Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo


Gost

/ #69

2013-10-05 18:36

Ignorirajo????????? Seveda ignorirajo, saj ne bi preživeli niti en mesec dni s to plačo tako kot že mnogi več ne...... Je potrebno še kaj povedati ????? Takšne bede pa še ne odkar pomnim... Podpiram vas, vem da nisem edina in veseli me, da so se ljudje odzvali in če je potrebno zbrati še podpise, sem tu da pomagam peticiji, ljudem, ljudem na robu, na bedi preživetja , sem za pravno in socialno državo ki nam jo rušijo. Na juriš, bi rekla moja pokojna Nona........ Da pa ne omenim kaj bi rekel moj Ati.... Boril se je za svobodo, stradal, nič ni imel od mladosti, delal je v brigadah za boljše življenje, pomagal graditi ceste, mostove, kje vse je pomagal, delal, se odpovedoval, bil svetovni prvak v četvercu v času Juge, pa še marsikaj... na koncu je končal v Hospicu, hvala Bogu da ta hiša obstaja, pa še to hočejo zrušiti in jo ne podprejo, samo govorijo da bodo pa vedno znova najdejo nekaj, da ne štima..... še to čisto zadnje bivališče kjer jim in nam dajo ljubezen, lajšajo bolečine, tegobe, nas ljubijo in nas čutijo, pomagajo nam do konca, da lažje sprejmemo izgubo in tudi vemo, da so naši dragi zapustili življenje dostojanstveno, še to nam hočejo vzeti...... tudi jaz, njegovo dete sem po solidarnosti takratne države plačevala samoprispevke, participacije za KC, vrtce, šole, društva, za ceste,idr. In kaj imamo od tega danes? Vinjete, davek na nepremičnine, samoplačniške preglede, zobarja moramo plačati sami če hočemo imeti zobe in blag ali kisel nasmeh - za koga)?zemljišča - ki so že zdavnaj plačana, davek na deževnico???? Zrak????? Plačujemo za propadle banke, podjetja, ojej.... plačujemo društvom, številnim službam ki ustanavljajo nove službe da se kontrolirajo pa vse štima. Vodilni bank, skladov, podjetij dobivajo stotisoče eurov nagrade in več za kaj že? Za vodenje v kaj????? A res al kaj? ..... Moj Ati se v grobu obrača.... Pa kaj še pripravljajo????? Šifrer je že pred mnogimi leti prav spesnil: Kdo pa bo za pijačo dal, ko umrla je država...... To je moje mnenje. Pa dobro da nimam sedajle časa da povem še kaj - grem molit za našo božansko vlado in za naše lepše življenje.