ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#776 Re: Re: Re:

2015-03-12 12:22

#773: - Re: Re:  

V izjavi je jasno zapisano, da te trditve temelijo na empiričnih raziskavah:


"Izsledki različnih empiričnih psiholoških raziskav, izvedenih v zadnjih štiridesetih letih v ZDA, Avstraliji, Veliki Britaniji, Nemčiji in drugih evropskih državah, dosledno ugotavljajo, da se družine z istospolno usmerjenima staršema in družine s staršema različnega spola ter otroci, ki v njih odraščajo, ne razlikujejo v psiholoških značilnostih, socialni prilagojenosti in duševnem zdravju."

 

V tej isti izjavi so tudi navedena imena slovenskih strokovnjakov, ki stojijo za to trditvijo. Če jim ne verjameš, jih zagotovo lahko vprašaš za reference.

Medo

#777 Re 760

2015-03-12 12:23

samo še to;

Švica je res konservativna a vendar uspešna država.Vsaj iz moje perspektive.Sam praviš,da tam živiš,gotovo imaš razloge za to.

Moja žena bi gotovo rekla,da takoj odstopi volilno pravico za delovno mesto.Takšno je pač realno življenje.

Srečno

 

i'm str8

#778 Re: Re: Re:

2015-03-12 12:25

#759: - Re: Re:  
hvala, nisem pomislila :)

 Ni zakaj, seveda. Hvala za podpis! :)


Gost

#779 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 12:26

#730: - Re: Re: Re: Re:  

 Spet velike črke...

Homofobija je izraz, ki ni bil izdelan ampak ima svoje lingvistične korenine. 

Ameriških novosti osebno ne maram. Je pa res, da je g. Turing naredil samomor, ker mu je takrat( po koncu 2. svt. vojne) družba v veliki britaniji kratila človekove pravice. Če ne veste kdo je g Turing, je to oseba, ki je začetnik informacijske tehnologije, ki jo trenutno uporabljava. In da bil je homoseksualno usmerjen.

Sram nas pa zato, ker smo odobrili osnovne človekove pravice, ne sme biti.


Gost

#780

2015-03-12 12:28

Vsekakor se strinjam z namenom te peticije!
gost

#781 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 12:29

#758: - Re: Re: Re: Re:  

 med duhovniki je tudi veliko gejev..tolk v vednost.

i'm str8

#782 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 12:29

#757: - Re: Re: Re: Re:  
Pozdravljeni. Manca mi je ime, 20 let sem stara in imam dva očeta. Ati, ki je prejle lepo podal primer naše družine (par komentarjev nazaj), me je vprašal, če bi želela tudi sama kaj pokomentirat, glede na to, da imam iz prve roke dosti več izkušenj kot pa večina ljudi tukaj. Že sem začela pisat dolg sestavek, saj me je veliko komentarjev prizadelo. Užalilo. Predvsem pa je razžalostilo atija, kar me je še posebej podžgalo. Ampak sem si kasneje premislila. Nesmiselno je komplicirat, nakladat, navajat... dejstva so dostopna vsem v obliki vrhunske literature, mnogo primerov iz prakse pa prav tako obstaja. Kar lahko ponudim sama, je tole: Življenja, preden je mami zapustila očija in mene, se ne spomnim. A oči mnogokrat govori o njej, pa to lepe stvari. Razumno jo je pustil odit, pravi, saj je bila ona tista, ki ga je najbolj podpirala pri tem, da sam sebe najde. Nimata več kontakta in ni del našega življenja. Se pa dobro spomnim mnogo trenutkov iz mojga odraščanja pri očiju in atiju. To je bilo in še vedno je, lepo življenje. Podpora, ki mi jo dajeta, me drži pokonci. Ljubezen, ki mi jo naklonjata, mi pomaga skozi težje odločitve in vzgoja, ki sta mi jo nudila, me je pripeljala do tega, kar sem. Uspešna, pridna, predvsem pa spoštujem in ljubim svoja starša, ki sta mi odraščanje tisočkrat olajšala. Ne bom izgubljala besed. Nad komentarji sem razžaljena, vendar prosim vse: ne odzivajte se na negativnost. Naj si mislijo, kar želijo, o naši družini. Jaz si milsim svoje in tisočkrat bolj važna nam je podpora tistih, ki razmišljate odprto in prav, zato se ne oziramo na žalitve tistih, ki o nas nimajo najmanjšega pojma. Lep pozdrav in najlepša hvala za vse lepe besede!

 BRAVO! Kar solze so mi šle na oči...

In vedi, da nas je sigurno več, ki vas v celoti podpiramo! <3

Manca

#783

2015-03-12 12:34

Še enkrat hvala vsem za podporo in lep odziv. Zaradi ljudi, kot ste vi, je naše življenje (in življenja mnogih, mnogih!) lažje in lepše. Želim si, da bi lahko nekoč uvideli, koliko nam podpora dejansko pomeni. Želim si, da bi lahko začutili, kako prijazna beseda vpliva na nas. Resnično upam, da ste in boste v življenju deležni najboljšega, najlepšega. Pozdrav!


