ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Anonymous

#1301

2015-03-15 19:53

Po naravem zakonu sta ustvarjena moški in žensk, da se razmnožujeta. Nisem pa proti, da bi se homoseksualnim parom podelile ekonomske in politične pravice, socialne in kulturne pravice ter solidarnostne in kolektivne pravice. Dva moška ne moreta nikakor biti dobra oče in mati in obratno, ker otrok potrebuje očeta in mater. Ne morem pa se zato strinjati s posvojitvami.  


Gost

#1302 Re:

2015-03-15 19:55

#1301: -  

 Super komentar.Ocena +10


Gost

#1303 Re:

2015-03-15 20:14

#1301: -  

 Dejte si že enkrat rečt, da ne glede na vaše mnenje/razmišljanje/predpostavljanje - NI NA VAS, da odločate, komu se podelijo katere pravice. VSI smo ljudje in vprašanje, ali moramo imeti ENAKE pravice, sploh ni vprašanje, ampak DEJSTVO. 

Mislite lahko karkoli. Razmišljate o čemerkoli. Svoje mnenje tudi izražate, dokler ni predmet sovražnega govora (kar se tukaj prepogosto dogaja) in predmet širjenja sovražnih mnenj/idej (enako). 

Odločitev pa ni na vas. Ker sploh ne gre za odločitev, gre za popravek nečesa, kar ni celotno, dopolnitev nečesa, kar ni polno, novela k zakonu, ki določene LJUDI izvzema. 

Vse, kar se dogaja, je popravljanje napake v sistemu. NI na vas, da se odločate, a vam to paše al ne. 

Vera in IQ

#1304 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 20:15

#1293: p"m - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nihče ni rekel, da je vse sprejemljivo. Toda treba se je ukvarjati pri presoji komu zaupati starševstvo s presojo faktorjev, ki veliko bolj vplivajo na otrokovo odraščanje. Ker sicer pridemo do takih zagat:

Nihče mi ne bo rekel, da otrok ne utrpi posledic, če starši niso dovolj izbobraženi. Torej, če nimaš najmanj faksa, ne smeš imeti otrok.

Nihče mi ne bo rekel, da otrok ne utrpi posledic, če starši ne jedo zdravo. Torej vsi, ki ne pojedo dovolj zelenjave, ne smejo imeti otrok.

itd...

 

 

 


Gost

#1305 Re: Re:

2015-03-15 20:18

#1303: - Re:  

 točno to! tema je lahko predmet neke obravnave med posamezniki, kjer si delijo mnenja. 

ne sme pa priti do referenduma, saj NIHČE ni pristojen, da odloča o pravici drugega! 

Vera in IQ

#1306 Re: Re:

2015-03-15 20:24

#1303: - Re:  

 Če pride do referenduma, potem bo šlo ponovno za zlorabo demokracije za izvajanje nasilja večine nad manjšino!


Gost

#1307 Re: Re:

2015-03-15 20:29

#1303: - Re:  

 PODPIS!!!! 

Bog gor ali dol, "pedri" sem ali tja, kreacionizem pa evolucija pa tesla pa einstein pa kaj vse še mečete tu zraven. 

Misli, kar hočeš - A NE ŠKODI!!!!


Gost

#1308 Re: Re: Zadeva

2015-03-15 20:39

#1298: antikrist - Re: Zadeva 

Ljudje bi res morali biti hudi mazohisti, da bi se v tem svetu ODLOČILI za homoseksualno življenje. A tebe tudi privlačijo moški in ženske in si se potem odločil, da boš strejt? ... Potem si po definiciji biseksualec, ki si očitno tega ne prizna.

Ignoranca, nestrpnost, aroganca, verbalno nasilje in neizobraženost po drugi strani SO odločitve.


Gost

#1309 Re:

2015-03-15 21:24

#297: -  

To, da je Sullins katolišk sociolog in duhovnik, ki uči na katoliški univerzi pa tudi veliko pove.

Žal mi ne pusti objaviti povezav, a na spletu je veliko člankov, ki nasprotujejo Sullinsu in kažejo na pristranskost in napake v njegovi raziskavi.

Regnerus pa je tudi znan desničar in s predsodki obremenjen "strokovnjak.


Gost

#1310 Re:

2015-03-15 21:36

#297: -  

 Kaj hoces s tem brezveznim clankom? Istospolni bodo posvajali otroke, pa ce se ti stokrat na glavo vrzes.  Predlagam, da gres v Sirijo, tam te bodo veseli. Pa druzino vzemi s seboj.


Gost

#1311 visoka moda

2015-03-15 22:01

Domenico Dolce in Stefano Gabbana,svetovno znan gay par,sta na vprašanje o posvojitvi otrok s strani istospolnih parov odgovorila:-NE,definitivno NE!Edina DRUŽINA JE TISTA TRADICIONALNA.

 

 

vir:italijanska Panorama


Gost

#1312 Re: visoka moda

2015-03-15 22:16

#1311: - visoka moda 

 Homofobična geja!?- zdaj lahko vidite kako močan vpliv ima cerkev v Italji. Revčka se tolažita, da je to čisto ok, da ne bost vzgajala otrok- ta dva res nista primerna za vzgojo otrok. Ampak to še ne pomeni,da drugi niso!

herhanz

#1313 ne mlad, dost star sem

2015-03-15 22:24

v življenju sem izkusil marsikaj....ampak da to "govno" od RKC izkoriščuje stare ženice...se opravičujem narekovajem....in da hodi na obiske takoj po penziji!!!!?????

