Za možnost legalnega letenja z MODELI v Republiki Sloveniji


Gost

#26

2016-05-20 11:16

Sramota da hocejo se to zabavo oz. video produkcijo z modeli dovoliti samo preko birokracije!!!

Gost

#27

2016-05-20 11:44

naj to uredijo na EU način.

Gost

#28

2016-05-20 11:45

Sem za to da se področje letenja uredi. Ampak tole pa je postalo nečloveško. Če nam želijo uničiti hobi, jim uspeva. Nesmemo jim dovoliti, da nam pokvarijo neizmerno veselje in zabavo on letenju.

Gost

#29

2016-05-20 12:07

Želim, da se področje uredi in da je ureditev življenjska.

Gost

#30

2016-05-20 12:16

Kot učitelj tehnične vzgoje in z tem mentor modelarskih krožkov sem proti vsakršnemu oviranju pridobivanja znanja našim otrokom. Že ogromno škode ste vodilni naredili z zniževanje kvot ur tehničnega pouka, a je res potrebno še močneje delat razlike med tistimi otroki, ki bi radi znanje a imajo doma težje z financami in tistimi, kjer doma ne vedo kam z denarjem?

Gost

#31

2016-05-20 12:54

Ker je treba ločiti po skupinah med lastniki letečih modelov brez osnovnega znanja(zaradi katerih imamo vsi težave), med hobijem torej modelarji in med profesionalnimi snemalci. Zakon je treba temu primerno popravit.

Gost

#32

2016-05-20 13:06

Na podlagi nekaj desetletnih izkušenj je bilo letenje v modelarskih društvih vedno urejeno, organizirano in varno. Klubi imajo svoje učitelje/mentorje/poznavalce, ki učenca spravijo v zrak in ga izšolajo. Vsako oz. večina modelarskih letališč ima dovoljene in prepovedane cone letenja, če obstaja po tem določena potreba. Kot zadnji branik varnosti v klubski organiziranosti obstaja v končni fazi tudi disciplinska komisija, ki ukrepa v svoji pristojnosti. S temi pravili so seznanjeni vsi člani. In tako je scena funkcionirala brez težav desetletja.

Zaradi določenih neorganiziranih in nediscipliniranih "dronarjev", ki naj se ne bi držali nobenih pravil, zaradi pritiskov medijev, itd. je sedaj na tleh celotna letalsko modelarska aviacija. S tem se nikakor ne smemo strinjati, sploh pa ne z vsegliharskim pristopom Ministrstva za infrastrukturo, ki je storilo to, kar je storiti najlažje, vsepovprek je prepovedalo letenje. Kako tipičen pristop birokratov v javni upravi. 

Komercialno letenje je druga reč, v to se ne bom vtikal, prestavljam pa si, da bi moral pilot v tem primeru (letenje izven modelarskih letališč, urbana področja,...) dobiti neko dovoljenje.

Klubsko letenje na vsem znanih pistah naj pa kar lepo pustijo na miru.


Gost

#33 Peticija

2016-05-20 13:44

Podpisujem zato,ker v tej naši zbirokratizirani državi,se par "Kvazi funkcionarjev",ki nimajo pojma o dejavnostih kot je naša-modelarska,odločajo po njihovih zabluženih možganih in  vidijo samo svoj interes(€€€€€€).!!!!

Lp Tomaž


Gost

#34

2016-05-20 13:50

Res idiotizem da se spravijo v isti koš metat modelaje in instant dronarje.

Če bi modelarji, kot hobisti tako površno pristopali k svoji dejavnosti kot tile profesijonalci ko so pisali tale zakon bi mi

samo črepinje pobirali.

Vidi se da problematike niti ne poznajo.

Po moje pa so za ves ta šmorn krivi zgolj in le nespametni in nastopaški piloti 

multikopterjev ki so začeli brenčat povsod in navlekli še maso novega folka...  med tisoči pa se takoj najde 10 budal.

Predlagam izpite za multikopter.

 


Gost

#35

2016-05-20 13:58

Uredba je popolnoma bedasta in stremi k popolnemu nadzoru zaradi nadzora.

Gost

#36

2016-05-20 14:08

Ne vem zakaj, ampak, zdi se mi, da so uslužbenci na JACL v glavnem sami droni (v prevodu: čebelji samci) saj bi vse, kar ne znajo urejali po načelih, kar je slabo za uporabnika je dobro za nas. Da o tem, kako vse hočejo poimenovati za zrakoplov ne pišem posebej. Najprej so hoteli tja strpati padalce, zdaj pa še brezpilotne letalne naprave.
Prav rad bi videl umetnika, ki bi izdelal uporabno brezpilotno letalno napravo lažjo od zraka, polnjeno z inertnim plinom in tja privezanimi motorji itd ..
Skratka, nujno za podpisati ne glede na to, ali si modelar kdaj bil, si ali boš in obratno.