Gost

#784 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 12:35

#766: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Resno? Glede na napisano se spuščate v inuendo? Mislim, da vam manjka empatije in je to tudi edini razlog, da ne sprejemate drugačnosti. Empatija je edini vzrok za moralo in ne svete knjige. 


Gost

#785 Pravica do dela - ne pravica do spola

2015-03-12 12:41

halo - pravica do dela


Gost

#786

2015-03-12 12:48

Zahtevajmo dosledno spoštovanje in izvajanje 7.člena Ustave RS !!!

Gost

#787 Re: Re: Re:

2015-03-12 12:50

#25: - Re: Re:  

 

Nerodno stališče...to o "naravnem"....in "nenaravnem" ... spočetju Jezusa Kristusa ???

Gost

#788 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 12:52

#779: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 

Ha! Cista resnica, Alan Turing je "oce racunalnistva" in clovek ki je pomagal razbiti Enigma enkripcijo Nacistov ter s tem prispeval h koncu druge svetovne vojne! Bil je diskriminiran in zaradi svoje spolne usmerjenosti tudi, v koncni fazi, umru.

Smesno ne, da nam je gay moski omogocil, da imamo racunalnike, in da jih ljudje zdaj uporabljajo za nadaljno zatiranje homoseksualnih ljudi.

Hipokriti - takoj nehat racunalnike uporabljat.

 

en.wikipedia.org/wiki/Alan_Turing


Gost

#789

2015-03-12 12:56

Zamislite se malo tisti ki ste proti, kaj pa če bo vaš otrok ali vnuk gej/lejzbika in vam bo pri 20 letih reko ati mami babi dedi jaz sem gej/lejzbika A GA BOTE ZABRISALI Z HIŠE? Tisti ki bi to naredili ste pa normalni.... Tisti ki je pa gej/lejzbika pa ni človek. Ta ČLOVEK, ki je gej/lejzbika izkazuje veliko več LJUBEZNI, saj zaradi svoje "drugačnosti" (pomojem mnenju to ni drugačnost, ker je isto človek z dobrimi in slabimi lasnostmi, tako kot smo pa vsi) veliko pretrpel, zaradi tistih ki tega tega NE SPREJEMAJO ampak OBSOJAJO.

Poglejte tudi koliko otrok trpi pri starših (mnenje nekaterih da je to samo mami in ati) zaradi nasilja, alkohola... in žal koliko otrok dnevno umre zaradi lakote (Afrika) zakaj si takšni otroci ne zaslužijo LJUBEZNI, SPOŠOVANJA, SREČE, IN PREDVSEM DA BI LAHKO ŽIVELI. Takšni otroci ki nimajo tega bi bili zelo SREČNI da bi imeli atija in atija/mamo in mamo, ker bi lahko ŽIVELI in bili SREČNI, da ŽIVIJO V MIRU in ne v nekem nasilju in alkoholu ali celo da so obsojeni na smrt.

 


Gost

#790

2015-03-12 13:14

Razprave in referendumi o tem in podobnih zakonih je odvračanje pozornosti od bistvenih težav v tej družbi. Državo je zadel infarkt, naši politiki pa zdravijo žulje, nekateri urejajo nohte in pričeske, da bo "truplo lepo".

Gost

#791 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 13:34

#782: i'm str8 - Re: Re: Re: Re: Re:  

 bravo.... in nadvse lepo.

 

čestitke tudi očiju in atku, za odlično delo. sta lahko velik izgled za veliko družin.

 

veliko sreče v nadaljni življenski poti.

 

 

Andraž Polterkov

#792 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 13:39


Gost

#793 Re:

2015-03-12 13:43

#38: -  

 

15. Stari starši dobijo skrbništvo nad otrokom. Do polnoletnosti. Če bi tvoji stari starši posvojili tvojega otroka... kaj bi bil potem ti njemu? brat/sestra??
hujo

#794

2015-03-12 13:48

končno, bil je že čas da imajo vsi enake pravice!


Gost

#795

2015-03-12 13:49

Retardi nazadnjaški najdejo cajt za podpisat peticije, ki si jih najmanj tičejo. 80.000, wow. Bi blo fajn če bi dobili toliko podpisov na peticijah, k se dejansko borijo za pravice človeka (npr. tale)

-Mile Kitič

Gost

#796 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 13:50

#792: Andraž Polterkov - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Zakaj je bilo treba pisat, da nekdo zasluži smrt?


Gost

#797

2015-03-12 13:59

Ce smo demokraticna drzava, moramo in morajo vsi drzavljanii meti enake pravice.

Gost

#798

2015-03-12 14:01

vsi drugačni, vsi enakopravni... <3

Gost

#799

2015-03-12 14:03

ljubi in pusti ljubiti....
i'm str8

#800 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-12 14:06

#792: Andraž Polterkov - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  
Ali me žališ?

 A ti to resno???!!!????

Ti želiš vsem homoseksualcem smrt, te pa užali, ko ti nekdo reče BEDAK? Stuširaj se s hladnim tušem in premisli kaj blebetaš!