ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#101 Re:

2015-03-11 07:46

#100: -  

 strpnost je lepa čednost.. tut če dec pije in tepe otroke in mati skupaj


Gost

#102

2015-03-11 07:54

Ključni za otrokov razvoj so procesi v družini kot so kakovost starševstva in vzgojni slog,
kakovost odnosov in zadovoljstvo z odnosi, medsebojna navezanost in podpora,
sodelovanje in harmonija med staršema ter psihosocialno blagostanje staršev. Na otrokov
razvoj ugodno vpliva odsotnost konfliktov v družini, medsebojno sodelovanje, zaupanje,
povezanost, toplina, varnost in skrb. Pomembna je tudi podpora širše socialne mreže.

Gost

#103

2015-03-11 07:54

Družinski zakonik ftw!
Ponosen oče in gay

#104 Re: Imate 5 dni časa

2015-03-11 07:55

#95: 5 dni - Imate 5 dni časa 

 Žal naše inštitucije nimajo cerkva in prižnic s katerih bi manipulirali z vsebino sprememb zakona. Pa tudi če bi jih imeli ne bi zlorabili svetega, posvečenega kraja kot je Božja hiša (cerkev), ki je namenjena bogoslužju in ne političnemu agitiranju in v njej kupovanju glasov in podpisov.

Če bi se danes vrnil v te cerkve Kristus, bi jih ravno tako razgnal z vrvjo kot pred 2000 leti iz molilnice z bsedami Svetega pisma: "Iz hiše mojega očeta ste naredili tržnico".

Jaz pa pravim: "Odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo!" Žal se iz Božje besede in zgodovine niso ničesar naučili.

5 dni

#105 Re: Re: Imate 5 dni časa

2015-03-11 08:02

#104: Ponosen oče in gay - Re: Imate 5 dni časa 

 Ja, imate pa internet, ki je še veliko bolj priročen od cerkve. V cerkev hodi samo omejeno število ljudi, na net pa vsi. Tako, da pričakujem vsaj 3x več podpisov v teh petih dneh, še posebej ker lahko podpisujejo tudi tujci


Gost

#106

2015-03-11 08:02

Sem sa enakopravnejso druzbo!!

Gost

#107

2015-03-11 08:03

Predsodki proti, se mi zdijo ne osnovani in zgrajeni le na predsodkih in nestrpnosti proti istospolno usmerjenim. Sama sem heteroseksualna, vendar se mi zdi, da lahko homoseksualci enakovredno vzgojijo otroka v odgovorno, stabilno in strpno osebo. Največji problem se mi zdi stigma, ki jo bodo ti otroci deležni prvih nekaj generacij , vendar bi se to tako ali tako zgodilo. Čas je, da Slovenija prebije svojo željo po predalčkanju tega kar je normalno in kaj ni in opravi z iskanjem grešnih kozlov v tistih, ki niso enaki kot oni .

Ponosen oče in gay

#108 Re: Re: ZA OTROKE GRE, ZA DRUŽINE GRE, NE ZA VERO IN POLITIKO

2015-03-11 08:03

#98: 5 dni - Re: ZA OTROKE GRE, ZA DRUŽINE GRE, NE ZA VERO IN POLITIKO 

 Škoda, da kot vneti nasprotnik zakona niste zasledili že pred leti v medijih izjave mojih otrok. Kljub nezreli družbi in množice takih, ki so jima odrekali osnovne otrokove in človeške pravice in svoboščine in nista bila deležna enakosti ker sta živela v istospolni družini, sta zrasla v čudovita človeka in verjemite, da si pri svojih 30 letih upata govoriti sama, brez moje prisotnosti.

Prav tako sta svobodno sodelovala v študiji, ko je zdravnica pripravljala specializacijo družinske medicine o psihofizičnem razvoju otrok v istospolnih družinah. To je resnica in ne neke namišljene bojazni.

Moja otroka sta živ dokaz visoko izobraženih, strpnih in čudovitih osebnosti, srečnih v njunih heteroseksualnih vezah, kljub temu, da sta odraščala od malega v istospolni družini.

nekdo

#109 Re:

2015-03-11 08:04

#10: miha -  

 lol Miha :D

Mešaš naravo in družbo. Homoseksualnost ne spreminja načina reprodukcije. Za spočetje še vedno rabiš spermij in jajčece.

Da tip, hetero ali homo nima jajčec, je znano vsem s končano osnovno šolo.

Gre za to, da različn otroci, se popolnoma brez upliva znajdejo v najrazličnejših okoljih odraščanja. 

Poleg tega je tvoja teza napol jalava, ker, genetsko gledano, plod s 100% dednim materijalom dveh oseb istega spola že obstaja.

