Zahtevamo odpravo nepravilnosti pri obravnavanju rastline konoplje

Krimsky

/ #58

2016-06-04 08:58

Religiozni ljudje bi se lahko vprašali:

Zakaj žalimo Stvarnika s prepovedjo rastline, ki je del Njegove stvaritve?

Ekonomisti bi se lahko vprašali:

Se iz primera Kolorado nismo naučili ničesar?

Zdravniki bi se lahko vprašali:

Zakaj ne smem imeti v torbi odličnega naravnega zdravila, kot ga je včasih imel moj dedek? 

Policisti bi se lahko vprašali:

Sem mar postal policist zato, da bom ob številnih resnih problemih prešteval sadike?

Poslanci bi se lahko vprašali:

Je moje stališče napredno ali nazadnjaško? Bom podprl voljo volivcev ali koga drugega?

Pravniki bi se lahko vprašali:

Sem v službi ideje enakopravnosti ali v službi kapitala, lobijev in farmacije?

In vsi mi bi se MORALI vprašati:

Zakaj dovoljujem, da me namesto kot enakopravnega državljana obravnavajo kot nedoletnega otroka?

~

Vprašanja porodijo idejo, ideja združi ljudi, shod jih poveže, in povezani ljudje premaknejo goro. No, ... ali pa jo, recimo, prevrtajo. Finančna globalizacija sicer deluje v smeri, da imajo tudi povezani ljudje čedalje bolj zvezane roke, vendar pri vrnitvi rastline na njeno tradicionalno mesto – darilo bogov ljudem – odloča zgolj naša volja. Popularni izgovor, da 'ni denarja', tu odpade.  

In če en shod ne poveže dovolj, bi jih lahko napravili več, veliko več, lahko bi jih napovedali za leto naprej, udeležbo pa porazdelili s preprostim trikom: Lahko bi jih povezali s skupinskim praznovanjem rojstnih dni. Npr. 17. junija, bi vsi, ki imajo takrat rojstni dan, prinesli glasbila, torto, piškotke ... in povabili prijatelje:

- A prideš na giga party, tu imamo vsi rojstni dan!

- Kje pa praznujete?

- Pred parlamentom ...

 Kak transparent bi pa občasno pritaknili zaradi turistov, da le-ti ne bi bili povsem zbegani ...

~

Da ne bi kdo menil, kakšen hud 'porabnik' sem, me je kar malo sram priznati, da še nikoli nisem kakšnega zvil. Nameravam pa to storiti ... ampak šele potem ... legalno in kot svoboden državljan ...