Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Poziv vsem strankam in skupinam vstajnikov / Komentarji


Gost

#26

2013-09-18 22:11

Za, sicer se mi zdi to tako neverjetno, kot bi poizkušal s krogličnim ležajem, med letom boinga 747, zadeti sendvič z jajcem. Ker so si barabe že tako ali tako priredili zakone po svojih željah. Težko bomo tako kaj dosegli, voluharje je treba ročno ven odnest! Pa policija naj se začne zavedat, da služijo ljudstvu, ne politiki!

Gost

#27

2013-09-18 22:14

ZA - DA VIDMO ČE ZMOREJO , VSAJ ENO LETO ŽIVET, OZIROMA PREŽIVET Z MINIMALNO PLAČO CELO FAMILIJO, BREZ DA SI POMAGAJO S SVOJO NAGRABLJENO ZALOGO!!!!

Gost

#28

2013-09-18 22:49

Za

Anonymous

#29

2013-09-18 22:56

Seveda sem za, ampak upam, da nisem edini z Gorenjskega konca. Razlog ZA: dokler nam jemljejo denar za osnovno preživetje, sami pa niso pripravljeni prispevati k varčevanju ničesar, naj tudi ostale državljane ne bremenijo s plačevanjem za tistimi lopovskimi barabami, ki so pokradle denar in ga naložile izven Slovenije. Poslanci naj se odpovedo tudi vsem bonitetam, telefonske razgovore naj jim plačajo stranke, strankam pa država ne bi smela dati nobenih dotacij (letos so jih že prejeli in to nezmanjšane, kar je popoln absurd glede da stiskajo nas z minimalnimi osebnimi dohodki in pokojninami - ni poračunov, ne dobivajo regresov, kar pomeni, da upokojenci že prispevajo k državni kraji državljanov. Ker poslanci delajo izključno v korist posamične politične stranke, naj jim ta plačuje telefonske razgovore, vse bonitete iz naslova poslanec in politične stranke, naj si same preskrbijo dotacije za svoj obstoj in delo, kakor vedo in znajo. Ne morejo le krasti državljanom, sami pa se iti bogatije. In če bo kdorkoli od poslancev izjavil, da ne more meseca preživeti s svojo plačo, raznimi dodatnimi izplačili, naj takoj zapusti poslansko mesto. Enako v vladi. To kar se zdaj dela z državljani je že kraja državljanov, ne izhod iz krize. Takoj sprejeti zakon in ga striktno izvajati takoj, da se vse nakradeno vrne v banke, tiste, ki so prejeli in odobrili nevračljiva posojila pa v čuzo za tisti čas, da vrnejo ves denar + 10 let.


Gost

#30

2013-09-18 23:00

Če hočeš razumeti človeka, moraš prehoditi vsaj kilometer v njegovih čevljih. Zato sem ZA.

Gost

#31

2013-09-18 23:05

Definitivno sem ZA znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo iz več razlogov, naj omenim tri.

*Z znižanjem plače bi se lahko postavili v kožo povprečnega državljana in ga bolje razumeli.
*Delali bi za dobrobit državljanov davkoplačevalcev, saj bi se trudili za skupno blaginjo. (zdaj jih prav malo briga če tržejo najšibkejšim in brusijo jezike v prazno)
*Prihranili bi nekaj denarja, s katerim se zdaj še mastijo parlamentarci, poleg tega jih večina misli, da so sami sebi namen.

Gost

#32

2013-09-18 23:11

Zakaj sem za?Zato,ker želim da tisti,ki sprjemajo take zakone živijo s takimi nizkimi dohodki kot mi Slovenci!In ne samo mi Slovenci,tudi tujci,ki pridejo v Slovenijo s trebuhom za kruhom pa pobirajo drobtinice,da se lahko politiki in skoruptivni direktorji hvalijo z dobički!
Politiki naj vidijo kako je živeti nam,ki trdo delamo in na koncu živimo z minimalnimi plačami,če se lahko temu reče sploh živimo,oni pa medtem z našim državnim denarjem in lepimi plačami fajn živijo in sprejemajo te blesave nepotrebne zakone o tem kako naj mi živimo-kaj pa oni vejo???Zato pa naj poskusijo!!!!

