Peticija za spremembo zakona o obračunavanju ogrevanja v bloku

Quoted post


Gost

#12 novi način... oziroma prvinski način...

2014-03-18 17:46

živijo...
jaz... v decembru 2013... 275€
sosed... ista kvadratura... 25€
kar pomeni... 1100%... sem plačal več...

zdaj pa pazite... kako lahko jaz... ki imam v stanovanju 5 radiatorjev... ogrevam stanovanje v merilu 55 radiatorjev... prosim... da mi to izračunate... vam jaz povem... da to ni možno izračunati... ker je fizično... nezmožno... zakaj 55 radiatorjev... računajte 25€... ki plača sosed... za 5 radiatorjev... in jaz 275€... ki plačam tudi za 5 radiatorjev... 5 x 55 = 275€...
torej... imam po izračunu tega zakona... 11 stanovanj... namesto 1...
kar pa po izračunu 11 x 70.26m² = 772.86m²... pomeni... da živim v eni ogromni vili...
hihi... hvala... da ste mi potencirali mojo bivalno površino... katero pa žal... ne koristim... plačujem pa vseeno za njo...

vendar v tem primeru... nisem kriv... ne jaz... niti sosed... niti ta zakon... ampak je krivo človeško razmišljanje... in to je... da si eni posamezniki... domišljajo... da si lahko lastijo naravne izvore... in da lahko prav tem naravnim izvorom... postavljajo poljubne cene... kar pa pomeni... da se daje sekundarna vrednost... primarni vrednosti... katero pa v prvotni obliki... že imajo... vsi... ti naravni izvori... torej je treba v celoti... spremeniti miselni vzorec... kar pa pomeni... da se umakne sekundarna vrednost... torej finančna vrednost... ker... če se to... ne naredi... se bo vedno znova... spreminjala le zunanja oblika kozarca... vsebina... pa bo vedno... ostajala nespremenjena... kar pa pomeni... da se bodo te nesmiselne anomalije... ponavljale... v takšni... ali pa drugačni obliki... in prav k temu... paše ta povzetek... ne pričakuj sprememb... če boš ponavljal eno in taisto dejanje...

malo za pregled... kaj s tem mislim...
ali je matematično... in fizično možno vrniti sposojeno vsoto denarja... plus obresti na to vsoto... če lahko le eden... tiska denar... in ga le ta... lahko daje v obtok... kar pomeni... da ga daje v posojo... pri kateri sposoji... pa tudi zahteva... popolno vrnitev vsote... katero je posodil... plus obresti na to vsoto...
ne... ni možno... saj... če mi ta tiskar... posodi 100€... in od mene zahteva... da mu jih povrnem v celoti... plus še 50 dodatnih evrov... mu jaz... tega... ne morem uresničiti... ker... če tudi teh prvotnih 100€... ne zapravim... mi še vedno ostane dolg 50€... kateri pa ne obstajajo... ker jih... ne smem tiskati... torej bo ta tiskar... od mene zahteval povrnitev dolga v drugačni obliki... torej obleke... stanovanje... hišo... zemljo... mene... itd...
torej smo prav s to idejo... prišli tako daleč... da je zdaj... že vsak človek... na tem planetu zadolžen... plus tega pa je je zaradi tega... že vsaka država... zadolžena... in to zadolžena z energijo... ki je ustvarjena umetno... torej skozi človeško ideologijo... vse... kar pa nam izvorna energija... ponuja... pa je zaradi te ideologije... vse to... v lasti posameznikov... in prav ti... pa omejujejo dostop... do vseh teh primarnih dobrot...
torej... poglejte malo drugače... na vse to... kar se dogaja... torej poglejte z očmi... ki vidijo resnične rešitve... ne pa z očmi... ki vidijo trenutne iluzorne rešitve... oziroma z očmi... ki vidijo korist... za posameznike... ker le tako... lahko uvidiš celotno sliko dogajanja... in le tako... lahko delaš spremembe na globalni ravni... ker se znaš orijentirati... in prav s tem... lahko ostajaš stabilen in lahko ohranjaš trezno glavo... kar pa je pogoj... za trezne in uravnovešene kreacije... hvala...

Replies

Ana

#13 Re: novi način... oziroma prvinski način...

2014-03-18 19:10:12

#12: - novi način... oziroma prvinski način...

Zanimivo razmišljanje, hvala, ampak mi potrebujemo konkretne rešitve - zdaj! zelo hitro, ker nekateri ljudje zdaj v tem trenutku nimajo za kruh.


Gost

#14 Re: novi način... oziroma prvinski način...

2014-03-18 20:25:12

#12: - novi način... oziroma prvinski način...

Hvala za obsežno mnenje. Morda bo komu odprla nov pogled na vse skupaj in morda nekoč ne bomo ljudje edini, ki plačujemo, da lahko živimo na zemlji. Verjamem, da pred milijoni let, ko se je človek na tak ali drugačen način pojavil na zemlji, ni plačeval svojega življenja nikomur, tako kot vsa ostala bitja ne. In na zemlji je bilo ravnovesje, ki je danes zelo omajano zaradi namišljenih potreb, ki nam jih iz dneva v dan vcepljajo skozi reklame.

Če dobro razmislim je res, da z naravnimi viri resnično nihče ne bi smel kovati dobičkov, saj so skupno, torej javno dobro in če že država v našem imenu podeljuje koncesije, bi jih morala realno zaračunati, če pa bi se kljub temu pojavili dobički iz tega naslova, pa bi morali romati nazaj v proračun in bi zaradi tega plačevali manj davkov. Žal pa so tudi tukaj lobiji naredili svoje in javna podjetja počasi a vztrajno privatizirajo, kar se še privatizirati da.

Verjamem, da je res tudi to nedopustno, da se je prepustilo zasebnim ustanovam, da izdajajo denar in ga posojajo državam (beri posredno državljanom), saj je državni proračun dejansko tudi javno dobro v lasti vseh državljanov, česar pa se politiki sploh ne zavedajo, vsaj tako zgleda.

No če ne prej pa po sesutju vsega, ker pač s takšnim ravnanjem drvimo v brezno, tako kot sta se nekoč sesule Lemurija in Atlantida bo morda nastopil čas, ko se bo vse začelo od začetka na povsem naraven način. Dotlej pa vseeno ne moremo dopuščati tovrstnih anomalij.