Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#451

2016-04-01 09:32

Solange es Angehörige gibt sollten die Kinder auch bei ihnen bleiben. Keiner sollte das Recht dazu haben den Großeltern die Kinder zu nehmen. Denn das ist Familie !!!! Ich wünsche mir das die Großeltern die Kinder wieder bekommen. Und hoffe meine Unterschrift ist auch gültig wenn Sie auch aus Deutschland Kommt. 'Denn so etwas sollte man und muss man unterstützen. Geboren bin ich in Maribor und habe selber 3 Kinder. Es zerreißt mir das Herz sowas zu sehen wie die Großeltern leiden. Es reicht doch das Sie ihre Tochter verloren haben. Ich hoffe ich kann mit meiner Unterschrift helfen.

Gost

#452

2016-04-01 09:33

Starši si izberejo za BOTRE svojih otrok tiste osebe, katerim zaupajo in jih otroci poznajo. Toliko govorjenja o medgeneracijskih odnosih, potem pa otroke vzamejo starim staršem in jih odpeljejo k popolnim neznancem - SRAMOTA!

Gost

#453

2016-04-01 09:33

Mogoce pa kaj spremenimo v tej drzavi ceprav tezko vrjamem.

Gost

#454

2016-04-01 09:34

Kar se dogaja v naši državi, je že totalno bolano in absurdno. To, kar so dejansko tuji ljudje naredili otrokoma in ju odvzeli starima staršema oz. dejansko družini, je pa grozljivo dejanje, vredno vsega obsojanja. Upam, da se bo v dobro otrok čimprej ukrepalo! Imejmo malo razuma in čustev, še živali imajo tega več!

Gost

#455

2016-04-01 09:34

Ker je potrebno pomagati tema otrokoma, da ostaneta pri babici, dedku, ki nista tako STARA, da ne bi mogla pomagati svojima vnuku, vnukinji, saj sta že veliko pretrpela ob izgubi hčere!

Gost

#456

2016-04-01 09:34

Se strinjam , da je vedno potrebno preveriti vsa dejstva .
Kje otroci živijo, kako se ravna z njimi ....
Da pa otroka odpeljejo iz vrtca , ne da bi se prej posvetovali s
trenutnimi skrbniki in tudi otroci , pa je nečloveško in skregano z
zdravo pametjo !

Gost

#457

2016-04-01 09:36

Zato, ker sem za pravico... ker to, kar se je zgodilo dečkoma, se ne bi smelo več dogajati. In naj po vsej Sloveniji preverijo Centre za socialno delo - veliko krivic se je že zgodilo drugim otrokom, pa se ni nihče oglasil.

Gost

#458

2016-04-01 09:36

Verjamem, da zakonodaja mora omogočati neodvisno ukrepanje pristojnih služb, saj obstajajo primeri, ko je to nujno. V tem primeru pa je država spet prekosila samo sebe in pokazala, kako nesposobni so vstopati v zahtevne odnose. Opravka so imeli s strto družino, ki je V CELOTI potrebovala pomo in ne nov udarec. To, kar se je zgodilo, se na enak način neregulirano lahko zgodi očitno vsakomur izmed nas in niti zamisliti si ne morem, da bi vsak izmed nas živel v strahu pred podobno situacijo, če se nam kot staršem kaj hudega pripeti! Da je mera polna, se je to zgodilo na isti dan, ko je CSD zatrjeval, da sta stara starša prestara za skrb za otroka, obenem pa so napovedali podaljšanje delovne dobe do 67. leta! Ljudje v takšnih okoliščinah potrebujejo pomoč, ne pa nov udarec. PRedlagam, da razmislimo o humanitarni akciji, v kateri bomo zbrali denar za brezkompromisnega odvetnika, ki bo pokazal, kje so meje, ki se jih ne da in sme prestopiti.

Gost

#459

2016-04-01 09:37

Zelo si želim, da bi včasih državna birokracija delala malo manj v "korist" in "dobro" nas državljanov ( in tudi v tem primeru navedenih otrok) in ne naredila bodisi nič, ali pa kaj bolj življenjskega.

S spoštovanjem do vseh nemočnih v birokraciji!

Miloš Šonc

Gost

#460

2016-04-01 09:37

Ker se mi ne zdi prav, da se proti volji jemlje otroke ljudem ki so otrokom sorodstveno najblizje in ni krivdnih razlogov za odvzem!

Gost

#461

2016-04-01 09:37

Ker se ne odloča v dobro otrok, ampak le po črki zakona!

Gost

#462

2016-04-01 09:38

Ne vem če je to socialno delo?? Ljudi pahnejo na dno brezna!!!