 

a nebi bilo lepše da gre pred penzijo???? da ostane za življenje????

 

do sedaj sem iz javne vere in iz "zabitih farških ljudi" dobil in izveel samo trpljenje...in to ne kot ga učijo od kristusa.....ampak od njih samih....

sami pa največji bogataši......

naš "pastir ovac"...imenovan župnik je imel leta 1997 novega golfa 4 in to z pogonom na vsa 4 kolesa...čeprav nimamo hribov, no vsaj velikih ne....objavljal je skromnost, ja naj bomo vsi skromni in darujemo.....

in res smo darovali za vozilo, ki je v SLO luč prodaje zagledalo 1998 leta.......

 

kje je skromnost????  pa že takrat niso imeli nekateri njegovi farani za preživetje !!!!!

 

ne gre se za to kolk so bogati...gre se za to, da bi bili radi še bolj in imeli vse niti v rokah.......in nepomembno, če sem bi-gay-lezbo----karkoli

 

DOST JE KLEROV, SKRBITE ZA DUŠEVNI RAZVOJ....hvala, ponižno hvala


Gost

#1314 Re: visoka moda

2015-03-15 22:28

#1311: - visoka moda 

To je osebno mnenje dveh ljudi, spet čisto nepodkovano s kakršnimikoli dokazi. Saj naši župniki in politiki tudi streljajo neke izjave, ki nimajo ničesar z realnostjo.


Gost

#1315 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-15 22:30

#1279: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Hej, tudi meni nagon pravi, da  imam rad dekleta... pa sem moški.


Gost

#1316

2015-03-15 22:41

Švarci je igral v enem filmu, kjer je zanosil. Mogoče se to zgodi tudi vam.. DO takrat počakajte s pravicami za posvojitve. Za ekonomske, politične, socialne, kulturne, solidarnostne in kolektivne pravice (kot je nekdo napisal) pa  ni problema.


Gost

#1317

2015-03-16 03:17

Mislim, da je čas /21.stoletje/, da odmislimo religijske zablode. Vsi smo ljudje in moramo živeti z enakimi pravicami in dolžnostmi.

Gost

#1318

2015-03-16 05:04

Religija, opij za mnozice. Najvecje svinjarije nad clovestvom so se in se delajo v imenu vere.

 


Gost

#1319 Re: Re: Zadeva

2015-03-16 05:29

#1298: antikrist - Re: Zadeva 

      bolán  bólna -o tudi -ó [n] prid. (ȃ ọ́1. ki ima bolezen, ant. zdrav: bolan otrok; njegov oče je že dolgo bolan; že celo zimo leži bolan; videti je bolan; naredil se je bolnega; doma ima bolno mater; bolan na pljučih, na srcu; bolan na smrt, za smrt; bolan za jetiko, za rakom; hudo, neozdravljivo, nevarno, težko bolan; duševno, spolno, živčno bolan; revež je ves bolan .


Gost

#1320

2015-03-16 06:48


Zakaj? Ker nočem živeti v Tavčarjevem letu 4000.
dirtyfaggotsinslonoway

#1321 en teden je mimo

2015-03-16 06:56

Vidi se, da v enem tednu tu ne bo zbrano niti 30.000 pospisov na internetu !!!

Več kot 80.500 jih je proti bilo zbrano v 1 vikendu fizično na terenu.

Zamislite se.

zalepšoslovenijo

#1322 Re: en teden je mimo

2015-03-16 07:50

#1321: dirtyfaggotsinslonoway - en teden je mimo 

 to je pa zaradi tega, ker veliko ljudi niti ne ve da ta peticija obstaja (če mene ne bi prijateljica obvestila, tega ne bi nikoli našla in če jaz ne bi povedala ostalim, ki jim poznam, je ne bi našli).

dosti jih je pa tudi takih, ki vidijo, da je nekaj ''povezano s politiko'' in niti ne 2x pogledajo zakaj se gre.

delo na terenu je dosti bolj učinkovito - očitno še posebej u cerkvah kjer dosti ''tetk'' pa ''stricev'' niti ne ve kaj podpisuje, oz. se odločijo na podlagi tega kar duhovnik reče in slišijo samo besede ''istospolno usmerjeni bodo lahko posvojili otroke, joj, kako je to narobe!'' in vsi tečejo podpisovat brez da bi si sploh kaj prebrali, o tem razmislili... itd. 

 


Gost

#1323 Re: en teden je mimo

2015-03-16 07:51

#1321: dirtyfaggotsinslonoway - en teden je mimo 

 za pojem manjšina tebi še nihče ni povedal, a? in tako ponosno govoriš, kot da te veseli, da je večina slovenceljnov vase zagledanih verskih fanatikov, ki ne želijo življenja in ljubezni sočloveku in škodijo tistim, ki niso kot oni? mene je pa sram za našo državo, v vednost. 


Gost

#1324

2015-03-16 08:12

Ker je to EDINA prava odločitev! Ne prenašam nestrpnosti, sprenevedanja, manipulacije in nasilja, v kar vodi koalicija "Za otroke gre". Žalostno in strahopetno, da so za svoj ščit vzeli otroke.

Gost

#1325 Re: Re:

2015-03-16 08:24

#1303: - Re:  

1. Nekatere pravice so univerzalne, od Boga/narave/vesolja/(vstavi izraz, ki ustreza tvojemeu prepričanju) podeljene. To je npr. pravica do življenja, svobode...

2. Nekatere pravice (ekonomske, socialne, politične) so stvar družbenega konsenza. In družba se odloči, kot se odloči.

3. Imeti otroka ni pravica.