ZA OHRANITEV NOVEGA ZAKONA O ZAKONSKI ZVEZI IN DRUŽINSKIH RAZMERJIH


Gost

#1076 Re:

2015-03-13 21:05

#1075: -  

 To lahko potrdim tudi jaz kot učiteljica na srednji šoli! Tudi na naši šoli se odprto pogovarjam o stališčih glede novega zakona in sem vesela in tudi malo presenečena, da res skoraj vsi dijaki zakon podpirajo. Glede na to, da je še toliko homofobije v naši državi, a zgleda res bolj med starejšimi. Pa da ne bi kdo začel, da jih mi učitelji v kaj silimo. Ker dijaki znajo razmišljat s svojo glavo in jih ni treba prav v nič prepričevat. 

s(p)odoben drzavljan

#1077 Re: Re: poroka je javna

2015-03-13 21:43

#1056: - Re:  

 Če je nekaj javno, še ne pomeni, da imaš s tem avtomatsko pravico se vmešavati. Poroka s tega vidika pomeni zgolj seznanitev javnosti z razmerjem. Tistim, ki ne vstopajo v razmerje ne daje nekih dodatnih pravic. Zato je poroka stvar teh, ki se poročajo in ne ostalih.

s(p)odoben državljan

#1078 Re: Zgrešena smer

2015-03-13 21:49

#1053: Matto - Zgrešena smer 

 Pri postavljanju zakonov se mora zakonodajalec vprašati, če pravice, ki jh nekdo pridobi, ne kršijo hkrati pravice drugega- oz. mora tehtati med tem dvojim. V zgoraj našteteih primerih (zoofilija, incest, pedofilja itd...) bi na račun užitka enega kratko potegnil drugi...zato tega seveda poštena družba ne sme sprejeti. Poročanje gejev ne škodi nokmur, zato zakonodajalec s tem pravilno ni imel težav.

s(p)odoben državljan

#1079 Re: Re: Re: Človekove pravice

2015-03-13 22:01

#1063: - Re: Re: Človekove pravice 

 Poglejte si na wikipediji pod "Same-sex_marriage"katere države v Evropi imajo celo z ustavo omejitev istospolnih porok. V bistvu zanimivo, to so države vzhodne Evrope-ravno tam, kjer se je komunizem tako dolgo obdržal...


Gost

#1080 Re:

2015-03-13 22:18

#1074: -  

 Normalna?


Gost

#1081 Re: Re:

2015-03-13 22:21

#1076: - Re:  

 No saj ravno tega posiljavanja mladih  z LGTB propagando NOČEMO! 


Gost

#1082

2015-03-13 22:26

Enakost in razlika, ki ju hoče Bog

369 Mož in žena sta bila ustvarjena, se pravi od Boga hotena: po eni strani v popolni enakosti, kolikor sta človeški osebi, in po drugi strani v njuni biti moža in žene. “Biti mož” in “biti žena” je nekaj dobrega in hotenega od Boga: mož in žena imata neizgubljivo dostojanstvo, ki jima prihaja neposredno od Boga, njunega stvarnika (prim. 1 Mz 2,7.22). Mož in žena sta s prav istim dostojanstvom “po božji podobi”. V svoji “biti-mož” in svoji “biti-žena” odsevata stvarnikovo modrost in dobroto.

“Drug za drugega” – “enota v dvoje”

371 Mož in žena, ustvarjena skupaj, sta od Boga hotena kot drug za drugega. Božja beseda nam daje to razumeti na osnovi različnih potez svetega besedila. “Ni dobro človeku samemu biti. Naredim naj mu pomočnico, njemu primerno” (1 Mz 2,18). Nobena žival ne more biti človeku ta “partnerica”(1 Mz 2,19-20). Žena, ki jo je Bog “naredil” iz rebra, vzetega človeku, in ki jo je privedel k človeku, prebudi s človekove strani vzklik občudovanja, klic ljubezni in občestva: “To je zdaj kost iz mojih kosti in meso iz mojega mesa” (1 Mz 2,23). Mož odkrije ženo kot svoj drugi “jaz” iste človeškosti.