Gost

#33 Re: Metrike uspešnosti dela parlamenta

2013-09-18 23:42

#20: jang - Metrike uspešnosti dela parlamenta

Rezultati merjenj večine teh matrik so zlahka zmanipulirani. Bilo bi treba meriti po kakih mednarodnih standardih, ki so dosegli politični konsenz.


Gost

#34

2013-09-18 23:45

Rok, kadar je poved nikalna, se uporabi rodilnik. Tako bi se v tvojem primeru lepše slišalo: "katere še niso javno povedale svojega mnenja o peticiji.."

Pa kar tako naprej, podpiram peticijo 110%!!


Gost

#35

2013-09-19 00:09

Za
Prvo bi jim dal minimalno plačo. Nato bi jim ukinil raznorazne dodatke, dnevnico, kilometrino, tel,.......

Gost

#36

2013-09-19 00:41

Dej Rok, nehaj politizirat in nas raje obvesti, koliko je podpisnikov. Hvala
SloNoMore

#37

2013-09-19 01:31

Sit lačnega nikoli ne bo razumel!
Znižat število poslancev na polovico... in max plača 1000€, ne pa 4000-7000€ kot je imajo zdaj

Gost

#38

2013-09-19 01:35

Bravo Rok! Popolnoma se strinjam s tabo. Imam pa predlog. Začnimo zbirati podpise, da se ukine vsaj polovica brezveznih in samozadostnih uradov, direktoratov, agencij in komisij, v katerih "delajo" odlično plačani strankarsko nastavljeni birokrati.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2013-09-19 01:37



Gost

#40

2013-09-19 02:41

ZA !!!!
Naj izkusijo oz. tudi oni žanjejo "sadove", ki so jih ustvarili. Oziroma uničili državo.

V bistvu pa najboljše, da zginejo!!!!!!!!!!!!

Gost

#41

2013-09-19 02:48

Mislim, da je edino zdravilo za rešitev Slovenije onemogočiti nelegalno vtikavanje Kučana in njegovih v vsako dogajanje v Sloveniji,saj jim nihče ni dal mandata. Dokler se boste vsi izogibali pravemu problemu pogledati v oči in boste držali Kučana in njegovih v vati, varno zapakiranega, ne bo rešitve.

Gost

#42

2013-09-19 03:31

ZA znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

in to za vsaj eno leto
prihranek bo sicer simbolne narave, ampak tisti, ki svoj narod poglabljajo v revščino, naj to revščino še sami delijo.

Gost

#43

2013-09-19 03:31

premalo je samo znižanje plač, treba jih je nagnati....

Gost

#44

2013-09-19 03:34

Naj si poskusijo kako je živet na pragu revščine, delal sem 40 let in sedaj se komaj preživljam.
Vlada naj pokaže kaj je naredila dobrega- koristnega za državljane, plačani so za nedelo,...
Predvsem je potrebno nujno spremenit zakonodajo, vsem, ki so si na nepošten način pridobili bogastvo, pa le tega zaseč.
S tem bi pridobili dovolj sredstev, za vse kar smo dolžni in bi lahko zaživeli človeku vredno življenje.
Vsem političnim koruptivnnežem in ostalim barabam na javnih delovnih mestih pa doživljensko prepoved opravljanja takšnih funkcij.

Gost

#45

2013-09-19 03:47

naj cutijo,tudi oni to krizo v sloveniji

Gost

#46

2013-09-19 04:11

Se strinjam da dobijo minimalno plačo , ker potem bodo tudi drugače razmišljali in morda posegli v koruptivnost našega bančnega sistema , ki je do sedaj še nedotakljiv.

Gost

#47

2013-09-19 04:13

ZA! Naj si zaslužijo višje plače, dokler smo ljudstvo na minimalni plači...pa plačujemo njihove grehe....

Gost

#48

2013-09-19 04:24

Naj se varčevanje začne pri poslancih - naj sebi najprej znižajo plače na minimalca, nato pa ljudem govorijo o zategovanju pasov.

Gost

#49 Re:

2013-09-19 04:27

#38: -

tvoje razmišljanje mi je všeč, pa koliko sekretarjev in podsekrtarjev je obešeno zadaj s 3200eur/mes


Gost

#50

2013-09-19 04:30

Za! Ker se ne zavedajo da pasivno iz države izganjajo lastne državljane. V nasprotnem primeru je boljše da se vrnemo k stari Avstro-Ogrski.