Kot tudi že obstajajo otroci, ki niso imeli sreče, da bi odraščali s svojimi roditelji/starši. Zakaj bi sistemsko - ker gre ravno za to - sistemsko urejanje(zakonodaja) nekatere za to prkrajšal, ker ti tako misliš ne vem.

špela

#110

2015-03-11 08:07

Noben nima pravice vsiliti svojo ideologijo drugim, čas je da ljudje nehajo gledat v to kar dela sosed, in se začnejo ukvarjat s svojim lastnim življenjem. Sem za enakopravnost ljudi, in proti tistim ki mislijo da imajo pravico drugim ukazati kako morajo živeti. Istospolni pari imajo pravico do enakopravnost.


Gost

#111

2015-03-11 08:08

Več pumpa,da se čim več podpisov zbere

Gost

#112

2015-03-11 08:11

Bolje bi bil naslov peticije: ZA OHRANITEV ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH ;)

i'm str8

#113 Re:

2015-03-11 08:13

#10: miha -  

 Kakšno ubogo razmišljanje. Nikoli in nikdar si ne želim, da bi moji otroci odraščali ali hodili v šolo s tvojimi, da se ne bodo nalezli kakšne neumnosti. Ker to je vse kar jih očitno učiš!

krena

#114 Re: Re:

2015-03-11 08:13

#23: - Re:  

 Zakaj sramota?

PLAVI

#115 Re:

2015-03-11 08:16

#1: -  

 * NE GRE ZA TO KAJ JE IN KAJ NI MODERNO, DA BI SE SKLICEVALI NA 21 ST. gre za več kot to

*  NI HČE OD KOALICIJE " ZA OTROKE GRE" NE NASPROTUJE ENAKOSTI- tukaj lažete IN ZAVAJATE NA RAČUN TEGA, DA DOSEŽETE SVOJE. NI POŠTENO DO NAŠIH DRŽEVLJANK IN DRŽEVLJANOV.

* POGLEJ KAKŠNE PLAČE IN OD KOGA IMAJO TE PLAČE TI, KI SE PREDSTAVLJAJO ZA PREDSTAVNIKE KLINIČNIH PSIHIATROV IN TI BO VSE JASNO GLEDE PRISTRANSKOSTI IN OBJEKTIVNOSTI NJIHOVEGA PODANEGA MNENJA. TO MNENJE JE ZELO ZASKRBLJUJOČE, SAJ V OZADJU PRIORITETNO TEMELJI NA DRUGIH VREDNOTAH KOT PA BI PO STROKOVNI STRANI MORALO.

* TUKAJ ZBIRATE PODPISE ELEKTRONSKO, ZBIRAJTE JIH FIZIČNO, ČE VAS JE KAJ " V HLAČAH".

* NO JA AGRESIJE PA ITAK SEM ŽE NAVAJEN S STRANI ZAGOVORNIKOV TEGA ZAKONIKA. (p.p. ne vseh)

i'm str8

#116 Re:

2015-03-11 08:18

#13: -  

 Takšen veto sploh ne more bit, ker je protiustaven (poseganje v človekove pravice). Se gre pa pri tej peticiji zato, da dokažemo, da obstajamo normalni ljudje in da izkažemo podporo tistim, za katere se gre. :)

Ponosen oče in gay

#117 Re: Re: Re: Imate 5 dni časa

2015-03-11 08:19

#105: 5 dni - Re: Re: Imate 5 dni časa 

 Ne pričakujem niti desetine vaših podpisov. To tudi ni namen te peticije, ker mi nimamo pastirjev, ki bi strašili svoje ovčice s peklenskim ognjem, če ne bodo dali svojega podpisa.

Samo kontaktiramo svobodno misleče ljudi, ki se svobodno brez strahu brezna pekla, po lastnem razsodnem premisleku in upoštevanju argumentov za ali proti, po svoji volji (ne diktirani in zapovedani) odločijo tako kot se. To pa se dragi moj sodržavljan imenuje demokratično izražanje in diktatura usmerjene miselnosti.

Da ne bo napačno razumljeno. Nič nimam proti svobodnemu izražanju volje, nasprotno podpiram jo in jo spoštujem. Spoštujem prav vsako nasprotno mnenje, ker ima vsak do svojega mišljenja pravico in jaz nimam pravice in si je tudi ne dovolim vzeti, da bi omejeval svobodo mišljenja drugega.

Vendar pa to mnenje in stališče spoštujem, kadar je to odraz lastne sposobnosti ocenjevanja, argumentiranja in ustvarjanja mnenja. Nikakor pa ne morem spoštovati vsiljenega mnenja ljudem zaradi strahu pred posledicami iz verskih razlogov oziroma kadar se z verskim naukom manipulira za dosego političnih ali druhih osebnih, vodstvenih ali organizacijskih potreb ali ciljev določene hiearhije.