Gost

#37

2016-05-20 14:29

Ker to ni vec demokracija, prepovedi ter zakonodaja kar raste in raste, vsak posameznik je odgovoren za varnost na tem svetu in noben organ ne bo z regulativo preprecil nesrec in ogrozanja varnosti.
007

#38

2016-05-20 15:02

Naj postavljajo pravila za drone oz. quadrokopterje in ostale "igračke" ki jih lahko letijo ljudje ki niso bili nikoli modelarji ali leteli z modeli pri katerih je potrebno znanje. Nas modelarje, ki smo šli po stopnjičkah od začetniškega modela do najzmigljivejših modelov ter se pri tem naučili in se še ucimo letenja z modeli ter pridobivamo izkušnje, pa naj pustijo na miru saj ta hobi sega v daljno preteklost in brez modelarjev ne bi bilo letalstva in brez letalstva nebi bilo vaših "ŠIHTOV" in vaše ogromne plače, ki je zeloooo prevelika glede na to kakšne bedarije pisete v pravilnik sram vas je lahko. 

Vi si lahko zmisljujete kar si želite jaz bom letel, če pa slučajno pride kak inšpektor na travnik bomo naredili pa kakšen bojni manever z modelom!!!

 

lp, strastni modelar

Žalosten modelar

#39 Splošni protest modelarjev !!

2016-05-20 15:23

Pozdravljeni

 

Če ne bodo rešili ti naši politiki in ostali krivci da so nas prizemljili, nimamo druge kot da se organiziramo, vsak svoj model letala in štrajkat pred parlament. Mislim da za tako zadevo se splača vzeti dan dopusta. Ker tako skropucalo ni za nikamor !!! Naredimo razstavo modelov pred parlamentom in bodo še nemodelarji dali podporo !!


Gost

#40 Re:

2016-05-20 15:44

#34: -  

 Ze spet ne metat vseh, ki letimo multikopterje v isti kos.

Uros

#41

2016-05-20 17:48

Absolutno nepremišljen in neutemeljen ukrep. Poleg tega bi bila velika škoda, da takih čudovitih fotografij Slovenije posnetih z dronom ne bi bilo več mogoče narediti: 35 Stunning Aerial Drone Photos from around Slovenia


Gost

#42

2016-05-20 18:04

Naj se ljudje zabavajo smatram da je to ena vrsta sproščanja igte

Gost

#43

2016-05-20 18:09

Peticijo podpisujem, saj sem član pol-profesionalne snemalne ekipe in se zavedam, da uporabniki dronov in ostalih RC modelov spoštujemo, razumemo in sledimo pravilom varnega letenja.

Gost

#44

2016-05-20 18:32

Sem prebral zadevo - osnutek zakona - Modelarstvo, oziroma organizirano letenje na zato pripravljenem terenu - modelarskem letališču itd... je izvzeto iz tega osnutka zakona, tako da ni treba peljat panike. Je pa potrebno to zadevo budno spremljati, da se česa v zvezi z modelarstvom res ne izmislijo....

 

 


Gost

#45

2016-05-20 18:49

Ukvarjam se z modelarstvom ampak z tem zakonom mi pa to onemogoca

Gost

#46

2016-05-20 19:03

Ker sem modelar

Gost

#47

2016-05-20 19:23

Ker sam letim z modeli in mi ne bo šolan bedak tega preprečil!!

Gost

#48

2016-05-20 19:28

Želimo biti inovativna dežela? Potem moramo podpirati tehnične dejavnosti, kamor spada tudi letalsko modelarstvo.

Gost

#49

2016-05-20 20:18

Poznam nesmisle v zvezi z letalstvom, ker sem del tega pompa, sedaj pa to omejevanje tehnične kulture, to pa je po mojem višek.
Kdo mi bo prepovedal leteti z modelom? Kdo? ajaj.............

Gost

#50

2016-05-20 20:21

Ker je modelarstvo lep "šport", uredba pa bedarija.
Še v najbolj svinčenih časih take prepovedi ni bilo
Sploh dokler se tovrstne naprave ne povezujejo s terorizmom, kar pa verjetno ni prav daleč.