Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo

Peticija za znižanje plače parlamentarcev na minimalno plačo / Obvestila / Poziv vsem strankam in skupinam vstajnikov / Komentarji


Gost

#251

2013-09-19 13:56

ZA, če lahko jaz preživim z minimalno plačo pa še naj oni !!!!!!!!!!!!!!!

Gost

#252

2013-09-19 14:15

ZA
Ko celotna država skoraj strada , poslanci vlečejo nenormalno visoke plače !?
Obžalujem, ker se že malo prestar, da bi se vam tudi fizično pridružil, obljubljam pa vam podporo mene in mojih prijateljev, ki vas vsi podpiramo !

Gost

#253

2013-09-19 14:30

Pozdravljeni,
Resnično ne vem, kakšen naj bo moj komentar. Komu se danes sploh še lahko zaupa. Ko so je v Mariboru začela vstaja, sem sprva vse skupaj opazovala izza vogala. Kdo, kaj stoji za tem. Ko se je začelo v Ljubljani, so bile zadeve kaj hitro jasne. Tale Lubej??? Polna usta laži in "komunističnih prevar!" Mafijski župan še vedno sedi na čelu našega glavnega mesta in se okorišča z našim denarjem in usodo. Naj povem, da sem po duši na levi oziroma levi sredini, vendar ne v tej državi. Nisem "Janšatova" ipd. Trdim, da kakršen koli že je ta Janša, nihče ni tako skrajno pokvarjen in zavržen kot ta naša "levica", ki to tudi slučajno ni. Žal, to državo so uničili Kučanovi privrženci. Strici, njihovi nečaki, vnuki podrepniki in pokvarjenci. Preveč sinov katerih očetje so bili rdeči direktorji in UDBOVCI so istega mišljenja kot njihovi starši. Privilegiji ipd. Podpiram to peticijo, zato sem jo tudi podpisala.Tudi Slovenija ima dovolj sposobnih, izobraženih mladih ljudi, ki so sposobni državo potegniti iz blata. Vendar "LUSTRACIJA" in to zelo OSTRA!
Pred dobrimi dvajsetimi letimi nismo manjkali na nobeni demonstraciji za samostojno SLovenijo. Trideset tisoč ljudi in pet policajev. Čim so prisotne zvezde, pa so na delu huligani.
lep pozdrav

Gost

#254

2013-09-19 14:37

ZA znižanje plače parlam.

Treba je varčevat tam, kjer so sredstva.

ShadowBF

#255

2013-09-19 14:44

ZA ! Ker , naj tudi oni občutijo ,kako krvavo zaslužiš svojo bogo plačo in živeti skoraj iz meseca v mesec in pogledat za vsak € kam ga boš uložil. Mislim , da je skrajni čas za to!!!
mali delavec

#256 peticija za znižanje plač - parlament

2013-09-19 14:50

Sem ZA da se znižajo plače. Zakaj?
Enostavno. Treba je varčevati. Zakaj bi začeli varčevati pri tistih ki nimajo? Najlažje je še bolj pahniti v bedo upokojence, brezposelne itd. NE! Začnimo varčevati pri politikih. Zakaj rabi imeti 3000€+ plače, službeno vozilo, menzo imajo itak poceni, in še kaj bi se najdlo. Kljub temu pa gre še vedno ogromno denarja za svetovalce, ki politikom svetujejo. Če nisi sposoben sam, potem nisi usposobljen za to delovno mesto, kaj šele da na mesec dobiš 6x večjo plačo kat navadni delavci. Glede na to da so nekateri že dolgo časa (20+ let) v politiki in dejansko ne delajon nič vseeno pa služijo, me zanima koliko bi se jih še borilo za stolček če bi zaslužili 600€. Parlament bi bil prazen. Morda bi potem prišli zraven taki, ki si resnično želijo narediti nekaj pozitivnega za našo malo državico. Politiki, znižajte si plače, vozite se z osebnimi avtomobili in pokažite javnosti, da varčujete najprej pri sebi in šele nato pri malih ljudeh!

Gost

#257

2013-09-19 15:00

Seveda sem ZA uvedbo minimalca za poslance ker si večje plače z ničemur ne zaslužijo ! Za obiskovanje parlamenta in večurno presedanje na stolu je vsak plača prevelika ! Če bi kdo na to rekel da gre za odgovorno delo ...bi ga vprašal kdaj je pa pri nas še kdo za kaj odgovarjal ? Smo država brez krivcev , za razsulo gospodarstva ni nihče kriv , za propad bank tut ne ! U bistvu smo krivi mi ljudje ki smo te teleta brez možganov izvolili v parlament zato da zdaj po nas serjejo z novimi in novimi davki ...ko je že naprej jasno da od tega da iz žepa jemlješ tistemu ki nič nima NE FUNKCIONIRA ! To je g. Boscarol v fris povedal Janši in Alenki , samo koga se pa kaj prime ....
sem zelo slab patriot te u nulo skorumpirane države in nisem nikoli verjel da me bo kdaj sram živeti v takem okolju !
Zato pozivam vse mlade izobražene ljudi ki še nimajo službe , družine ali stanovanja : bežite iz Slovenije saj tudi če greste v Burkina Faso ...imate več možnosti za uspeh in ustvarjanje eksistence kot jo imate tu ! Pojdite raje danes kot jutri !

