Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / PETICIJA ZA ZNIŽANJE PLAČE PARLAMENTARCEV NA MINIMALNO PLAČO / Komentarji

Alenka

#626 tudi euro poslani naj bodo deležni minimalne plače

2013-09-13 17:06

Niti pod slučajno ne smemo pozabili na Euro poslance ... tile si šele polnijo "mauhe" G.Gros v celoti vas podpiram in sem se z imenom in priimkom podpisala pod peticijo ... če bo treba bom tudi
na UO overila podpis ... naj se začne varčevanje pri njih, naj nam bodo vsaj enkrat za vzor. Razočarana sem v dna duše, s spoštovnajem do vas g. Gros, A.Copič iz Nove Gorice

Gost

#627

2013-09-13 17:40

bravo čakam kakšno okroglo mizo al pa debato, da malo bolj navežemo stike in kej organiziramo!

Gost

#628

2013-09-13 19:16

Halo Rok, ta je pa zanimiva, srčno upam, da bo uspešna.
nadaljevanje, pa ne bi bilo odveč.
Lp

Gost

#629

2013-09-13 19:59

Bravo, to je tisto, kar je potrebno narediti. Parlamentarci, oni bi morali služiti narodu, urediti državo po meri nas državljanov, se obnašajo, kot da smo mi dolžni služiti njim. Kaj pa bi oni delali, če ne bi bilo ljudstva?

Gost

#630

2013-09-13 20:34

najbolj koruptivne države, katere vse države si primirjal, korupcija je tako globoko zakoreninjena vse od nedolžnih 10 dag kave za uslugo do 10000e za posel al pa če grem k arhitektu danes da mi naredi načrt za hišo in uredi papirje bom če mesec al pa dva zidal če pa ne pol so pa loh tud leta in leta, prosim ne slepite se, če hočete spremembo je potrebno vreči vse vn spraznt parlament in začet znova ne pa gledat jojo efekt vsake 4let

Gost

#631 Re:

2013-09-13 20:37

#629: -

vsi so populisti dokler ne prideji v hram oblasti potem so egoisti


Gost

#632

2013-09-14 04:08

Naj dobivajo minimalno plačo tako dolgo da bodo državo postavili na "noge".Tako je tudi v podjetjih ki so v krizi. Morda se bodo pa potem bolj angažirali in poskrbeli za skupno dobro in ne samo za svoje "riti" in "riti"svojih sorodnikov in "prijateljev"!
mojca

#633

2013-09-14 05:48

Ja ROK, popolnoma se strinjam z peticijo, predvsem bi povdarila tudi to, da naj g.BRATUŠEK IN NJENA KLIKA, le zaživijo s 250 eur, kot je javno razglasila, da je dovolj, saj se spomnite njenega "pametovaanja"!!!!! Pa prosim naj si kosila, večerje in ostalo plačajo iz lastnih žepov, ne da jim mi državljani sofinanciramo še prehrano v parlamentu! Ali bi morda tam kuhali za enako ceno tudi ostalim a poštenim državljanom?????? Če je to ekonomska cena, bi bilo koristno še zanje! Presneto, dajmo ROK z vami smo le povejte kako lahko pomagamo!

Gost

#634

2013-09-14 07:12

Rok..., popolnoma se strinjam z vsem napisanim..., najbolj pa z zadnjim stavkom...lepo pozdrav

Gost

#635

2013-09-14 08:48

glej kva opičnjaki delajo.. Gašpar Gašpar Mišič..
Vladislav Stres

#636

2013-09-15 00:27

Par udeležencev oddajanja podpisov je dalo video izjavo:
http://www.rtvslo.si/blog/meteor/poslance-na-minimalno-placo/86369

Gost

#637

2013-09-15 07:19

Se še spomnite kako so si določali poslanci plače na prvih sejah nove države? Tudi takrat jim je narod pravil POSRANCI.

Gost

#638

2013-09-15 09:03

vsaka ti čast Rok,
to bando je treba nagnat,jim vse pobrat,pa bo država zopet na konju

Gost

#639

2013-09-15 10:09

jaz sem peticijo prejela šele danes in jo podpiram.Hkrati pe sem ogorčena kje so bili ti vstajniki do sedja, ko nam vlada AB iz dneva v dan dviguje davke.Sedaj želijo še najrevnejšim upokojncem vzeti ubogo miloščino regres.Seveda tisti upokojenci, ki imajo 3000 eur in več pa so naši in nedotakljivi.Dragi vstajniki treb se je boriti za prave stvari in predvsem misliti s svojo lastno glavo, zato jo imamo

lp

Gost

#640

2013-09-15 10:54

NUJNO!!!!!!SAJ TI LJUDJE SO SE SAMI PRIJAVILI ZA POSLANCE NIHČE JIH NI SILIL, BREZ RAZPISA, BREZ DOKAZIL O IZOBRAZBI, PA MALO POKUKAJTE TUDI KOLIKO SO ŠELE TEŽKI BRUSELJSKI POSLANCI IN KAKŠNE PRIVILEGIJE IMAJO.
BRAVO ROK UPAM DA NE BOŠ OMAGAL.

Gost

#641

2013-09-15 12:36

Spoštovani Rok čestitam več mladih bi morali stopiti v akcijo dokler ne zapravijo celotne države Slovenije lep pozdrav Bernarda Pušnar

Gost

#642

2013-09-15 16:34

Se popolnoma strinjam z tabo in imaš mojo podporo.
Lp.

