Za vsestranski razvoj slovenskega jezika


Gost

/ #627

2016-06-24 05:05

Podpisala sem peticijo "Za vsestranski razvoj slovenskega jezika", ker imam rada naš slovenski jezik, predvsem pa se mi zdi nepravično, da bi se slovenskim študentom predavalo v tujem jeziku razen izjemoma, ko predava tuj predavatelj ali, ko se dejansko res učijo tuj jezik ali pa so na tuji šoli. Tudi tisti, ki obvladajo angleško ali drug tuj jezik v katerem bi jim predavali, bi po mojem bili prikrajšani, ker sem prepričana, da se s prevodom tudi pomen velikokrat izgubi. Če bi to uvedli, potem bi dali prednost angleško-govoreči populaciji sveta, ki pa je tako in tako že v prednosti. tako in tako smo že vsi zmanipulirani, da delamo točno tisto kar vodilni (ZDA, UK) hočejo.
Všeč mi je se učiti tuje jezike ampak, učiti se vse ostalo v tujem jeziku je neumno!! Najprej moram razumeti snov potem pa lahko o snovi govorim v tujem jeziku. Če pa nam predavatelji predavajo z mislijo, da mi, ki v klopeh sedimo, že vse razumemo, potem ne vem zakaj jih hodimo poslušat in jih plačujemo, ker bi to bila čista izguba časa in denarja. Potemtakem si lahko o snovi pogledam tudi na Youtubu, kjer lahko posnetek tudi po želji ustavljam in si ga sproti prevajam. Ampak to lahko naredim brez da plačam karkoli drugega kot internet in elektriko. Če so predavatelji za to, da nam predajajo znanje in nam dajejo možnost aktivnega sodelovanja, potem bodite pošteni in se za nas potrudite, da nam boste v pomoč, ne v napoto!!