podpora Jozetu Pirjevcu

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije podpora Jozetu Pirjevcu.


Gost

#51

2016-04-30 10:57

Ker so sodišča sramota za našo državo...

Gost

#52

2016-04-30 18:20

Ker sem z zadevo kar dobro seznanjen, sem pravnik in se nad odločitvami sodišča zgražam.

Gost

#53

2016-04-30 19:30

Peticijo podpisujem, ker sodim, da ignoranca poraja temo. A. Skaza

Gost

#54

2016-04-30 21:40

To peticijo sem podpisal, ker g. Pirjevca spoštujem v vsej svoji veri. O Turku pa ne bi. Res ne. Ker mi gre na kozlanje, ko slišim njegovo ali pa ime njegovega "šefa".

Gost

#55

2016-05-01 16:00

Želim, da so moji vnuki seznanjeni z resnico , kar so moji starši doživljali pod italijansko okupacijo.

Gost

#56 poden

2016-05-01 19:13

Nisem akademsko izobražena, rada pa prebiram kolumne raznih komentatorjev, tudi tistih s katerimi ne soglašam popolnoma, a žal, kadarkoli sežem po Demokraciji in Reporterju(zgodi se vsake toliko časa, saj veste, tudi o drugi strani naj bi bili na tekočem...) se mi želodec obrne. Tako kot pišeta M. B. Turk, Maja Sunčič, S. Šurla in še bi se našlo, je res poden od podna. Res se mi obrne želodec in soprog ima popolnoma prav, ko reče, da ni vredno, da zapravim niti centa za tako prebiranje. Tudi sodstvo je popolnoma podvrženo eni stranki, ki ga vsak dan bolj ustrahuje in podreja.....

Ko sem pred več kot 20. leti gledala dobesedno otroke, ki so metali kamenje proti oboroženim nasprotnikom v razrušenem Libanonu sem rekla, da se kaj takega pri nas ne more zgoditi. Danes nisem več prepričana.... grdo bo.


Gost

#57

2016-05-02 15:04

Slovensko pravosodje nam je vsem v sramoto. O tem, da so naši sodniki nesposobni, leni in nestrokovni, nas opozarjajo že Evropske inštitucije. To lahko tudi sami vidimo in občutimo na vsakem koraku, saj so sodni procesi bistveno predolgi, ponavadi sodba pade, zaradi procesnih napak, velika kriminalna dejanja pa v Sloveniji zaradi nesposobnosti in nestrokovnosti pravosodja zastarajo. Kar pa se tiče Akademika Jožeta Pirjevca, mu Turk ne seže niti do gležnja.

 

 


Gost

#58

2016-05-02 16:40

Prdlagam,da z kolaboranti in fašisti je potrebno narediti mejo med dopustnim in dovoljenim.

Gost

#59

2016-05-02 17:34

Spoštujem vse,ki se zavzemajo za našo zgodovino kot dr.Pirjevec katerega zelo podpiram in spoštujem.lp

Gost

#60

2016-05-02 19:32

Dr. Pirjevca cenim in spostujem kot zgodovinarja in kot cloveka.

Gost

#61

2016-05-02 19:37

Ker smatram g. Pirjevca kot zavednega in pokončnega človeka, ki stoji za vsemi svojimi trditvami o zgodovini .

Gost

#62

2016-05-03 03:49

Jože Pirjevec je duhovno svoboden in tudi sicer svobodoljuben človek in intelektualec, ki pri svojem znanstvenem delu in v javnem življenju spoštuje resnico, je zavezan strokovnim principom znanosti in postulatom obče Človeške morale. V nastopih je vehementen, a vedno kulturen, tudi takrat ko govori o stvareh, ki so več kot očitno naslednikom pravih renegatov hudo neprijetne. Zato so ga, tudi kot ponosnega Slovenca večkrat hoteli utišati. Če kdo takega človeka imenuje za odpadnika, potem sam sebe definira kot negacijo tistega kar Jože Pirjevec je - sevda, po obče človeških in civilizacijskih merilih. Če Vrhovno sodišče ne zna interpretirati besedo odpadnik z močno nacionalno konotacijo naslovljeno na pripadnika slovenske manjšine v Italiji, potem je to velik problem ker gre za elementarno (ne)razumevanje tega kaj je to Slovenec in kaj je to Slovenija.

Gost

#63

2016-05-03 09:32

Kot prvo zato, ker spoštujem akademika prof.dr. Jožeta Pirjevca, katerega kar nekaj knjig sem prebral.
Kot drugo zato, ker menim, da bi v Sloveniji moralo priti do strpnejših dialogov tudi med različno mislečimi, saj to ne pelje k poenotenju slovenstva in enotnega obraza navzven.

