Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Nadaljevanje akcije in vnovična predaja podpisov / Komentarji


Gost

#51

2013-10-05 18:01

Mi smo jih volili, mi smo njihovi delodajalci, nas zastopajo, ZA nas naj bi delali, mislim da imamo vso pravico, da njim znižamo plače. V gospodarstvu povsod po svetu je tako, da ko delodajalec vidi, da delavec ni sposoben za delo, ki ga opravlja ali dela ne opravlja dobro, delavca bodisi premesti na drugo (manj vredno) delovno mesto ali ga odpusti. Oni so jasno pokazali in dokazali da dela ne opravljajo dobro, ali ga nočejo ali pa ga niso sposobni je pa nagradno vprašanje.

Gost

#52

2013-10-05 18:04

Pogumno naprej....

Gost

#53

2013-10-05 18:06

Absolutno vas podpiram in ponovno podpisujem to peticijo. Ampak žal, z zagotovostjo trdim, da je krivda za stanje KOMUNISTIČNA PARTIJA SLOVENIJE. Da, še vedno dela na polno, vključno z UDBO! Torej samo LUSTRACIJA!!! Janša je politično mrtev. Težko se bo še dvignil iz pepela. Druga pa je pri mafijcu. Kriza v SLoveniji nima veze z GLOBALNO KRIZO V SVETU! To je jasno,kot beli dan. Tudi mediji so pisali o tem. Takoimenovana raja se mora UPRET, brez raznih Lubejev in tahih zahrbtnežev in pumparskih zdraharjev. Utrujeni smo od teh barab!

Gost

#54

2013-10-05 18:09

super

Gost

#55

2013-10-05 18:10

Bravo! Gremod dalje v akcijo!

Gost

#56

2013-10-05 18:14

Hm, če boš parlamentarcem znižal plačo, bodo še trikrat bolj kradli kot do zdaj;-)

Gost

#57

2013-10-05 18:18

Pa razpišimo referendum za določitev poslanske plače. Mislim, da bo minimalna... Več si itak ne zaslužijo, ne oni, ne sindikati ne vsi tisti, ki kakorkoli odločajo o naši usodi.

Gost

#58

2013-10-05 18:19

Zakaj pa se raje ne vloži predlog zakona v obravnavo državnemu zboru? Tudi ljudstvo ima pravico vložit predlog zakona v obravnavo, seveda mora biti podprt z podpisi.

Gost

#59

2013-10-05 18:20

Hvala Rok, upam da nam uspe, lp

Gost

#60

2013-10-05 18:23

Sicer sem star 14 let in ne vem če lahko podpišem peticijo bi prosil za odgovor.
LP

Gost

#61

2013-10-05 18:25

PODPIRAM! NE OBUPAT! ZAGOTOVI SI MEDIJSKO PODPORO!

Gost

#62

2013-10-05 18:25

Sem za tabo, če kaj rabiš, povej...

Gost

#63

2013-10-05 18:26

Čestitam
NARIM

#64 Re: 51

2013-10-05 18:27

#51: -

Se poplnoma strinjam s teboj, zato tudi pravim, da smo krivi mi, državljani, pa mi odgovori kako si lahko vplival na potek volitev, volil si stranke in njihove člane (te pa nisi predlagal ti ali jaz. doma iz podeželja), ga ni človeka, ki bi se pri nas pravilno odločil in tudi ni človeka (saj jaz ga ne poznam pri nas), ki bi nas potegnil iz tega "dreka", veliko sodelujem s tujino in ponujajo nam denar, projekte, ... ampak mi ga ne znamo vzeti, vlado imamo takšno kot jo zaslužimo, zato naj ROK predlaga drugačno peticijo in bo imel ne 21 ali 26.000 podpisnikov, ampak se mi zdi da kar tam okoli 1.5 miljona, tujci nam ponujajo naj postanemo "kanton" ali pa naj se priključimo drugi državi, ki nam bo pomagala in bi ostali svobodni, ... , že če pogledamo 210 bobčin, ki kradejo naš denar, Berlin, ki je približno tako velik kot Slovenija, ima 12 občin in lahko urediš na vsaki občini vse, tam ne poznajo "upravnih enot", ki so pri nas več kot občine, ha,ha, ... torej kam gre denar, pa niso parlamentarci, ... VSI SE MORAMO ZBUDITI in postati DOBRI DRŽAVLJANI DOBRE DRŽAVE - mi smo DRŽAVA, ... mislim, da je ROK še mlad in ne pozna vse zgodovine, jaz jo, ... na žalost, SLOVENIJA je BISER EVROPE, tako pravijo tujci in tako pravim tudi jaz, ...


