PROTI novim mestnim radarjem v Mariboru

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije PROTI novim mestnim radarjem v Mariboru.


Gost

#401

2012-10-26 00:49

Ti si verjetno njihova psica Kangler prav ti je lopov
jahorv

#402

2012-10-26 08:44

Prosim za dva odgovora: ali lahko izvajalci radarje programirajo tako,da bodo zaznali samo kršitelje, ki dejansko ogrožajo udeležence v prometu (mislim da je to 30 km več kot je dovoljeno? Ali je možna najvišja oblika demokracija, sklic referenduma s vprašanjem ali Mariborčani potrebujemo to "sra...".
Mariborčan

#403

2012-10-26 10:47

Pa kaj se čudite, če pa rajonski policaj županuje našemu mestu. Upam, da bodo pogoreli vsi radarji v Mariboru, še pomagat pridem. Dajmo Mariborčani združimo moči ker le skupaj bomo uspeli.
muca maca

#404 re

2012-10-26 12:46

#400: Johan -

kravja rit, ne srce!

Razočaran

#405 Umirjanje prometa? Ja, seveda...

2012-10-26 13:02

Glede na število prekoračitev hitrosti je več kot očitno, da so odseki, kjer so postavljeni radarji, prepočasni za "normalno" vožnjo. Hitrost bi bilo potrebno na teh mestih prej zvišati, kot pa jo umirjati...

Prav tako, je smešno, da so postavljeni pri semaforjih, kjer se moraš ob rumeni luči v sekundi odločiti ali boš dodal plin, da še prideš skozi rumeno ali pa pa boš nemudoma zavrl. Če storiš prvo, te bo ujel radar, če pa drugo, pa tvegaš, da se ti nekdo zaleti v rit...

kontra

#406

2012-10-26 17:04

Skoraj bi pozabil...par dni nazaj sem pisal Nataši Pirc Musar! Ki mi je na trenutno stanje v Mb odgovorila z :
Pogodbo sem natančno preverila in vse nezakonitosti smo iz nje odpravili. Nadzor nad prekoračitvami hitrosti je zakonit. Rekla pa sem že večkrat, da je takšen nadzor nad občani kontra produktiven, rekla sem celo, da gre za teror nad ljudmi. Takšna masa ugotovljenih prekrškov v nekaj dneh kaže na to, da je nadzora preprosto preveč, pa čeprav je zakonit. Radarjev se v skladu z zakonodajo ne označuje, jih pa policija kdaj označi, saj želi delovati z oznako tudi preventivno. Kazni se ne bo plačevalo zasebnemu partnerju Iskra Sistemi, temveč občini, ta pa bo morala v skladu s pogodbo določen odsotek za postavitev sistema plačati temu zasebnemu partnerju. Vi kar zahtevajte pogovore z županom, upam, da bo tudi on sprevidel, da tak način polnjenja občinske blagajne ni pameten. Prometni prekrški preprosto ne bi smeli biti biznis.

Gost

#407 Re:

2012-10-26 19:30

#406: kontra -

Kaj pa ima informacijska pooblaščenka opraviti s preverjanjem zakonitosti pogodbe?  In kaj ima opraviti s spreminjanjem pogodbe? Teh pristojnosti nima, nezakonitosti nima kaj odpravljati, lahko jih le obelodani. Informacijska pooblaščenka lahko posreduje samo v primeru, ko gre za kršitev dostopa do informacij javnega značaja ter ko gre za zlorabo osebnih podatkov. Za preverjanje zakonitosti pa imamo druge institucije. Mimogrede, sem mnenja, da občina nima kaj skrivati pogodbe pod krinko poslovne tajnosti, gre za javna sredstva, zato bi pogodba morala biti javna. Jasno je, da s pogodbo ni vse v redu, kajti drugače je občina ne bi skrivala. No v tem primeru pa inf. poobl. lahko da zadnjo besedo, saj gre za informacije javnega značaja. Ampak glede na dosedanje ukrepanje Pirc Musarjeve dvomim, da bo obelodanila vsebino pogodbe.

občan

#408 demostracija

2012-10-27 14:47

Kdaj in kje bo organizirana prva demostracija?

Gost

#409

2012-10-27 15:04

PEBERI TO. Pkličem prometno policijov Mariboru in jih vprašam zakaj je pri Telekomu omejitev v križišu v smeri proti Evroparku 70 v istem križišu pa v smeri Swaty 50 in mi odgovorijo da je v toti naši SLOVENIJI vse MOGČE svašta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vasakhan

#410

2012-10-27 18:42

Zakaj trošite denar na takšne stvari, ko pa dobro veste, da imamo takšno mentaliteto, da radi stopimo malo čez omejitev. Mentaliteta ljudi na tem področju se spreminja zelo počasi. Nehajte nam prazniti žepe, pa raje namestite odštevalnike na semaforje in uredite zelene vale, saj vas je dovolj šolanih prometnih tehnikov in ing.

Gost

#411

2012-10-27 20:14

Se popolnoma strinjam in podpiram, saj je že tako ali tako težko preživeti! Hvala vsem, ki se trudite, da bilo občanom bolj prijetno bivanje ter za lepši jutri!
Kite Toje

#412 Nikoli ni prepočasi, da ne bi mogli poskrbeti še za varnost drugih!