Gost

#258

2013-09-19 15:20

za, naj poskusijo kako je živeti z minimalno plačo

Gost

#259

2013-09-19 15:33

ZA! Zakaj pa bi se varčevalo samo pri nas, naj tudi oni kaj pripomorejo k temu

Gost

#260

2013-09-19 15:33

Državna vreča še vedno ni zavezala dna za razliko od drugih navadnih državljanov. Naj tudi oni čutijo, kaj pomeni garanje za nizko plačo oz. garanje za plačevanje davkov državi ali garanje za druge za parlamentarske plače. Naj vidijo koliko ti ostane za preživetje od minimalca. In kaj bi si potem še kaj gradil, kupil? Luksuza ni tako kot ga je pri parlamentarcih. Delajo pa tako in tako nič, razen tega, da sedijo in spijo.

Gost

#261

2013-09-19 15:38

Hvala za sporočilo o poteku akcije.Sem si kar mislila, da bodo vsi tiho.
Komu so pravzaprav ti poslanci odgovorni???? nobenemu!!!!!Sploh pa a kdo ve za vse privilegije?

Gost

#262

2013-09-19 15:42

Ne vidim razloga, zakaj bi v tem kriznem casu morali biti poslanci placani karkoli vec, kot katerikoli obicajni usluzbenci - ne dvomim, da so jim eventualni"dodatni stroski" (?npr telefon, bencin itd) tako ali tako placani posebej.Sicer pa niso ravno vedno prisotni na delovnem mestu in tudi res nimam vtisa, da bi toliko naredili, da bi se mi jih zdelo potrebno posebej nagrajevati, namrec, res ni treba, da so placani vec kot ostala "raja". Naj bodo placani "po ucinku"...(Z manjsimi placami bi morda sprevideli, da se bo treba bolj potruditi in da smo vsi v isti krizi?)

Gost

#263

2013-09-19 15:43

Naj poslancem dajo minimalno plačo in bomo videli koliko jih bo preživelo in še vedno posegalo v minimalno plačo.

Gost

#264

2013-09-19 16:02

Za.

Gost

#265

2013-09-19 16:02

Podpiram iniciativo, razlike med "Slovenci" so postale enormne, vendar bogati nikoli niso zadovoljni in tekmujejo za čim boljši avto, vilo in jahto. Sprehod med funkcijami pa veliko pomaga pri kopičenju beneficij, ugodnosti, moči in denarja. Poslanci so bili župani, direktorji, funcionari ali srednješolci, ki so ubogali strankarske vodje in za to bili bogato nagrajeni. Žal enako velja za direktorje državnih podjetjih, člane uprav in nadzornih svetov, vodilne javnih agencij itn.
čas je, da se narod zbudi!

Gost

#266

2013-09-19 16:06

Ze pred vec kot enim letom se napisal,da naj bi bili palacani po ucinku in,da se jim place zmanjsajo na minimum.Te voluharji ne delajo nic samo sestankujejo in se kregajo med seboj.V parlament jih vlece le placa nepa to,da bi za Slovenijo in njihove drzavljane naredili kaj koristnrga.Polnijo le svojezepe na druge sploh ne mislijo.Tudi mini8stri in predsednik vlade morajo na minimalca.Ce bi bilo po moje poslanska funkcija nebi bila profesjonalna ampak na prostovoljni bazi in bi se zato funkcijo javili samo tisti ,ki resnicno zelijo nekaj dobrega narediti za narod i8n drzavo.Korupcijo v vladi bi pa osrto kaznoval z minimalno 10 leti zapora za taka dejanja.Potem bi stokrat premislili predenj bi se spravili v kaj takega.

Lep pozdrav,igor

Gost

#267

2013-09-19 16:10

Naj vidijo in občutijo kako se mi navadni smrtniki prebijamo in borimo z mesca v mesec

Gost

#268

2013-09-19 16:16

da

Gost

#269

2013-09-19 16:22

Gros Rok,,,,, podpiramo vas na vsakem koraku. Le tako naprej. Upam, da se nas zbere dovolj, da uresničimo načrtovano.
Kadarkoli se lahko obrnete name, da vam nudim pomoč v okviru svojih sposobnosti.

Lepo vas pozdravljam, Milan Marko

Gost

#270

2013-09-19 16:35

Ja želim, da dobijo minimalno plačo, nič regresa, ne prevoznih stroškov. Najbolj prav bi bilo, da bi v živinskem vagonu odšli na goli otok

Gost

#271

2013-09-19 16:39

ODLOČNO ZA.....SRAM ME JE DA SEM SLOVENKA
LEP POZDRAV
FANI POŽAR

Gost

#272

2013-09-19 16:40

za

Gost

#273

2013-09-19 16:46

Kdor ima visoko plačo, lahko lepo živi pri vseh podražitvah in dvigih davkov in se mu nikjer ne pozna. Malemu človeku pa se vsak evro pozna, sem vsekako ZA. Naj tudi oni občutijo, kako je živeti z mizernimi dohodki.

Gost

#274

2013-09-19 16:49

ZA.Naj šparajo tut oni, ne pa revna radna raja!!!!

Gost

#275

2013-09-19 16:57

SEM ZA! NAJ TUDI POSLANCI ŽIVIJO Z 600 EURI NA MESEC ,MALICO IMAJO ŽE ZASTON.