Gost

#463

2016-04-01 09:39

Podpisala sem zato, ker mi je mar. Upam in želim si, da se bo stvar uredila, tako kot je prav. Vnuke nazaj dedku in babici.

 

idacka
Gost

#464

2016-04-01 09:39

Kar se dogaja je nazaslišano.. Zaposleni v Centru., bi morali ščititi interese otrok in preprečevati travme ne pa jih dodatno povzročati s svojo nestrokovnostjo in objektivnostjo..Če bi se to zgodilo mojim otrokom, bi verjetno na drugi strani mavrice  ne imela miru...


Gost

#465

2016-04-01 09:40

Zelo dobro in pošteno z radostjo v srcu potrjeno, da se je te peticije kdo spomnil! Vesela sem, da se bo glede tovrstnih zadev nekaj premaknilo v prid otrokom, vnukom, še posebej za stare starše in razvrednotilo vse socialne, nesposobne institucije! Spoštujem takšne pogumne in za vse dobrodošle korake!

Gost

#466

2016-04-01 09:42

če je oče zakrivil hudo kaznivo dejanje, kot je umor ,mu morejo takoj prenahat vse  pravice.. če je človek enkrat storil umor, ga lahko še enkrat. direktorica tega centra za socijalno delo pa bi mogla nemudoma iz svojega položaja..pri takih zadevah  bi se moglo gledat v dobrobit otroka ne samo list papirja in zakon.. sem pa takoj za da se vsi centri za socijalno delo ukinejo pa naj vsi zaposleni ostanejo takoj brez služb, saj ne delajo v dobrobit ljudi..samo plače vlečejo in se norčujejo iz ljudi in jim povzročjo še več škode in trpljenja..


Gost

#467 Re:

2016-04-01 09:43

#464: -  

hvala enako.. če bi mojim sorodnikom  povzročili take travme, bi ti ki so imeli besedo sami naredli samomor


Gost

#468

2016-04-01 09:44

Zato ker otroke samo izkoriscajo nobeden ne pomisli v resnici nanje.

Gost

#469

2016-04-01 09:44

SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ne morem verjeti,da se kaj takega lahko dogaja....Jočem....LJUDJE APELIRAN NA VAS,DA KDORKOLI LAHKO POMAGA NAJ NEKAJ NAREDI,DA SE TA DVA UBOŠČKA VRNETA V VAREN OBJEM SVOJIH STARIH STARŠEV!!!!!PROSIM!!!!!O BOG NO....KAKŠNA DRŽAVA JE TO???kAKŠNA SOCIALA?????OTROKOMA IN STARŠEM VZETI MATER IN HČI NA KONCU PA IZJAVITI,DA IMA MORILEC ŠE VSE MOŽNOSTI,KER JE OČE????PA KAJ STE NORMALNI??????SEM MATI 6 IH HVALA BOGU ODRASLIH OTROK IN MED NJIMI JE SIN Z AVTIZMOM IN HUDIMI DUŠEVNIMI MOTNJAMI....OTROKU Z AVTIZMOM ODVZETI STARA STARŠA,KI JU POZNA IN NA KATERA JE NAVEZAN....PA VI NISTE NORMALNI.....KDOR JE IZDAL TO ODLOČBO NAJ SE JAVI K PSIHIATRU KAJTI Z NJIM NI VSE V REDU!!!!!!

Gost

#470

2016-04-01 09:45

Na bruhanje mi gre! Kaj daje pravico in kako si drznejo aparatčiki v nekih kvazi državnih inštitucijah na tako brezčuten in nečloveški način odločati o tako subtilnih zadevah in o usodah ljudi?! To je nezaslišano!

Gost

#471 Re:

2016-04-01 09:45

#25: -  

otrok  mora ostati v družini- pa kaj vam je

kako ga lahko odpeljejo- noro


Gost

#472

2016-04-01 09:46

To, kar je naredil CSD Velenje, je svinjarija. Dajte otroke nazaj starim starsem.

Gost

#473

2016-04-01 09:46

no in potem tudi vzgojiteljice v vrtcu tik pred penzijo ne smejo več v službo...ker babica je prestara da bi dva vnuka imela.. vzgojiteljica je še hujše ker jih ima 20


Gost

#474

2016-04-01 09:47

Logično naj bi bilo da v primeru smrti staršev naj bi otroci pripadali enim ali drugim starim staršem tistemu ki je pripravljen jih preživljati in seveda tudi zmožen za to

Gost

#475

2016-04-01 09:47

Tudi sama sem babica imam 3 zlate vnuke in ne morem si predstavljati da bi se pri nas zgodila podobna zgodba . Kdo piše pri nas take zakone je skregan z zdravo pametjo . Jaz mojih vnukov ne dam um konec . A, jim bo boljše pri tujih ljudeh. Kje pa je garancija? Groza.