Prepoved uporabe vseh pirotehničnih sredstev brez izjem.

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Prepoved uporabe vseh pirotehničnih sredstev brez izjem..


Gost

#26

2014-12-31 06:54

Super,da se je koncno nekdo resno lotil tega. Petarde bi morale biti popolnoma prepovedane, saj je povzrocajo samo ogromno skode,koriati pa nobene.

Gost

#27

2014-12-31 11:07

SKRAJNI ČAS !

Gost

#28

2014-12-31 22:44

Sem ful razocarana da je tolk mal podpisov.moj pes pa doma travmira.


Gost

#29 Re:

2014-12-31 22:49

#6: -  

 to je kultura ljudi.

JI

#30 Opis peticije

2015-01-01 13:29

Pozdravljeni,

tako kot vas tudi mene jezijo in bi, če bi uporabila svoj stil, opisala namen te peticije, še precej huje. Na te strani sem prišla zaradi tega, ker sem želela vložiti peticijo z enakim namenom.

Ampak, za dosego cilja bi vam predlagala, da se petardirancev ne opisuje na žaljiv način, temveč našteje dejanska dejstva, zaradi katerih bi bilo smotrno prepovedati uporabo pirotehničnih sredstev. Na tak način bo uspeh peticije vsekakor večji. Zame so razlogi za podpis te peticije takšni:

  • humanost do živali in podpora zavetiščem za živali, ki v obdobju, ko je splošna uporaba pirotehničnih sredstev dovoljena, sprejemajo veliko število izgubljenih in/ali poškodovanih živali
  • preprečitev nepotrebnih stroškov zdravljenja iz javnih finančnih sredstev poškodb in dolgotrajnejših posledic uporabe pirotehničnih sredstev. Nekateri ostanejo invalidi, ki s svojim zdravljenjem celo življenje bremenijo zdravstvo - kar je zaradi vzroka poškodbe meni popolnoma nesprejemljivo. V tem primeru bi 100% podprla zahtevo ZZZS, da se stroški zdravljenja za poškodbe iz tega razloga v celoti plačujejo.
  • varovanje premoženja. Javno znan primer (jih je verjetno precej več) je to leto premoženjska škoda v višini 40.000 eur zaradi požara povzročenega z uporabo pirotehničnih sredstev.

Mentalno stanje tistih, ki imajo neizmerno veselje z prazničnim bombandiranjem, pa tako vsi vemo kakšno je, ga ni potrebno posebej poudarjati :) Peticijo sem pa seveda podprla.

Lp

 


Gost

#31 Re: Re:

2015-01-02 07:43

Največ in najpogosteje "lajajo" prav ljudje... V naravi psa je da laja, mačke da mijavka in ptic, da čivkajo. To so naravni zvoki - tudi živali imajo pravico, da se izražajo, kajne?! Se mi zdi, da so ogabnejši zvoki gostega prometa, trobljenja in podobnih "izumov" človeka. In kako bi vi uredili to zadevo z laježem ob 2-eh zjutraj? Prepoved psov ali jim operativno odstraniti glasilke? Potem vas lahko začne motiti tudi predirljiv jok dojenčkov sredi noči. Kako pa bi rešili to zadevo? Primerjati lajež psov s popolnoma nepotrebnimi in nevarnimi petardami, mislim no.....
lenin

#32 Re:

2015-01-02 10:49

#6: -  

 Tudi to je razlika med Evropo in Balkanom.


Gost

#33

2015-01-02 12:19

Podbiram, ker imam že iz otroških let strah pred njimi, ko so jih včasih namerno metali pod noge.

Gost

#34

2015-01-02 22:00

Upam da uspe in da se prepove uporaba pirotehničnih sredstev!

Gost

#35 Re: Re: Re:

2015-01-03 18:53

#31: - Re: Re:  

 Lajajo psi, ki jih ljudje puščajo na odprtem, po možnosti na mrazu in vlagi. 


