Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#1351

2016-04-02 08:17

1. za ta dolocen primer: da vnuka takoj vrnejo v oskrbo starim starsem!
2. da se to zakonsko uredi, da bodo pristojne sluzbe delovale v korist otrok - in da v vsakem primeru k resevanju situacije pritegnejo vse prizadete!
3. da pristojni odgovarjajo za to neodgovorno akcijo!

Gost

#1352

2016-04-02 08:19

Moja hči nima več očeta, ker je pred dvemi leti preminil...V primiru, da se mi kaj zgodi, je normalno, da želim, da zanjo skrbijo moji starši in polnoletna brata.Da odrašča v zdravem in njej ljubem okolju...Brez stresnih situacij in vmešavanja tujcev.

Gost

#1353

2016-04-02 08:23

Ker sem mnenja, da so sorodniki prvi,ki si zaslužijo skrb za otroke, šele nato so na vrsti tujci.

Gost

#1354

2016-04-02 08:24

To kar so naredili je nehumano in nečloveško do otrok in starih staršev. Že tako sta izgubila hčerko in sedaj še vnuke na nečloveški način. To socialno delavko in njeno nadrejeno takoj odpustiti , saj sta po vsem povedanem delali nečloveško in taki nimajo kaj iskati v takih službah. Otroci potrebujejo ljubezen in katera je lahko večja kot ljubezen starih staršev.

Gost

#1355

2016-04-02 08:26

Končno se je nekaj premaknilo v tej smeri. Mislim, da ta peticija zahteva nekaj, kar bi se moralo urediti že zdavnaj. Ko je bil referendum o istospolni zakonski zvezi in posvojitvi otrok, so se ljudje pritoževali, da bodo pa sedaj geji, ki želijo posvojiti otroka, v 'čakalni vrsti' zanj pred sorodniki. Saj so tudi ostali posvojitelji na istem mestu. In otroku je gotovo lažje, če živi pri sorodnikih, znancih ... In če starš umre ter zapiše, kdo bi bil za otroka najboljši skrbnik, že ve, saj starši svoje otroke najbolje poznajo in tudi ljudi, ki bi za njihovega otroka v določeni situaciji najbolje poskrbel.

Gost

#1356

2016-04-02 08:29

Upam da malcka se vrneta k starim staršem

Gost

#1357

2016-04-02 08:34

Ker CSD-ji po državi ne delajo za dobrobit otrok. Sama poznam vsaj 3 primere, ko CSD Maribor ni ravnal v skladu z dobrobitjo otroka.

Gost

#1358

2016-04-02 08:38

Zato, ker se mi zdi čisto logično da takoj po starših, bodo še najbolje skrbeli za otroke stari starši!!!

Gost

#1359

2016-04-02 08:39

Danes..jutri se lahko taksna ali drugacna nesreca zgodi meni..partnerju.... zraven vseh traum ne zelim da otrok dozivlja to kar morata zdaj dozivljat ta dva soncka in stari starsi..


Gost

#1360

2016-04-02 08:39

ker se dela krivica ,stari starsi in sorodniki najbolje poznajo otroke in vejo kako z njimi ...otroka odpeljat neznano drugam lepo vas prosim ..pravite da delate v dobro otroka se kdaj uprasa otroka kaj si oni zelijo nikoli ...kje je tukaj pravica ,,otroci imajo tudi svoje pravice ,,,poslusajte njih ...

Gost

#1361

2016-04-02 08:44

Naj se vsak vprasa - kaj bi si želel v primeru svoje smrti? Naj bi svoje otroke vzgajali ljudje, ki jim zaupa ali naj o njih odločajo neumne babe, ki se lastnega življenja nimajo urejenega?

Gost

#1362

2016-04-02 08:45

Ljudi v naših socialnih službah je potrebno res ponižat, polomit. Z kakšno pravico lahko oni vzamejo starim staršem vnuke??? To gamat, ko odžira naš davkoplačevalski denar jih je potrebno na realna tla spustit!!! Ko pa zajebejo se pa sklicujejo na zakon. Neee, samo linča jih je potrebno in razclovecit tako kot veliko njih ravnajo z nami navadnimi ljudmi!!!

Gost

#1363

2016-04-02 08:49

Kar so storili omenjeni družini se mi zdi nedopustno in nesprejemljivo!

