Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek

Stopite v stik z avtorjem peticije

Ta tema pogovorov je bila samodejno ustvarjena iz peticije Dodelitev skrbništva starim staršem v primeru Škratek.


Gost

#526

2016-04-01 10:22

Kri ni voda in včasih so otroci na stare starše bolj navezani kot na lastne.To pravico jim ne sme nihče vzeti tudi drzava ne.

Gost

#527

2016-04-01 10:22

Storila se je velika krivica otrokoma, to je že norost!

Gost

#528

2016-04-01 10:22

Nedopustno dejanje v skodo otrok. Pomagajo naj starim starsem da bodo otroci lazje preboleli izgubo mamice.

Gost

#529

2016-04-01 10:24

pridružujem se peticiji, ker želim, da čimprej vrnejo otroka starima staršema. sramota za Slovenijo, ne morem verjeti. Butalsko ravnanje

Gost

#530

2016-04-01 10:24

Ker sem mnenja, da stari starsi in sorodniki so najbolj primerno za skrb otroka v primeru, da obeh starsev nimajo in tudi sama sem mati in sem za stare starse.

Gost

#531

2016-04-01 10:25

Da pokažem nestrinjanje z odločitvijo CSD,ker ni dobra za otroka.

Gost

#532

2016-04-01 10:26

Z eno besedo povedano-kar delajo CSD je nečloveško!!!
Mary

#533 Re:

2016-04-01 10:26

#24: -  

 Tudi sama mama fantka z avtizmom se strinjam. Raje bi jim olajšali obisk strokovnjakov, če že pravijo, da delajo v dobrobit otroka. Groza!


Gost

#534

2016-04-01 10:27

Prava stvar!

Gost

#535

2016-04-01 10:28

Zato, ker stari starši morajo imeti to pravico, da skrbijo za svoje vnuke ! So del njihovega življenja in ne morem si zamisliti, da jim nekdo to pravico odvzame.

Gost

#536

2016-04-01 10:28

Ker bodo stari starši zagotovo bolje poskrbeli za vnučka, kot kdor koli drug. Ni vse v m2 , tudi dovolj mlada sta še. In če bi se to zgodilo mojim otrokom, bi želel, da bi za otroka poskrbela moja ali žanina starša.

Gost

#537

2016-04-01 10:31

To je nedopustno da se tako na hitro iztrga otroke od njihovih družin. Stari starši so družina in vsi vemo da so družinske vezi in brezpogojna ljubezen starih staršev otrokom še kako pomembni. To niso predmeti, to so otroci, nas največji zaklad, biser, imajo čustva in so zelo ranljivi....to se ne sme dogajati v današnjem času.Žalosti me kakšni ljudje delajo v CSD jih.....

Gost

#538

2016-04-01 10:31

Grozljivo je živeti v svetu, kjer imajo prav in vse pravice tisti, ki so brez srca. Žal mi jih je, saj očitno nikoli niso spoznali ljubezni. Rojeni od staršev, ki se nista ljubila, zavrženi, zapuščeni v trenutku rojstva, prepuščeni na milost in nemilost tujcem in ulici... Ne, ne predstavljam si, kako so sploh preživeli... Potem pa se vpišejo v šolo za socialnega delavca, da lahko še drugim zagrenijo življenje...

Gost

#539

2016-04-01 10:33

Ker bi tudi sama hotela, da skrbijo za moja otroka babice in dedki, ce bi se nama s parnerjem kaj zgodilo... in ne popolni tujci. Otroci v tako hudi situaciji potrebujejo oporo v njim znanih osebah. Pri ljudeh, ki jih imajo resnično radi in niso le stevilka v sistemu...

Gost

#540

2016-04-01 10:33

Otroci spadajo k družini, čeprav so to stari starši, vzgajajo jih lahko z ljubeznijo,

Gost

#541

2016-04-01 10:36

Sm že komentiru, zdaj pa še zahtevam odstop celotnega vrha csd velenje in vseh odgovornih kakor-koli povezani s tem primerom. Sodstvo pa naj preveri vse centre za socialno delo in njihova delovanje v podobnih zadevah. Sram me je da sem velenčan!!!

Gost

#542 Re:

2016-04-01 10:37

#25: -  

 Zalostno, da zivimo v taksni drzavi!!!!

Uboga starsa in otroci. Vse bodo unicili. S cim so si to zasluzili???

