Za vsestranski razvoj slovenskega jezika

Za vsestranski razvoj slovenskega jezika / Obvestila / Za sistemsko ureditev dela učiteljev slovenščine / Komentarji


Gost

#1

2018-10-11 07:22

Seveda podpiram trud društva,da se slovenšćina uporablja povsod kjer je le mogoče v Sloveniji.Imamo veliko smeti ,ki jih je treba odstraniti predvsem v naslovih podjetij in še bi lahko našteval. Podpiram vas z vsem srcem!

Gost

#2

2018-10-11 08:52

Slovenščina, v javnih medijih in nasploh postala ,čista polomija in nespoštovanje leporečja.

Gost

#3

2018-10-11 08:53

kako lahko drugače podpišem peticijo,fb,ne uporabljam...


Gost

#4

2018-10-11 12:29


Načelno sem za, SSN in SDS (ne stranki) pa priporočam, da se zavzamejo za razlikovanje med Slovenijci in Slovenci, ki bi rešilo zadrego zaradi dvojnega pomena besede Slovenec. Slovenijci so državljani in prebivalci Slovenije, Slovenci pa tisti med njimi, ki se čutijo in izrekajo za Slovence. V tem ni nič šovinističnega, le priložnost, da se tudi Neslovenci lahko koncizno opredeljujejo.
Ni jasno, kje stanovsko pobudo podpisati.
Branko Gradišnik

Gost

#5

2018-10-11 16:43

Dokler bodo slovenisti vztrajali pri mnenju da je dovoljeno vse kar je v rabi, da je dvojina nekaj zastarelega in nepotrebnega - še in še bi lahko naštevala slovenistične cvetke - Toliko časa ne bom podpisovala nobene peticije v njihovo korist.

lep potdrav
Alenka Čibej
Slovenka

#6 Re:

2018-10-11 20:34

#5: -  

Zelo dobra opazka. Tudi sama sem sita izrinjanja dvojine iz našega jezika in še nekaterih drugih stvari. 


Gost

#7

2018-10-13 07:39

Me veseli, da je končno prišlo do delovanja tudi v to smer. Včasih so bili slavisti po šolah duša in srce skoraj vsake zbornice, Njihova beseda je nekaj veljala. Vem, da je danes to izbledelo, kar se pozna tudi po tem, da je vse manj ekskurzij in ogledov s strani šol po muzejskih zbirkah slovenskih jezikoslovcev (npr. rojstna hiša Maksa Pleteršnika v Pišecah).
Martin Dušič

Gost

#8

2018-10-15 21:45

Jožica Markelj