Za vsestranski razvoj slovenskega jezika


Gost

/ #628

2016-06-24 05:45

Pesem, ki sem jo pred leti napisala Slovencem: SPOROČILO BOGINJE ŽIVE SLOVENCEM Svetloba moje zvezde Daníce razliva se v zlatem slapu čez polje pšenice, preliva skozi večni izvir čez Gore Kristalne, kjer Zlatorog pije vodo življenja in z njim Vile bajne. Ljubila sem Te , o vrli Slovenec, iz zelenja lipe spletla na glavo Ti venec, iz prsi sem svojih Ti zlati meč podarila in v veličastnega kneza Te spremenila. Ovenčala vse Tvoje zmage sem s slavo, da našel bi notranji mir in vero pravo, moje bistro oko razprlo Tvojim potomcem je krila, da slovenska beseda bi čez širno nebo zaplovila. Veles pogum Ti je srčni dajal, Svantevit zvestega konja osedlal, Svarog vrhovna povelja izdal, Perun Te z ognjenim je ščitom obdal. Eter valovil v nogah Tvojega konja kot iskrivi je škrat, s sovražnikom boril se na bojnem polju s Teboj je kot brat, Morana napela Ti lok je in naostrila puščíce, s skrivno močjo razplamtela jih za Tvoje zmagovite konjenice. Naj sijejo zvezde na Gori Kristalni, kjer predniki Tvoji prebivajo davni, njih glas naj Tvojo dušo napolnjuje, prisluhni le temu, kar Te osrečuje. Cvetje zate, o Kresnika sin, v srcu gojim, iz trnov trpljenja dragulj Ti rodim, pridi ponosni bojevnik v moj objem, da tujce, lačne zemlje naše strem! Enotni Slovenci bodite, vsa srca naj zlijejo se v eno srce, mladi rod učite, da imel bo zdrave, ustvarjalne roké, da ponosen zrl bo na očetov svojih delo, v zavesti duha iskal vire resnice bo smelo. Morana, moja sestra, bo Zvezdi Slovencev pečat, od svetle Danice do škrlatne Večernice –vesolja preobrat, v življenju in smrti bo z Vami usodo delila, v ljubezni in modrosti Vas jaz bom vodila! (Ana Horvat) SREČNO!