2012-10-27 23:49

Na vsako butasto a zakonito idejo (kar verjetno so toti radarji) je treba odgovoriti z še bolj butasto a seveda zakonito .... Predlagam, da se organizira "varna počasna vožnja" po cestah z namenom povečevanja varnosti, saj velja: počasneje je varneje - če se voziš čisto počasi je čisto varno. In če vozijo avtomobili spredaj počasi, poskrbijo tudi za varnost vozil za sabo ... Tako bi dosegli kolektivno varnost! Preveriti bi bilo treba, koliko je dovoljeno najpočasneje vozit in organizirati redne počasne vožnje v "špicah" v paralelnih parih ali večjih skupinah. Na ta način bi pokazali županu, da smo sprevidli in dojeli da res skrbi za nas. Mi bomo pa še bolj skrbeli za nas in za vas in za vse ...

Gost

#413

2012-10-28 01:14

Bandaaaaaaaaaa!
PEPČKU!

#414 Re:

2012-10-28 01:45

Apatija

#415 Re:

2012-10-28 01:56

#343: -

Že prej s 14. ovadbami ! Ovce malo pomeketamo, jutri pa bo spet vse po starem!

Ibrakadabra

#416

2012-10-28 15:16

Kangler je lopov, ljudje pa naivne ovce

Gost

#417

2012-10-28 15:53

#409 2012-10-27 15:04
PREBERI TO. Pokličem prometno policijo v Mariboru in jih vprašam zakaj je pri Telekomu omejitev v križišču v smeri proti Evroparku 70 v istem križišču pa v smeri Swaty 50 in mi odgovorijo da je v toti naši SLOVENIJI vse MOGOČE svašta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kujlek

#418

2012-10-28 21:39

Lokacija teh radarjev je popolnoma inkasantske narave in ne vzgojne, niti varnostne.
Neverjetno nenavadna se mi zdi pot in cilj denarja, pobranega na tak način s kaznimi. Če je Kangler že naredil politični samomor ga gotovo ni naredil zastonj. V to sem prepričan tako kot verjamem v nepravno državo Slovenijo.
RegY

#419

2012-10-30 14:37

pridružujem se samo zato, ker so na cestah, kjer so prej vsi vozili 70 ali več, sedaj vozijo 50 ali MANJ!

Gost

#420

2012-10-30 16:36

Bravoooooooooooo naj gorijo vsi kot sveče za 1 november

Gost

#421

2012-10-30 21:54

Kangler,pobaši vse stvari ki jih imaš na občini,ter vzami tvoje duplečanare zraven in se poberite iz našega mesta.Lopovi!!!!!!!!

Gost

#422 Re:

2012-10-31 09:58

#4: -

Hmmmm...sicer razumem tvoj dober namen in ne dvomim v njega...vendar se mi zdi zahtevat od tisočev voznikov leta in leta trpljenja (to takšen način prometa je), da bi jim ponagajali v poplačevanju radarjev - nesmiselno. Bolj je smiselno, da pokažemo svojo moč in radarje postavljene na takšen način ukinemo in se dogovorimo o novem (tudo za SLO) načinu urejanja prometa, ki bo bolj varen in bo hkrati bolj pretočen in ne bo temeljil na strahu !!!

 

selektor

#423

2012-11-01 19:53

Jutri 02.11.2012 ob 13.00 uri OBVREZNO v čimvečjem številu na izredno sejo mestnega sveta Občine Maribor odprto za javnost (Tema :Radarji). Imate možnost izraziti svoje nasprotovonje proti radarjem in proti Kanglerju v in pred občino.
Mariborska občina je pod vodstvom župana Kanglerja pridelala 50.000.000,00 EU primankljaja v občinskam proračunu , ki ga polni z najemanjem posojil .
Kangler kot zmeraj pač ni nič kriv in trdi, da je Maribor še vedno v "dobrem finančnem stanju". Tudi
bivši predsednik nove KBM g. Kovačič je do zadnjega zatrjeval , da je banka kljub velikim izgubam še vedno " v dobri kondiciji ".

Gost

#424

2012-11-02 12:27

Škoda da nisem sorodnik od Kangle zdaj bi ziher že delal na Občini Maribor ali pa morda v Iskri 100% bi mi našel službo
selektor

#425 Izredna seja mestnega sveta 12.11.2012

2012-11-02 18:16

Žalostno !
Danes je pred Občino zgolj peščica zastopala naspotnike Kanglerja in njegovih radarjev . Žal ni dovolj samo sesti za računalnik in kritizirati. Mnenja vseh nas na forumu so večina enotna. Ampak vsi to ne čitajo. Zato je treba iti v AKCIJO in se udeležiti javnih shodov , kjer se lahko z množičnostjo prepreči nadalnja kraja davkoplačevaskega denarja . Naslednja priložnost je že 12.11.2012 , datum na katerega je prestavljena današnja izredna seja.

Mariborski župan Franc Kangler je tri ure pred začetkom današnje izredne seje prestavil le to na ponedeljek 12. novembra. Mestna seja je bila prestavljena zaradi "pomankljivosti gradiva", saj sta tako Odbor za komunalne in gospodarske javne službe in Odbor za finance sprejela sklep, da gradivo ni primerno in sprejemljivo za obravnavo na današnji izredni seji.
Folk se niti ne zaveda koliko raznih uprav, odborov ,družb,zavodov , direkcij je "poskritih" po Mariboru ,katerih zaposleni leta in leta vlečejo zgolj dobre plače, odgovorni pa niso za nič . Med njimi je tudi" dosmrtni" direktor direkcije za okolje prostir in ceste g. Vili Eisenhutt