzgojiteljice kako bo potekal otrokov dan, teden, mesec!

Gost

#34 Re: Privatizacija

2012-12-07 09:24

#27: Boštjan - Privatizacija

Res je! Se strinjam!


Gost

#35 Re:

2012-12-07 09:25

#30: -

Se popolnoma strinjam!


Gost

#36

2012-12-07 09:32

Predlagatelje bi za en sam dan dala namesto vzgojiteljic, sploh pri manjših skupinah, od enega leta dalje, da vse otroke v zglednem času nahranijo, previjejo,....me zanima, kakšen predlog bi oblikovali že po enem tako preživelem dnevu....
prpa

#37

2012-12-07 09:39

Sem proti demontaži socialne države in privatizaciji javnega sektorja (JS)!

Solidarnosti, skrbi države za državljane je konec. Država je ugrabljena, talka kapitala, ki preko vlade usmerja razvoj, preobrazbo družbe. Ljudje (vključno z otroki) so za kapital le numerosi, ki s svoji ID in EMŠO številko, predstavljajo "vrednost" v EUR, $. Kapital žene le dobiček in spreminjanje ljudi v potrošnike kapitala, davčne zavezance, deleže kapitala za elito lastnikov. 

Naj vlada racionalizira javno upravo (JU) in paradržavne institucije ter s pametnim vodenjem gospodarske politike zagotovi sredstva za ostali del javnega sektorja (vrtce, šole, bolnišnice,..). Če tega ni sposobna naj mesto prepusti tistim, ki bodo to znali, namesto da uničuje solidarnost med zaposlenimi v gospodarstvu in javnem sektorju, brezposelnimi, upokojenci, starimi in mladimi in krati pravice otrok.

Preprečiti je potrebno spreminjanje javnih zavodov v privatne profitne gospodarske organizacije in/ali neprofitne zavode s koncesijami, ki bodo konkurirali za sredstva namenjena zavodom v sedanjemu javnemu sektorju. Naj vlada ne rešuje problemov proračuna na račun zniževanja stroškov, odpuščanja zaposlenih ali ukinjanja javnih zavodov, kjer bi v okviru JS ostal le minimum teh storitev (racionaliziran na raven socialne podpore).

Vladi bi taka privatizacija in racionalizacija JS omogočila, da bi v proračunu prikazovala manjše odhodke , na drugi strani bi država s prihodki novih družb prikazovala gospodarsko rast. Breme skrbi za zdravstvo, šolstvo, socialo pa bi država prenesla na ljudi, ki bi morali drago plačevati vsako od teh storitev. Take vlade ne potrebujemo.

Šoltes je že avgusta 2012 opozarjal, da prevelika privatizacija storitev JS lahko povzroči veliko razslojevanja med ljudmi. Revni ljudje pa lahko ob tem v okviru JS ostanejo praktično brez zdravstvene zaščite, varstva in vzgoje otrok,..!

Težko bo obdržati pridobljene socialne pravice in vrednote, ki so nam jih omogočili naši starši. Oblast kapitala je internacionalna in neusmiljena. Vsako odstopanje od njenih standardov je lahko obsojeno kot teroristično dejanje.

Upam, da vam bo moj podpis peticije in komentar pomagal v borbi za pravice otrok.


Gost

#38 Re:

2012-12-07 09:49

#23: -

Se strinjam. Ta sistem že dolgo poneumlja ljudi,....vendar je treba začet odpirat oči,....že z reklamami nas silijo, kaj vse potrebujamo in brez česa vse ne moremo živeti. Ko moj triletnik vidi reklamo od Mercatorja, mi reče: ane, mami, da Mercator ni najboljši sosed, ampak je Franci, ane, mami? Ah to je samo reklama,....nekako sem mu poizkusila razložit, da tega vsega midva res ne potrebujeva in da je razlika v tem, kar je nujno in v tem, kaj bi rada imela,...Vglavnem tudi šolski sistem sili otroike, že v prvih razredih, naj naloge delajo skupaj s starši,...potem jih včasih kar starši naredijo,....To ni prav! V šolo hodi otrok in šola ter naloge so otrokova odgovornost,...mi smo le pomoč, kadar nas potrebuje pri doseganju tega cilja....Meni pri domači nalogi nikoli ni nihče pomagal, pa nisem ravno genij,....Upam, da je še kdo doumel, kaj "nam delajo",....sam to so drugi strici iz  ozadja, ki jih niti naši strici iz ozadja ne poznajo,.....


Gost

#39 Re: Re:

2012-12-07 10:45

#9: - Re:

Treba je graditi nove vrtce, ne pa v stare trpati preveč otrok.

fair-play

#40 Re: Re: realna situacija...

2012-12-07 11:42

#25: romana - Re: realna situacija...

