Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek


Gost

/ #1334

2016-04-02 07:47

Med vnuki in starimi starši je posebna vez. Vsakdo iumed nas se lahko znajde v podobni situaciji borbe, da bi vzgajal in skrbel za svoje vnuke ali otroke sorodnikov tudi zaradi drugih okoliščin- smrt staršev zardi bolezni, nesreče, izguba njihove poslovne sposobnosti, dalj časa trajajoča bolezen. .Moja starost, slabši socialni status ne moreta zmanjšati moje ljubezni in pripravljenosti, da bi svojima vnukoma skupno z možem ali pa tudi sama omogočila čim boljše življenje a ne samo z materialnega vidika. Bog ne daj, da moj sin ali snaha ne bi mogla skrbeti za svoja otroka. Center za socialno delo bi naju avtomatično izključil zaradi najinega EMŠO pa čeprav sva vitalna in pričakujeva, da bova tudi pradedek in prababica. Birokratski odnos posameznikov in institucij je potrebno v teh primerih sistemsko preprečiti. Veliko uspešnih ljudi v Sloveniji in na svetu je svojo mladost preživelo v skromnih družinskih razmerah, kjer so za mizo sedele več kot 3 generacije, pa so bili medsebojni odnosi boljši kot pa so danes v družini, kjer je prisoten ekonomski maksimum.