Gost

#1364

2016-04-02 08:52

SAMA SEM BABICA . NIMAM DRUGEGA KOMENTARJA

Gost

#1365

2016-04-02 08:58

Podpisala sem jo zato, ker menim, da je pravilno, da otroka odraščata v okolju, katerega poznata. Za otroka je že tako dovolj hudo, da sta ostala brez mamice. Sedaj so bili pripravljeni ukrepati, še preden se je tragedija zgodila, pa ni bilo nobenega nikjer.

Gost

#1366

2016-04-02 08:59

Zakaj sem podpisala...ker mi gre na kozlanje in se mi vse obraca ob taki svinjeriji!Sem mati in tako tudi razmisljam-v dobro otrok.To kar pa se dogaja in na kaksen nacin se to dogaja pa presega vse skrajnosti.Vedno se zagovarja "v dobro otrok" ampak nekaterim je dovoljeno delati tudi v njihovo slabo in se placani so za to...halooooo...tako dalec smo da nekateri ne locijo vec dobro od slabega...za to pac ne potrebujes nekih visokih sol a ne???Ce dam kot stars eno vzgojno otroku cez rit je ocitno hujsi zlocin kot pa dobesedno uzet otroku vse kar pozna in ima rad...Res nimam besed z katerimi izazit ogorcenje,bes,razocaranje nad storjenim...OTROCI MORAJO BITI V UREJENIH IN NJIM POZNANIH DOMACIH OKOLISCINAH-TJA SODIJO in ni vprasanje ali je skrb za njih v rokah dedka,babice ali drugih ozj8h sorodnikov!!!


Gost

#1367

2016-04-02 09:00

Ker mislim da imajo stari starši vso pravico do svojih vnukov kot pa čisti tujci razen v res posebnih primerih če res niso sposobni pa lp in upam da se to konca res v dobro otrok

Gost

#1368

2016-04-02 09:05

Ker sem tudi sama babica treh vnučkov in iste starosti kot dedek in babica v SG.Ne želim da se to dogaja.Sramota.

Gost

#1369

2016-04-02 09:09

Mislim da bi jim bilo najlepse pri starim starsem,ne pa pri nekim tujcem.

To objavo je odstranil pisec objave sam (Show details)

2016-04-02 09:15



Gost

#1371

2016-04-02 09:18

Pri tej starosti otrok tudi stari starši niso stari. Otroci jih najbolj poznajo, jim zaupajo in jih imajo radi. Ministrstvo za družino si jemlje veliko preveč pravic ne razmišljajoč o otrocih. Samo kažejo svojo moč z zakoni. Čustva pa pozabljajo ob strani.

Gost

#1372

2016-04-02 09:19

Ker si sploh ne morem zamisliti, da bi meni vzeli vnuke, če bi se mojim otrokom kaj hudega zgodilo.

Gost

#1373

2016-04-02 09:27

To, da doživiš dva psihopatska dejanja v roku nekaj mesecev - da ti najprej ubijejo otroka, potem pa vzamejo še vnuke, je možno samo pri nas.

Ker stara mama žaluje, je neprimerna za vzgojo?!?!?

Včasih je bilo žalovanje normalna stvar. Stara mama z žalovanjem otrokoma sporoča, da je bilo dejanje morilca napačno.

Brezčutni odvzem otrok iz družine bo imel nepopravljive posledice.
Ne moreš verjet, kaj se grejo.

Gost

#1374

2016-04-02 09:32

Podpisujem, ker otroka
- imata najbližja sorodnika in sicer stara starša,
- stara starša hkrati že skrbita zanju
- in sta sposobna skrbeti.
Zato je najbolje za otroka, da ostaneta pri starih starših na katere sta navajena, ker je že smrt mamice prevelik šok, in ni dobro, da se jih podvrže še nadaljnjim šokom.

Gost

#1375

2016-04-02 09:37

Ker se mi zdi absurdno, da imajo tuji ljudje več pravice do vnukov kot stari starši, ki so sorodniki in obožujejo vnuke in otrokom uničit še tisto družino, ki jo imajo. Res bi bilo potrebno preverit, če so še dovolj sposobni za to vlogo, vendar pa bi morali imet pravico pred drugimi.