Zakaj se ne opravlja posredno in neposredno delo kar v oddelku, namreč kako vzgojiteljice opravičite 7,5 ur posrednega dela na teden. 1,5 ure biti sam z že tako velikim številom otrok prve starostne stopnje je precej odgovorno in zahtevno, da varnosti sploh ne omenjam, da ko previja enega, drugi imajo veselico, na WC sploh ne more, itd. Normativi so odmerjeni na dve osebi prisotni v skupini zato mi iz moje perspektive ni jasno kako je lahko sama v sobi sploh ko je večina otrok prisotnih. Niso vsi iz "ZARISa", eni imamo tudi strokovni izpit in 10. in več let izkušenj, opravljeno sr. vzg. šolo, tečaje, seminarje, itd.

V glavnem varnost je zelo slaba, ko se otroci prebujajo, pomočnica ostane sama, ker je vzgojiteljica zaključila in mora poskrbeti (previti).... za npr. 8 otrok ali več...

Sanda Skubic Drnovšek
Avtor te peticije

#41 jasnejša opredelitev predlaganih sprememb

2012-12-07 11:54

Pozdravljeni,

ker se je pojavilo vprašanje glede dodatne delovne obveznosti vzgojiteljev in pomočnikov, sem v razjasnitev te teme popravila prvi dve alineji odebeljenega teksta v prvem odstavku obrazložitve peticije. Pri tem sem povzela obrazložitve predlagatelja zakonskih sprememb, MIZKŠ.

Hvala za razumevanje in lepo pozdravljeni,
Janja

#42 soudeležba v vrtcu za 1 ali 2 dni

2012-12-07 12:10

Jaz bi samo nekaj predlagala, da se ti naši vrli možje, za 1 ali 2 dopoldneva udeležijo druženju v eni jaslični skupini. In to v teh pogojih, ki so zdaj, danes. Mislim, da bojo zelo hitro spremenili svoje načrte, saj pogoji bivanja v eni taki skupini so že zdaj skoraj minimalni, s spremembo le-teh bojo pa nemogoči.

Gost

#43 Re: Re: zasebni vrtci

2012-12-07 12:12

#9: - Re:

Pozdravljeni,

tudi mi nismo dobili mesta v javnem vrtcu in tako smo bili primorani otroka vpisati v zasebni vrtec. Ob predlogu povečanja skupin sem tega dejstva naenkrat bolj vesela (čeprav je drag); vendar pa me skrbi, da ne bi slučajno tudi zasebni vrtci posledično zvišali število otrok v skupini - zato podpiram peticijo.

zavedanje

#44

2012-12-07 12:17

Dol s povampirjenim socializmom, dol s povampirjeno socialno državo.
Javni sektor na trg delovne sile, potem se bomo pogovarjali o pravicah in obveznostih!
Sanda Skubic Drnovšek
Avtor te peticije

#45 Re: Re: Re: zasebni vrtci

2012-12-07 12:21

#43: - Re: Re: zasebni vrtci 

 Glede zasebnih vrtcev verjetno veljajo enaki normativi, vsaj za tiste s koncesijo, zato bi po mojem mnenju tudi oni povečali število otrok. Verjetno do povečanja ne bi prišlo npr. pri waldorfskih vrtcih, sklepam glede na njihova načela...


Gost

#46

2012-12-07 13:42

podpisana :) in delila!
Sanda Skubic Drnovšek
Avtor te peticije

#47 novica STA, povzeta na MMC

2012-12-07 14:25


Gost

#48

2012-12-07 15:23

Sramota za Sloveniju, da se treba moje djete kot komšije da se pazi!!!
Dule

#49 S takšnimi izjavami...

2012-12-07 16:10

"Vladi sporočamo, da manj ljudi s primernimi prihodki pomeni manj trošenja, manj trošenja pomeni manj prilivov v proračun, manj prilivov v proračun pomeni poglabljanje krize. Le kako taka preprosta računica naši vladi ni in ni jasna?! Morda pa jo samo ignorirajo?!"

se samo smešite in dokazujete, da vam ni niti približno jasno, kako funkcionira življenje in ta svet. Po tej logiki bi se lahko vsi zaposlili v državnih službah, na veliko trošili in uživali v svoji (anti)produktivnosti, ali kako?

Seveda so ukrepi kruti in bi morali vsekakor začeti rezati javno porabo na drugih področjih, ampak zaradi kupa neumnosti, ki so del te peticije, je nikakor ne podpiram. Raje imam otroke doma..
D

#50 Re: Privatizacija

2012-12-07 16:11

#27: Boštjan - Privatizacija

Šole, sploh pa fakultate so že tako in tako svinjak - z najbolj lenimi svinjami za katedrom..