Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo


Gost

/ #93

2013-11-11 06:39

Pozdravljeni, Rok. Po mojem bo tole težo šlo skozi "škarje" poslanskih vrat. Tudi, če bi predlagali "povprečno slovensko plačo", bi bilo podobno. Nisem pravnik in ne vem kako se temu streže. A poleg plač poslancev (in vseh, ki vodijo še tako velika podjetja, ki so kakorkoli v izgubi) se zdi nerazumno izplačevati več kot dobijo ostali v tonečih podjetjih (in taka je tudi naša država). Po mojem bo potrebno voliti novo stranko, če bo ta nastala, izmed tistih, ki so se upirali in stavkali zoepr obstoječe stanje. Pa še tam bo potrebno biti previden, da se ne pojavijo "stari, preoblečeni obrazi". Največjo težavo vidim v tem, da smo v tej demokraciji "pomešali legalnost s poštenostjo", kar še ne pomeni nič dobrega. Samo, da se lahko nekdo skrije za "pojem legalnega delovanja", pa si dovoli vse grdobije, ki letijo na račun večine prebivalstva. Kako lahko sicer razumemo, da je legalno odmerjena kazen,za kak prometni prekršek npr. 1000 evrov. Slednje pomeni za nekoga dvojno plačo, za drugega (morda poslanca), pa le tretjino ali še manj. Pošteno bi bilo, da se torej plača enak delež plače storiloca prekrška (če plača poslanec tretjino, naj tudi tisti občan, ki zasluži le 500 evrov plača največ tretjino). Tako ali tako bo za manj premožnega odmerek bistveno težji v preživetvenem smislu....
Po mojem bomo morali spremeniti zakonodajo bistveno bolj, kot si želi videti in vedeti večji del tistih, ki imajo sedaj "moč v rokah". Te pa ne bodo zlahka izpustili in, če hočemo stvari izpeljati legalno ter prapvično, potrebujemo ljudi in vlado, ki bodo te spremembe pripavljeni nositi sami na svoji koži. Kot vzor za vse ostale državljane. Prepriačn sem namreč, da bi zakonodaja morala biti bistveno bolj zahtevna do vseh, ki imajo ekonomsko in politično moč. on bi m orali biti prvi, ki začutijo posledice kakršnihkoli kršitev, a to je bolj utopija in žal, dvomim, da bomo po mirni poti prišli do tega. Kar je najbolj nerodno, se zdi, da tudi revolucije ne rodijo vodstev, ki so imuna na "spreminjanje dojemanja pravičnosti", ko so enkrat na oblasti. Vsekakor bom skušal voliti novonastale stranke, če se bodo pojavile in če v njih ne bom "uzrl starih obrazov". LPR