Samozaposleni v kulturi so nesprejemljive stranske žrtve reform

Za solidarnost

/ #3 Re: Re:

2013-01-31 09:18

#2: lol - Re:  

 Spoštovana Anka,

številni, ki ji zadeva te reforme, delajo za 500 in manj evrov mesečno - zato tudi podpisujemo to peticijo. Sama sem iz generacije, ki je imela ta "privilegij", da smo dobili službe, moje mlajše kolegice (izobražene, delavne, zagnane), pa so svobodnjakinje, ki se pozimi preselijo k staršem (čeprav so v starosti, ko bi morale imeti že lastno družino - če bi si jo lahko privoščile), ker nimajo za kurjavo. Zato podpisujemo peticijo - zanje in za tiste, ki trdo delajo za 500, 600 evrov (pa naj bodo v gospodarstvu ali javni upravi), za tiste, ki so izgubili službe (ali pa jih sploh nikoli niso dobili) hodimo na proteste. Moramo se boriti, da bomo vsi dostojno živeli, ne pa, da nam bo vsem enako slabo. Ne smemo dovoliti, da nas skregajo med seboj - razdeljenim je lahko vladati in jemati pravice. Zakaj bi torejzavidali drug drugemu, saj mi pošteno delamo in ne krademo družbi, ki so jo z  zagnanim delom, idealizmom in samoprispevki zgradili naši starši. Ne jemljemo podkupnin in sumljivih provizij, nimamo računov v tujini in nismo vpleteni v korupcijo. Ne vi in ne jaz kot javna službenka in ne samozaposleni v kulturi - z zelo redkimi izjemami - nimamo vil in dragih avtomobilov in vsi se vedno težje prebijamo skozi mesec. Naša jeza naj bo torej usmerjena proti tistim, ki na naš račun in na račun naše družbe bogatijo, ob tem pa nimajo nobenega občutka za solidarnost in odgovornost do soljudi.

Lep pozdrav,

Tea