PODPORA BREZPLAČNEMU TOPLEMU OBROKU ŠOLARJEM KI ŽIVIJO V REVŠČINI


Gost

#126

2016-10-25 08:00

Ker je sramota,da se tako masovno pripelje ljudi pod prag revscine.Nekdo pa z najvisjimi dohodki prezvekuje hrano za nekaj centov.se cudim da se nekomu ne zatakne...

Gost

#127

2016-10-25 08:02

Ker je res škandal, da parlament tega ne uredi, sami pa se hranijo z nadsubvencioniranimi nadstandardnimi obroki.

Gost

#128

2016-10-25 08:03

Otroci potrebujejo topel obrok. Vsi. Nobenih sprenevedanj z naše strani, omogočimo jim to.

Gost

#129

2016-10-25 08:04

Ker otroi ne bi smeli biti nikoli lačni, če imajo naši polanci tako poceni pehrano, naj gre nekaj tudi za otroke

Gost

#130

2016-10-25 08:04

To peticijo sem podpisala,ker sem sama v tem položaju,da imam 3 otroke in sicer 2 šoloobvezna in enega v vrtcu.Punci v šoli imata subvencirano malico a kaj ko prideta iz šole pa nimam narejenega kosila,ker nimam iz česa naresti.Zato večkrat pojesta makarone kar je najcenejše.Pa mi pravita,da ko sta rediteljici in gresta po malico kako diši kosilo,da bi rade tudi one šle.Aoba z možom sva nezapslena,prihodek imava otroške doklade s katerimi plačujem najemnino.Za hrano in položnice pa zbirava na kosovnem odpadu material,ki ga lahko na dinosu prodava.To je to.Živimo da komaj preživimo in bolje bi bilo da sploh ne živimo ko pa da se tako matramo.

Gost

#131

2016-10-25 08:06

Ko imamo hvalevredno skrb države za študentsko prehrano, je več kot prav, da ne pozabimo tudi na osnovnošolce. Naj ne bo v dokaj bogatem 21. stoletju nihče od šolarjev osnovne šole prikrajšan pri toplem obroku!
učitelj

#132

2016-10-25 08:07

Pomaga se beguncem, pa revnim otrokom v afriki, ...

ker je tako prav, da se pomaga pomoči potrebnim.

Doma pa si zatiskamo oči in ne vidimo,

da so tudi med nami mnogi potrebni pomoči,

ali vsaj vsaj enega toplega obroka.


Gost

#133

2016-10-25 08:09

Enostavno, niti en otrok ne sme stradati zaradi revščine, za katero mnogi starši niso sami krivi...

Gost

#134

2016-10-25 08:23

Morali bi ohraniti toliko socialnega čuta, da otroci ne bi bili lačni. Včasih je bilo to nepredstavljivo!

Gost

#135

2016-10-25 08:24

Kam nas je pripeljala uničevalska politika in ta sistem, ki nam je doprinesel, da imamo v družbi lačno prebivalstvo. Sramota za naše politične veljake, ki so v vseh teh letih pripeljali to lepo deželo do tako poraznega stanja.

 

V času Titove Juge ni bil nihče lačen in je bilo poskrbljeno za vse prebivalstvo, še posebno za otroke, danes pa se približujemo afriškim, lačnim otrokom.

 

Žalosti in trga se mi srce, ko gledam po tv. posnetke lačnih afriških otrok, zavedajoč se, da je tudi doma veliko lačnih otrok, le to ne vidi naša politična mafija, njih otroci ne trpijo lakote. Kako vas ni sramota vseh, ki hodite v vlado in v parlament krojit naša življenja že dolga leta, kaj vam je vest mirna po vaših razdejanjih in uničevanju državljanov, otrok te dežele?

 

Sram vas naj bo, uničili ste lepo deželo, jo razprodali tujcem, ljudi pa osiromašili, danes pa se ponovno rinete v državni prestol. Pa kje vam je vest, vidi se, da ste gnili in smrduhi v svojih dušah, niste vredni, da še tlačite to zemljo, za katero so mnogi dali svoja življenja. Gabite se mi!