Gost

#64

2016-05-03 09:33

podpsala sem zaradi tega ker se to neneheno potvarjanje in spreminjanje zgodovine mora enkrat za vselej nehat in tudi kazensko preganjat lažnvce

Gost

#65

2016-05-03 10:36

Ker resnica je revolucijonarna

Gost

#66

2016-05-06 07:41

Peticija je vsekakor potrebna, saj je odloččitev Vrhovnega sodišča
nerazumljiva in nesprjemljiva, saj vzpodbuja nespodobnost,
žalitve in razkol v družbi!
Dušan Trušnovec

#67 Mnenje

2016-05-06 11:29

 S temle tekstom sem pospremil poisredovanje te peticije na moje kontakte in FB zid : 

Pirjevca poznam v toliko, kolkor je bil profesor mojemu sinu na faksu in kar je nastopal v medijih in o njem imam pozitivno mnenje. Zato tudi posredujem vsem, da sami ocenite, ali je stvar vredna podpisa, ali ne...... pozornosti, ali ne. Po moje je res on naredil polno dobrega v SLO in v zamejstviu za Slovensko zavest in razkrivanje pretekle in polpretekle zgodovine, ki se je dotikala Slovenstva.........A tule je vprašanje, za kakšna ozadja gre!?.:Ali gre zgolj za razžalitev, ali za kaka politična ozadja !? Sam osebno verjamem, da njegova dosedanja dela povedo dovolj, da tudi brez razsodb in podpisov vsak sam lahko vidi, kdo je tu zares odpadnik ...pa naj sam še dodam oznako "trap" in kdo je kaj dobrega doslej za svoj narod naredil ! :-)

Seveda pa prepuščam ostalim, da se glede tega odločijo. ......Jst pa podpisujem zaradi tega, ker s tem želim poudarit spoštovanje do njegovega dela, nikakor pa ne zato, da se koga potem linča, ali pa da bi se to uporabilo za politčne namene !? 
 

Gost

#68

2016-05-06 15:18

V bistvu ne poznam vzroka, zakaj je dr. Pirjevec dobil od dr. Turka ta "vzdevek", s čim si ga je "zaslužil". Peticijo sem podpisala zaradi spoštovanja do znanstvenega dela dr. Pirjevca.

Gost

#69

2016-05-06 17:21

Ne smemo dovoliti zmerjanja vsevprek, saj se krivične in grobe besede lahko kaj hitro sprevržejo v krivična in groba dejanja. Zgodovinaje tega polna...

Gost

#70

2016-05-07 00:12

Mnogo pozitivnih zapisov za slovence sem skozi leta prebrala za gospoda J. Pirjevca in si niti najmanj ne zasluži graje.

Gost

#71

2016-05-08 21:13

Peticijo sem podpisala zato, ker se ne strinjam s tem, da se uglednim in zaslužnim znanstvenikom pritikajo žaljivi in neresnični vzdevki. Delo prof Pirjevca poznam in spoštujem in želim si, da bi s svojim glasom zavračanja prispevala k razkrinkavanju "politične nekorektnosti" v slovenskem prostoru. Ne glede na to, kdo jo izreka, s katerih ideoloških in protiideoloških stališč in s kakšnim prvnim zaledjem.

Gost

#72

2016-05-09 08:52

Ker ga spoštujem zaradi njegove zvestobe zgodovinski resnici.

Gost

#73

2016-05-09 09:28

Reporter je klerofašistično gnezdo, ker so v spregi z neoliberalno državo, pa mu pravzaprav nihče nič ne more. Naprošam tu prisotne, da se ne gleda na znanstveno delo zgolj skozi prizmo domoljubja, to je namreč nacionalizem in s tem pozicija desnice, ki intelektualno delo a priori zatira.

Gost

#74

2016-05-09 17:54

Ker je renegat žaljivka, saj je Jože Pirjevec svojim delom dokazal, da je pokončen Slovenec. Srhljivo je nepoznanje Višjega
sodišča zgodovine Primorcev in tržaških Slovencev še posebej.

Gost

#75

2016-05-09 19:32

Prof.Jožeta Pirjevca zelo dobro poznan. Bil je moj profesor na Univerzi v Trstu in cenim njegovo strokovnost. Veliko je pisal o naši zgodovini, o kateri je seznanil tudi italijanske bralce. Zelo mi je žal, da se mu je pripetila ta nevšečnost.