Gost

#36 Re: Opis peticije

2015-01-03 19:00

#30: JI - Opis peticije 

 Seveda se strinjam z vami. Vsebina peticija je odraz gneva, tega pa je potrebno zadržati preden bodo zahteve odšle v parlament. Vsekakor je vsebina, ki jo predlagate, primernejša in zagotovo jo bom(o) upoštevali. Cilj je, da zberemo 1000 podpisov, nato pa bom sam, ali pa bom zaprosil ostale, da skupaj formuliramo zahteve, ki bi jih poslali v parlament. 

Izognili se bomo označevanju in opozorili predvsem na posledice in dobre prakse.

 

lep pozdrav

 

Miran Lipovec


Gost

#37

2015-01-05 10:37

V Nemčiji so petrade dovoljene samo 3 ure po novem letu in pol je vse tiho. Zakaj država ne služi denar in kaznuje te ljudi ne vem. Zakaj se slavi mir z vojno tudi ne razumem. Jaz bi vse to PREPOVEDALA in dala grozne kazni za ljudi ki uporabljajo pirotehniko kar tako.
Kakica

#38 Re:

2015-01-05 16:57

#6: -  

 V NEmčiji ni nobenih petard sploh... okoli polnoči imajo 3 ure pol pa je mora biti tiho kot grob vse nazaj ali jih kaj dajo v zapor. V Parizu nimajo niti ognjemeta. Int kao naprej... Zakaj je Slovenija tako zaostala s tem ne vem... Meni je GROZA sploh hoditi še v domovino... še posebej ker imam dva posvojena psa ki sta imela težko življenje prej in je to GROZNo za vse nas... 


Gost

#39

2015-11-23 13:42

Zato, ker sem odločno proti uporabi kakršnih koli pirotehničnih sredstev in je za mene to pokanje, bizarni idijotizem brez primere!

Gost

#40

2015-11-26 17:59

Ker je nehumano strasiti ljudi, zivali, in sploh ne viidim smisla v tem. Pa se to, prav nic mi se ne smilijo tisti, ki se zaradi petard in vseh the pokalic poskodujejo. Smilijo se mi otroci, ki imajo retardirane starse, ki jim to kupujejo.

Gost

#41

2015-11-27 13:47

....ker je mene in mojih živali groza....

Gost

#42

2015-11-28 06:48

Ker sem lastnica psa in jim ni najbolj prijetno ob poslusanju pokov....sploh pa to nicemur ne sluzi...ni niti lepo niti koristno.

Gost

#43

2015-11-28 17:58

Ker povzročajo nemir med ljudmi in predvsem med živami!

Gost

#44

2015-11-30 09:54

Ker je pokanje zelo moteče , predvsem za starejše , bolne , ter seveda tudi za živali !

Gost

#45

2015-12-01 09:25

prvič - ker imam doma psa in drugič - ker gre tudi meni na živce in verjamem da večini mladih mamic katerih otroci težko zaspijo in se zbujajo .... in ljudje so včasih tudi bolni -......

Gost

#46

2015-12-06 12:56

Ker petarde motijo veliko večino ljudi in živali

Gost

#47

2015-12-06 16:42

Grozljivo je za stare in bolne ljudi, za dojenčke, za pse, prav tako pa tudi za ptice v mestih. Po lanski novoletni kanonadi smo na PST opazili mnogo mrtvih ptičkov. Zaradi strahu in šoka ob pokanju, so poginili. Tako smo namesto v zimski idili po snegu hodili ob trupelcih ptic pevk.

Gost

#48

2015-12-06 17:17

Številne poškodbe, preplašene živali, ogrožanje varnosti na javnih mestih so dovolj tehtni razlogi za preprečevanje tega nesmiselnega početja! Namesto da bi, npr., uživali ob silvestrovanju na prostem, poka kot na fronti in smo na preži, da nam kakšen bedak ne vrže pokalice in nas poškoduje! Čista neumnost pa je že sam zakon, ki prav v tistih dneh uporabo pirotehnike dovoljuje, sicer je prepovedana. Zakon, vreden slovenske politike!

Gost

#49

2015-12-07 11:45

Zarabi nemira in strahu katerega povzročajo pri ljudeh in živalih

Gost

#50 Re: Re: Re:

2015-12-07 11:47

#31: - Re: Re:  

 Podpišem tudi to izjavo