Gost

#136

2016-10-25 08:28

Sploh ne vem, zakaj moramo podpisovati take peticije??? A ni normalno, da se revnemu otroku pomaga???? To bi morala država zagotoviti, da se revnim in lačnim otrokom dajo brezplačni obroki!!!! Sram me je v kakšni državi živim!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#137

2016-10-25 08:35

Poslancem zvisat smesno nizko ceno kosil v parlamentu,kljub temu,da imajo neprimerljivo visjo placo od ljudi,ki svojim otrokom ne morejo placati kosila.Poblem bo v hipu resen...!!!Sicer pa,to je sramota za naso vlado,da se govori in pise o lacnih otrocih...kajti da je do tega prislo,niso krivi ljudje,ampak pozresnost nasih nesposobnih v celotni vladi!!!!

Gost

#138

2016-10-25 08:39

Peticijo sem podpisala, ker je veliko več ljudi živi pod pragom revščine, kot mislimo...že mi "srednji razred" ki ga skoraj več ni, smo padli pod..."ziveti iz meseca v mesec" ki imamo še kolikor toliko plače, dni morja in je to to...koliko jih že na morje več ne gre...po drugi strani jih je pa ogromno ki živijo na veliki nogi, ki jim je pa malo mar za reveže in še svoje zaposlene plačujejo minimalno...pa preživi...ampak kaj naj rečem....to je kapitalizem :(

Gost

#139

2016-10-25 08:40

Ker je tako prav! In ker je naša skupna skrb in odgovornost za to! Pika!
Pravična

#140 Žalostno

2016-10-25 08:41

O tem sploh ne bi smeli imeti peticije. Brez nje bi morali takšni otroci imeti brezplačno malico! Ampak glede na našo "socialno" državo, se ne čudim, da so potrebni takšni skrajni koraki.

Pravična

#141 Re:

2016-10-25 08:42

#136: -  

 Se pridružujem mnenju.


Gost

#142

2016-10-25 08:44

Zato, ker je to samo po sebi umevno in ne more nobena politika posegat v otrokove pravice do prehrane. Boris Surina Maribor

Gost

#143

2016-10-25 08:45

Naslov bi bilo bolje da bi se glasil: PODPORA BREZPLAČNEMU TOPLEMU OBROKU VSEM ŠOLARJEM

Gost

#144

2016-10-25 08:47

Danes so menda moderni časi in takih stisk naši otroci sploh ne bi smeli občutiti, na žalost je resnica povsem drugačna. Če starši trpijo v pomankanju, potem to zadeva vso družino. Naši politiki pa so polni besed in obljub predvsem pred volitvami, po tem pa kar vsi pozabijo kar so obljubili. Upam, da bo bolje poskrbljeno za vse , ne samo za otroke, ki so lačni, ampak tudi upokonenci z majhnimi dohodki, pa nenazadnje brezposelnim osebam, pa verjetno se še v tej skupini kdo najde. Država naj poskrbi za svoje državljane. Če znajo pobirat davke in prispevke, pa naj še nekaj radijo za nas...

Gost

#145

2016-10-25 08:47

Pravzaprav sem za brezplačna kosila in malice za vse (predvsem zaradi stigmatizacije, ki jo neenakost povzroča) in seveda za kvalitetno hrano (najbolje v sodelovanju z lokalnimi pridelovalci).

Gost

#146

2016-10-25 08:48

...ker če država ne želi pomagat, pa bomo morda posamezniki kaj dosegli...

Gost

#147

2016-10-25 08:49

Ker menim,da ima vsak otrok osnovno pravico do toplega obroka.

Gost

#148

2016-10-25 08:53

Ker imam sam 2 šolarja in sem samo jaz zaposlen

Gost

#149

2016-10-25 09:01

Žalostno, da moramo podpisovati za nekaj, česar ne bi smelo biti!!!!

Gost

#150

2016-10-25 09:02

pravijo na mladih svet stoji,če bodo lačni bodo bolani in potem nevem kje bo ta svet,kaj pomaga gročo otrok,če jim nimaš kaj dati za jest,kje je socialna država ki se vsi tako radi hvalijo z njo.