372 Mož in žena sta narejena “drug za drugega”. Ne kakor da bi ju Bog naredil le “napol”, in kot “necelotna”: ustvaril ju je za občestvo oseb, v katerem more vsakdo biti “pomoč” za drugega, ker sta hkrati enaka kot osebi (“kost iz mojih kosti …”) in komplementarna (dopolnjujoča se) kot moški in ženska. V zakonu ju Bog združuje tako, da kot “eno telo” (1 Mz 2,24) moreta predajati naprej človeško življenje: “Rodita in se množita ter napolnita zemljo” (1 Mz 1,28). Ko predajata svojim potomcem človeško življenje, tedaj mož in žena kot zakonca in starša na edinstven način sodelujeta pri Stvarnikovem delu (prim. CS 50,1).


Gost

#1083 Re:

2015-03-13 22:32

#1082: -  

 Ne moreš verjeti, da v 21. stoletju še obstajajo idioti, ki verjamejo, da je človeka ustvaril neki bog. Taki so res za v norišnico.

 


Gost

#1084 Re: Re:

2015-03-13 22:46

#1083: - Re:  

 pa tudi če - ne moreš verjet, da v 21. stoletju še zmeraj obstajajo ljudje, ki menijo, da je relevantno citirati fanrazijsko knjigo iz pamtiveka. 


Gost

#1085 Re: Re: Re:

2015-03-13 22:56

#1084: - Re: Re:  

Celo vse več župnikov se strinja, da evolucija drži ter da Adam in Eva nista nikoli živela, nato pa veselo stopijo na prižnico ter pri mašah postavljajo Adama in Evo v v ospredje svojih moralnih ali teoloških naukov, ne da bi enkrat samkrat omenili, da nista resnični osebi. Nato se zagovarjajo, češ da je njun pomen povsem simboličen in da nihče ni tako neumen, da bi Biblijo jemal dobesedno. Vpašanje, če to vedo tudi njihovi verniki?


Gost

#1086 Re: Re:

2015-03-13 23:45

#146: Marjan - Re:  

 Tipično razmišljanje zarukanega pobožnjakarja. Obišči kakšen muzej, idiot zarukan.

 


Gost

#1087 Kreacionisti so bedaki

2015-03-14 00:00

#1086: - Re: Re:  

 Evolucija je vse splošno sprejeta v vseh znanstvenih krogih in potem se bo neki zarukani, polpismeni  pobožnjakarski kmetavz norčeval iz znanosti.

Dokazov o evoluciji je na milijone. Dokaza o bogu pa ni niti enega samega.

Navsezadnje, vrste so si preveč podobne med samo, da bi neki stvarnik ustvaril vsako posebej. Zato je popolnoma logično, da so povezane. To dokazuje tudi genski zapis, ki je univerzalen.

In potem bi neki zaplankani vaški pijanček Marjan rad bil pameten in želel spodbijati resnico. Izapde pa idiot, kar v resnici tudi je - IDIOT!!!


Gost

#1088

2015-03-14 01:43

Raje vidim, da ima otrok istospolne starše, ki ga bodo učili živetiprav in ga bodo ljubili kot da je del družine, ki se na vsak način trudi slediti ortodoksni družbi, ki je morda cenjena in primerna na papirju, ni pa okolju in predvsemotroku prijazna.

Ko slišim, da nekdo reče, da bi bil raje otrok pjanca, ki ga pretepa in 'kurbe', ki ga prepušča vplivu 'moških', ki z njim ne ravnajo kot bi bilo potrebno, si mislim, da je imel ta človek VSEGA preveč - tak človek ne pozna trpljenja.

Hvala.

Gost

#1089 Re:

2015-03-14 01:51

#1082: -  

Naš Bog je ugotovil, da je na svetupreveč izmečkov in se je odločil, da bo ustvaril bitja, ki se med seboj ne bodo parila za ravnovesje bitjem, ki se plodijo kot zajci in nikakor nočejo umreti.
Bog je človeka ustvaril po svoji podobi.
Jezus, božji sin, je rekel: Ljubite se med seboj, kakor sem vas jaz ljubil. Njega so povečini obdajali moški. V Pismu ni zapisano niti da je poročen, niti da je imel raje ženske kot moške.

'Ljubite se, kakor sem vas jaz ljubil!' je rekel.
To,da govorimo en proti drugemu,šeposebej večinaproti manjšinini, to da jim spodbijamo pravice, ki jih zase zahtevamo, NI LJUBEZEN.