Gost

#118

2015-03-11 08:19

Na protestih je bil transparent z napisom MAMA+OČE+OTROK=DRUŽINA - tisti, za katere velja MAMA+OTROK(ali več) in OČE+OTROK(ali več)torej NISO DRUŽINA...to razumem kot diskriminacijo teh družin, kot kršenje človekovih pravic do svobode odločanja...itd. Žal mi je, da so ljudje tako nesposobni sprejemati druge, ne glede na to koga ljubijo.

Gost

#119

2015-03-11 08:20

VSI ENAKI - VSI ENAKOPRAVNI!!!
5 dni

#120 Re: Re: Re: ZA OTROKE GRE, ZA DRUŽINE GRE, NE ZA VERO IN POLITIKO

2015-03-11 08:21

#108: Ponosen oče in gay - Re: Re: ZA OTROKE GRE, ZA DRUŽINE GRE, NE ZA VERO IN POLITIKO 

 Verjamem v izjeme, v večini primerov pa ni tako. Vsaj sodeč po NEODVISNIH raziskavah. Prosim za povezavo do izjav vaših otrok

PLAVI

#121 Re: Re:

2015-03-11 08:22

#101: - Re:  

 Človek odpri oči in vzljubi realnost, lažje ti bo.

Ja tudi takšna početja so v realnosti toda ne samo in prioritetno, kaj šele kot zastavljen ideal.

Če si za enakopravnost potem enakopravno primerjaj istospolni par , ki imata zdrav odnos (ni alkoholizma, zasvojenosti, nasilja...) z različno spolnim parom, ki imata zdrav odnos (ni alkoholizma, zasvojenosti, nasilja...).

Kljub enakopravni primerjavi je po naravni danosti tukaj razlika, pa če jo priznaš ali ne.

Kamen in cvetlica še nikoli nista nekaj enakega a sta lahko enako vredna.


Gost

#122

2015-03-11 08:28

Sem vesela, da kroži ta peticija, da se bo lahko podpisalo čim več ljudi. Za nasprotnike pa itak ni rešitve. Vztrajajo pri svojem kljub vsem pametnim razlogom.Cepetajo ter kričijo kot majhen, razvajen otrok.
i'm str8

#123 Re: Re:

2015-03-11 08:31

#23: - Re:  

 Pa saj bo ostala, na žalost tudi za tako zategnjene ljudi kot si sam/a....

AnaD

#124

2015-03-11 08:31

Zbornica kliničnih psihologov Slovenije, Združenje psihoterapevtov Slovenije in Katedra za razvojno psihologijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani ugotavljamo, da navedbe nekaterih zagovornikov referenduma proti Družinskemu zakoniku, ki se sklicujejo na psihološko stroko in psihoterapijo, ne držijo. Sklicevanju na psihološko in psihoterapevtsko stroko pri poskusih omejevanja pravic otrokom, ki ne živijo v klasični družinski skupnosti, še posebej tistim, ki živijo v družinah z istospolno usmerjenima staršema, odločno nasprotujemo. Poudarjamo, da empirične psihološke raziskave dosledno potrjujejo, da se otroci, ki odraščajo v družinah s staršema istega spola v psihološkem funkcioniranju, spoznavnih sposobnostih in socialnih odnosih z vrstniki in odraslimi ne razlikujejo od otrok, ki odraščajo v družinah s staršema različnega spola; prav tako pri obeh skupinah otrok enako poteka razvoj spolne identitete, spolne vloge in spolne usmerjenosti. http://www.klinicna-psihologija.si/docs/uradna_izjava_druzinski_zakonik.pdf

PLAVI

#125 Re: Re:

2015-03-11 08:33

#39: - Re:  

 EJ ODPRITE OČI, ZAKAJ SI JE ŽE PRED KRATKIM VZEL ŽIVLJENJE OTROK?  VSAKA SMRT JE PREVEČ. Potrebno je vse skupaj urediti, da bo za vse prav in bo. Istospolni nisi in ne morejo biti nekaj več kot ostali zato, ker so manjšina. Lahko so enako kot ostali a le do tam, do koder jim to njihova naravna danost omogoča.

Tako je pri invalidih in še in še... ostalih ljudeh pa niso zato niča manj vredni in stigmatizirani.

KJE SO PA MOJE PRAVICE, če v oporoko napišem, da mojih otrok naj ne postojita istospolna zakonca? Bodo to oporoko upoštevali ali ne in jo bodo označili kot homofobno? Smo potem enakopravni????