Centre za socialno delo in podobno navlako, bi morali ze zdavnaj zapreti. So sami sebi namen. Za ljudi, za katere bi morali kaj narediti ne narefijo nic. Glavno da se drzijo paragrafov kot pijanec plota in dobijo placo. Za drugo jim ni mar.

Beda!!!!

 

 

 

 


Gost

#543

2016-04-01 10:37

otroka naj vrnejo nazaj starim starsem. sram jih naj bo a se kdo zaveda kako trplenje je to za otroka in stara starsa. zakaj jim ne pomaga center ce so tako pametni. kr drugam otroke talajo sj to ni kruh. sramotaaaaaa

Gost

#544

2016-04-01 10:39

Ker je to edino pravilno, razen če ne obstajajo druge okoliščine in stari starši RES niso sposobni poskrbeti za vnuke - ne samo po mnenju scd ali drugega uradnega "PAMETNJAKOVIČA".

Gost

#545

2016-04-01 10:39

sramota za slovenijo kaj se dogaja..res sramota...

Gost

#546

2016-04-01 10:40

Zato, ker otroci spadajo k starim staršem in ne neznanim ljudem. Katastrofa

Gost

#547

2016-04-01 10:42

Zato ker mi gre na bruhanje naša sociala ki misli na vse prej kot na dobrobit otrok. (Spolnimo se primera iz Sežane, ko je mati pred leti umorila svoja dva otroka na kar jih je oče opozarjal in jih svaril), če je pa denar problem naj dajo tistega babici in dedku ki so ga namenili rejnikom. Ali so morda rejniki po novem taki ,ki neželijo in nedobijo denarja od države.

Gost

#548

2016-04-01 10:42

V mnogih primerih stari starši skrbijo za otroke povsem primerno ali še bolj primerno kot starši, medtem ko so starši na delu. Veliko je tudi primerov, ko živijo v majhnem stanovanju ampak to nikakor ne more biti razlog za slabo življenje. Pomembna je skrb, ljubezen, vzgoja!
Pa tudi starost? Ko imajo danes ljude otroke pri 60 je vse v redu, ko sta pa stara starša toliko stara pa nista sposobna vzdrževati otroka. Zdrav razum tega nebi dopuščal!

Gost

#549

2016-04-01 10:42

Podpisal sem peticijo zaradi  odvzema otrok, od dedka in babice ,ki sta ljubeče skrbela za svoja dva vnuka a država se (požvižga) po domače kaj je dobro za otroka.

Buc

#550 ??

2016-04-01 10:42

Sama še nimam otrok, vendar razmišljam za v naprej. Če bi se meni in možu kaj zgodilo, bi seveda želela da ostanejo otroci pri moji mami, ne pa pri nekih neznancih. Sama sem očeta izgubila pri 12ih letih in te izgube ne bom nikoli prebolela, se pa spomnim kako sem se bala da se nebi kaj zgodilo še mami. Velikokrat sem razmišljala kaj bi se zgodilo z mano. Pa sem bila stara 12 let!! Ta uboga otroka pa sta še majhna in še stvari ne moreta razumeti tako kot sem jih jaz pri 12ih. Naš sistem v Sloveniji je katastrofalen in res ne morem verjet da se takšne stvari dogajajo. Vzet otroke starim staršem ker imata premajhno stanovanje in ker sta prestara? Ah pa lepo vas prosim, 50 let nazaj sigurno ni bilo centra za socialno delo, v družinah je bilo bistveno več otrok, pa so živeli v majhnih hiškah in stanovanjih pa jim ni nič manjkalo, celo srečnejši so bili kot smo mi danes. Poznam družino, ki je živela v majhnem stanovanju. Mož in žena, 6 otrok, pa so pred nekaj leti živeli v stanovanju s 40 kvadrati. Otroci so spali v sobi, starša pa v kuhinji. In kaj jim manjka danes? Nič, otroci so odrasli, se osamosvojili in prav nič jim ne manjka. Zato podpiram peticijo in res srčno upam da bosta stara starša dosegla svoje in dobila vnuke nazaj!! Te gospodične ki delajo na centru za socialno delo se pa naj zaletijo nekam. Naj se raje ukvarjajo z družinami, kjer se nad otroci izvaja nasilje ali obratno. Pa veliko dela bi imeli s takšnimi.