 

aha

#1090 Re: Re: Re:

2015-03-14 04:07

#1081: - Re: Re:  

 Mi pa nocemo vasih nazadnjaskih, primitivnih in sebicnih mnenj. Ubogi vasi otroci.

ajme

#1091 Re:

2015-03-14 04:12

#1082: -  

 Upam, da bo enkrat ze konec s tem mnozicnem poneumljanjem. Pravljice si citaj ponoci. In taksni hocejo urejati zivljenje drugih ljudi. 


Gost

#1092 Re: Zgrešena smer

2015-03-14 04:17

#1053: Matto - Zgrešena smer 

Naslednja bo, da so taki kot ti za take nebuloze kaznovani. S tem, da ze sedaj krsis temeljno clovekovo pravico po svezem zraku. Smrdi.


Gost

#1093 Re: Re: Re:

2015-03-14 04:19

#1081: - Re: Re:  

 Kaj ti noves, nobenega ne briga. Ja, nocemo taksnih bedakov kot si ti.


Gost

#1094 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-03-14 04:25

#1039: Ina - Re: Re: Re: Re:  

 Vase versko prepricanje je vas hobi in nima nicesar z clovekovimi pravicami. Po ustavi smo vsi enaki in tako tudi bo. Sicer je pa dosti s tem nabijanjem verskih custev. Pocnite to v svojih ustanovah in se ne mesajte v zivljenja drugih ljudi. Najbolj nestrpni ste prav verniki.


Gost

#1095

2015-03-14 06:50

Večina ne more in ne sme diskutirati o željah in pravicah manjšine. Seveda bi zakonu lahko odvzeli še dvojino ter tako zajeli še nekaj sto primerov v SLO, ko živijo v izvenzakonski skupnosti trije in več.
Naravne zakonitosti

#1096 Re: Re:

2015-03-14 06:53

#1076: - Re:  

 Imam pet otrok. 3 študente in dva dijaka. Niti eden ne podpira zakona. Res pa je, da ne obiskujejo FDV in FF.Hčerka se je vrnila iz Belgije, ki imajo ta zakon že dolgo. Belgija se želi vrniti nazaj na stari zakon. Ta zakon je prinesel v državo samo zmedo. Besede hčerke so bile, ali res naša država se ne zna naučiti iz napak drugih. Po mojem je več mladih, ki ne podpirajo tega zakona kot pa...

Naravne zakonitosti

#1097 Re: Kreacionisti so bedaki

2015-03-14 07:03

#1087: - Kreacionisti so bedaki  

 Že obstaj te knjige in cerkve je dokaz.Vsa ideologija, ki je poskušala uničiti vero, je izginila. Tudi ideologija LGBT.Zanimivo, da imajo filozofi največ problemov glede vere.Največ verujočih znanstvenikov je iz področja naravoslovnih ved (medicincev,matematikov, fizikov.....)


Gost

#1098

2015-03-14 07:29

Pri starših ni bistvo ali so ženske ali moški, ampak ali so dobri ali slabi!

Gost

#1099 Re: Re: Re:

2015-03-14 07:43

#1096: Naravne zakonitosti - Re: Re:  

 in za kaj je bila vaša hčerka v Belgiji prikrajšana? če so poroke gayav dovoljene? kaj je to vplivalo na njene pravice? to ali se vi in vaših 5 otrok strinja ali ne je brez pomena. tukaj ne gre ne za vas in ne za vaše oroke, vam ostane isto, kot imate, noben vam s tem zakonom ničesar ne vzame - torej brigajte se zase, pa pustite drugim ljubiti in živeti v miru.


Gost

#1100 Re: Re: Re: Re:

2015-03-14 07:57

#1099: - Re: Re: Re:  

Vsiljevanje ideologije na vseh ustanovah. To kar ni naravno bo postajalo naravno. Ta organizacija ne ostane samo v svojih okvirjih. S temi spoznanji je žal tem državam, ki so sprejele ta zakon. No v vrednost:zaradi te organizacije je Cankarjev dom odpovedal tradicionalno prireditev za materintski dan (zaradi varnosti) Kaj bo naslednji korak? Ukinitev krščanskih šol, prepoved srečanja mladih v Stični.. O pardon to ne bo kratenje pravic, kar se tiče kristjanov je vse dovoljeno