Ivo

Gost

#643

2013-09-15 17:00

prosim penzioneri ste na volitvah volili jankovicevo stranko jas bi vam dal penzijo najvec 100 evrov vsaj si nezasluzite ali veste katera stranka se bori najvec za vaso penzijo in katera stranka dela za delavce in penzionere jas imam svedsko penzijo in za nas je stala vedno stranka socinalna stranka a kdo vas predstavlja prosim premislite preden kaj delate

Gost

#644

2013-09-15 17:17

So sprejeli podpise? Al so se vsi poskrili v mišje luknje in v parlamentu ni bilo žive duše ki bi vas sprjela?

Gost

#645

2013-09-15 17:46

Se strinjam z znižanjem plač poslancev, še bolj pa se strinjam s tem, da tisti, ki svojega dela poslanca sploh ne opravljajo, ko jih sploh ni na sejah parlamenta - plače sploh ne dobijo. Naj dobijo odpoved pogodbe o zaposlitvi iz krivdnih razlogov in naj pristanejo na ZAVODU ZA ZAPOSLOVANJE! Škoda da peticije ni možno podpisati. Naslednje kar je pa pripravite peticijo za vladi, da zahtevamo, da sproži postopke za vrnitev NAŠEGA denarja iz davčnih oaz.

Gost

#646

2013-09-15 17:47

kako pred parlament ce se za kljucavnico za kolo nimam,pravijo da se tam krade vse kar ni pribito l.p.

Gost

#647

2013-09-15 23:15

Mi je prav žal,ker me ni bilo doma in nisem vedela za shod.

Belita Krmelj

Gost

#648

2013-09-16 06:40

Ja, res ni izhod iz krize, če se govori o zmanjšanju plače in privilegijev njej in poslancev. Le čemu moramo potem mi kar naprej zategovati pas in ona sama pa ima polna usta varčevanja, ko se kar po tekočem traku sprejemajo varčevalni ukrepi za navadno rajo? Res je dovolj teh dvojnih meril in deljenje državljanov na priviligirane in tiste drugorazredne zamorčke.

Gost

#649

2013-09-16 06:59

za svobodo z minimalci za naše parlamentarce naprej

Gost

#650

2013-09-16 08:09

Spoštovani, da tudi sama malo potožim. Zaposlila sem se v Jugoslaviji, nadaljevala do samostojne Slovenije, nato kot državljanka Evrope odšla po 41 letih delovne dobe v pokoj. Izplačanih imam samo 18 baje najbolj ugodnih let, kje je moj ostali denar? Zakaj v Avstriji lahko dobijo izplačano pokojnino v višini, ki so si jo pošteno vplačevali?
Zakaj se ne ukine Zavod za zdrav.zavarovanje in prenese denar na ZPIZ? Tako je bilo nekoč, nihče ni določal čakalnih vrst, k zdravniku si prišel takrat, ko si ga rabil, ne takrat kot v tem času, ko obisk pri zdravniku določa zavarovalnica, oz. ga omejuje.
Govori se, da je zdavnikov premalo, zakaj gospod Samo Fakin, dr. med. ne opravlja delo zdravnika, verjetno je pretežko, v zavarovalnici je denar zagotovljen itd. V zavarovalnicah je precej zelo dobrih zdravnikov kar me žalosti.
Trdim in sem v celoti prepričana, da se zdravlje ne da zavarovati pač pa le VZDRŽEVATI, ZATO PA MORAŠ IMETI DENAR.
Sama nisem dodatno zvarovalna, za zdravje skrbim sama (varčujem vsoto namenjeno za dopolnino zavarovanje imam na svojem računu), ko mine leto si privoščim za tisti denar obisk zdrvilišča, moj občutek je prekrasen (v kolikor ga moram porabi za zobozdravnika gre iz drugegga žepa.
Zanima me zakaj še ni ukinjeno PZZ (prostovoljno zdravstveno zavarovanje - sedaj po novem celo dopolnilno zdrav. zavarovanje??
Čakalne vrste pri zdravnikih so le umetne, da ja vsi hitijo, da bodo čimprej na vrsti (no ne vsi - večina). V Jugoslaviji tega ni bilo, vsi smo strmeli, da smo zdravi, gremo raje v naravo, k zdravniku pa takoj, ko smo ga res rabili. Ne tako sedaj čez vikend ga malo popivamo, v ponedeljek imamo po domače "mačka", ki si ga ne znamo pozdraviti, predlagam navadno vodo.
Doplačila za zdravstvene storitve niso tako velika, ta doplačila in njihove višine še ni nihče raziskal. Kajti ravno sedaj se pripravlja oz. nam grozi, da bomo za zdravstvo plačevali več. Rada priskočim vsakemu na pomoč, ne maram pa tega, da sama lahko skrbim zdravje, nekdo drug pa popiva, se drogira in lenari, ko mu odpove zdravje pa mora prispevati vsak. Zdravstveno zavarovanje bi moralo biti zagotovljeno vsem v enaki meri, moral bi ostat kot je bil ob odcepitvi iz Jugoslavije!!!!


Sedaj mi je pa lažje, želim vam obilo zdravja in lep pozdrav. Za napake se opravičujem. Tončka J.