Gost

#65

2013-10-05 18:28

zakon. car si

Gost

#66

2013-10-05 18:32

Čestitam za vztrajnost! Lep pozdrav
Marica

Gost

#67

2013-10-05 18:33

pogumno naprej
NARIM

#68 Re:

2013-10-05 18:35

#53: -

TUDI TO JE RES, AMPAK TO JE ŽE PRETEKLOST, VSI SMO UTRUJENI OD VSEGA, ... KDO JE GLEDAL DANAŠNJO TV IN VIDEL, DA JE ŽE OBSOJENI JANŠA, ZOPET BOLJ "PAPEŠKI OD PAPEŽA, ha,ha, ... saj je imel dovolj priložnosti, kar všeč mi je, da se je iz te peticije razvila takšna debata in komentarji, TO POTREBUJEMO in s tem bi morali nad parlament, ne z njihovimi plačami, ...


Gost

#69

2013-10-05 18:36

Ignorirajo????????? Seveda ignorirajo, saj ne bi preživeli niti en mesec dni s to plačo tako kot že mnogi več ne...... Je potrebno še kaj povedati ????? Takšne bede pa še ne odkar pomnim... Podpiram vas, vem da nisem edina in veseli me, da so se ljudje odzvali in če je potrebno zbrati še podpise, sem tu da pomagam peticiji, ljudem, ljudem na robu, na bedi preživetja , sem za pravno in socialno državo ki nam jo rušijo. Na juriš, bi rekla moja pokojna Nona........ Da pa ne omenim kaj bi rekel moj Ati.... Boril se je za svobodo, stradal, nič ni imel od mladosti, delal je v brigadah za boljše življenje, pomagal graditi ceste, mostove, kje vse je pomagal, delal, se odpovedoval, bil svetovni prvak v četvercu v času Juge, pa še marsikaj... na koncu je končal v Hospicu, hvala Bogu da ta hiša obstaja, pa še to hočejo zrušiti in jo ne podprejo, samo govorijo da bodo pa vedno znova najdejo nekaj, da ne štima..... še to čisto zadnje bivališče kjer jim in nam dajo ljubezen, lajšajo bolečine, tegobe, nas ljubijo in nas čutijo, pomagajo nam do konca, da lažje sprejmemo izgubo in tudi vemo, da so naši dragi zapustili življenje dostojanstveno, še to nam hočejo vzeti...... tudi jaz, njegovo dete sem po solidarnosti takratne države plačevala samoprispevke, participacije za KC, vrtce, šole, društva, za ceste,idr. In kaj imamo od tega danes? Vinjete, davek na nepremičnine, samoplačniške preglede, zobarja moramo plačati sami če hočemo imeti zobe in blag ali kisel nasmeh - za koga)?zemljišča - ki so že zdavnaj plačana, davek na deževnico???? Zrak????? Plačujemo za propadle banke, podjetja, ojej.... plačujemo društvom, številnim službam ki ustanavljajo nove službe da se kontrolirajo pa vse štima. Vodilni bank, skladov, podjetij dobivajo stotisoče eurov nagrade in več za kaj že? Za vodenje v kaj????? A res al kaj? ..... Moj Ati se v grobu obrača.... Pa kaj še pripravljajo????? Šifrer je že pred mnogimi leti prav spesnil: Kdo pa bo za pijačo dal, ko umrla je država...... To je moje mnenje. Pa dobro da nimam sedajle časa da povem še kaj - grem molit za našo božansko vlado in za naše lepše življenje.

Gost

#70

2013-10-05 18:36

Samo korajžno naprej! Posrani so, posrani...In že vedo zakaj!
gregor

#71 Re: Re:

2013-10-05 18:40

#68: NARIM - Re:

Imam občutek, da si tudi ti preveč obremenjen z Janšo! Pogovorajamo se o Peticiji...ti pa o Janši. Tako kot je na vsakem omizju. Še dobro da ga imamo, da je vedno takrat, ko je kdo stisnjen v kot, on dežurni krivec. Pa vendar temu ni tako!

NARIM

#72 Re:

2013-10-05 18:41

#56: -

Res je , ha,ha,... pravilen odgovor, ampak tako je bilo do sedaj še v vsaki vladi NAŠE SLOVENIJE, ...!

NARIM

#73 Re: Re: Re:

2013-10-05 18:44

#71: gregor - Re: Re:

Ja pa oprosti, kje drugje lahko pišeš take stvari, nič nimam proti Janši (nič nisem obremenjen z nikomur), je človek tak kot je in jaz sem tak kot sem in ti tudi, ne podpiram politiko ampak delo, gospodarstvo, takšne PETICIJE pa so, priznaš ali ne UTOPIJA, pa vseeno BRAVO ROK, ...

Serpentes

#74 Peticija

2013-10-05 18:45

Ne samo parlamentarcev, tudi v zdravstvu se razsipava z denarjem (najlažje je zvišati rento zdravstvenemu zavarovanju, poberte zdravnikom, nihče si ne zasluži več kot 5 jurjev, vzor naj jim bodo hrvaški zdravniki). Plačno sorazmerje ( največja - najnižja plača) nazaj v čas vladovine Tita, pa ustanovitev nove SDK, ki jo je s svojim podpisom ukinil preminuli predsednikxxx!

Gost

#75

2013-10-05 18:45

Želim vm,da bi t peticij pdl n plodn tl in bi se res znižle plče poslancem in jvni oprvi.Vso srečo želim.