Pobuda za sprejem zakona o prepovedi opravljanja vseh političnih funkcij pravnomočno obsojenim

Tugo Zaletel
Avtor te peticije

/ #23

2014-12-20 12:45

Vem, da nam je vsem skupaj težko sprejeti dejstvo, da smo izpadli bedaki, ker smo sploh komur koli zaupali. Ne rečem, da nas tudi ZL ne bo skušala nategniti, a trenutno ne vidim druge rešitve. Treba jih je izvoliti z večino in jih postaviti pred jasne zaveze odgovornosti. Saj to ni neka velika kunšt. Slovenska politika samo zgleda "učena", ker je namenoma zakomplicirana, da državljani čim manj razumemo in se ne vtikamo v njihove rabote.

Tisti, ki še po vsem, kar se je dogajalo v zadnjih dneh in tednih še verjamete v demokracijo, se utegnete v kratkem prebuditi v hudi diktaturi! In od tu naprej ne nameravam več polemizirati. Poskušal bom kolikor toliko redno obveščati o aktivnostih v zvezi s protesti, ne nameravam pa se spuščati v brezplodna čveketanja. Kdor ni za upor pač ni in tukaj se zame zadeva zaključi. Nekateri bodo rekli, da sem nesramen, drugi, da sem (spet) zlorabil njihovo zaupanje, tretjii, da nisem resen, ko odkrito pozivam k uporu, ampak kot rečeno; briga me! V tej kolobocijij je zdaj dobesedno od kriminalcev ogroženo moje lastno  življenje in nimam se časa prerekati koliko je smiselno, da se borim zanj.

 

Lep tovariški pozdrav